Bolesti koza

  • Začetnik teme brundalo
  • Datum pokretanja
pa drug iskreno dati kazem dajem im nekad tablete nikad nisu kasljale ko sad pa me stvarno ubrinulo

---------- Poruka napisana u 21:26 ---------- Prethodna poruka je at 21:21 ----------

pa drug nisam davo neznam ni kako to treba kojim redoslijedom i tako a objekat je od drveta
 
Mislim da li su izlozeni vetru i vlagi,kakvo je provetravanje?Najbolje cimni veterinara,ovako je malo komplikovano,on ce znati jel od plucnih parazita ili od uslova drzanja.
 
pozdrav svima zanima me imam koze i posle su jako da kaslju to dosad nikad nisu bas jako kaslju kad kahnu da izvinete i prdnu pa me stvarno zanima o cemu je rijec

Kombinacija kašalj i prdeži..Pada mi na pamet prolećna hrana bogata proteinima. Sada su visoki procenti proteina u svom zelenišu, u grančicama a u nekim travama mogu da budu kao u detelini..To može da nadima a onda može da pritiska dijafragmu..
Nisi naveo imaju li sline u nosu, bale, temperaturu, kunjaju li ...da jesi neko bi već prepoznao. Ovako predpostavljam da nema takvih simptoma pa bi možda mogla da bude bogata prolećna hrana naročito ako nisi postepeno prešao na nju. Čista teorija!
 
kolega Tar nemaju sline a sto se tice hrane tacno je dasu non stop na zelenoj travi i brstu i to jedu evo od ranog proljeca tako sta bi po vama bilo najbolje resenje za taj kasalj
 
Ako su koze na zelenoj hrani od ranog proleća onda su navikle.
Kolega nisam ja stručnjak ali kašalj je znak da nešto iritira pluća. On je znak da nešto nije u redu. Ako nije prehlada, bronhitis, upala pluća, prašnjava hrana itd onda mogu da budu plućni crvići, mislim da se kod nas zovu plućni vlasci, Dictyocaulus filaria. To se leči ali mora prvo dijagnoza. Znači bris, krv..posao za veterinara.
 
Moze li mi neko reci zasto mi crkavaju jarad posle dva do tri meseca zivota?Do navedenog vremena sve ide dobro,a nakon tog vremena pojavljuje se malaksalost,slabije kretanje,prestaju sisati i nakon 3 do 4 dana uginu.Kod poslednjeg slucaja pozvao sam veterinara ali nije mogao nista da konstatuje.Otvorili smo stomak,pregledali pluca i djigericu koja su bila ispravna.Jedino u crevima se nalazio krvavi ugrusak u obliku sluzi.Savetovali su me da se izvrsi detaljna dezinfekcija stale.Napominjem da jarca za oplodnju koristim 12 god iz sopstvenog jata pa mi pada sumnja da nije zbog krvnog srodstva.Hvala unapred!!!
 
To se ove godine prvi put desilo,za sada ih je 12 uginulo.Zimi ih hranim sjenom suvom djetelinom,kukuruzom,stocnim brasnom.
 
Ne znam koliko bi dezinfekcija stale pomogla kod ovog problema,ali je korisno uraditi.A proliv nemaju?sve lici na simptome enterotoksemije,a bolest se javlja kod jarica prejedanjem mlekom ili drugim hranivima,pa i pase,a znak bolesti je proliv sa ili bez primesa krvi.smrt nastupa nakon par dana.Resenje je vakcinacija Poliovinom ili Kventodizom.
 
moje koze jos nisu prebolile kasalj veterinar bio dao sam tablete al jos nije nista bolje one dobro jedu i vesele su sam eto sto kaslju
 
Kolega elmir sta je dao veterinar jeli mozda klozan tablete verovatno su navukle neke plucne parazite mada hoce i od naglih promena temperature. Ubuduce insistiraj da im daje inekciono jer tabletu hoce i da ispljunu a da ti i ne vidis. Pozdrav.
 
Zato sto ce to da resi problem i zato sto ti ,,amaterski veterinari,, nemaju nista drugo niti znaju za druge lekove. Druga je stvar kada se radi preventiva ,ali to svetreba uskladiti sa ciklusom zivotinje i onda nema nikakvih problema.Pozdrav
 
Sibili lekovi na bazi klozantela se uopšte ne daju muznim grlima jer u uputstvu piše da nemaju karencu za mleko samo iz prostog razloga što se muznim grlima ne smeju davati.Pozdrav Milan!
 
kod mojih koza kad disu cuje se ko malo hrope smanjle su kasalj al jos uvijek kahnu ja vise neznam mislio sma da pokoljem ih sta vi mislite
 
Elmire,te tvoje koze mozda imaju Dictioculus-plucnog vlasca,tableta slabo tu pomaze,uzmi jednu kozu koja ti daje najmanje mleka a kašlje i daj joj injekciju Ivermektina,ako joj kasasalj prestane za 2dana,to je to!Ja sam to video kod ovaca,kaslje i sva zubori u plucima kad dise i bio vlasac u pitanju.

---------- Poruka napisana u 11:02 ---------- Prethodna poruka je at 10:52 ----------

I da,naravno mleko moras bacati jedno 4ned posle tretmana ili ga mozes dati svinji koju neces klati narednih par meseci.Ovo ti je cisto da iskljucis parazita kao uzrok.
 
Nazad
Vrh