Bolesti kod kunića

Ko drzi u zatvorenoj prostoriji komarnik je jedno od resenja.
 
peto1 je napisao(la):
Ko drzi u zatvorenoj prostoriji komarnik je jedno od resenja.

Uvek ce komarci uci pri otvaranju/zatvaranju vrata.
Kod mene kao da ih je neko nalepio na komarnik, pa sve cekaju da neko naidje i otvori vrata-komarnik.
Dakle, ako neko zna nesto o vakcini, neka pise ...
 
Kupis sprej za komarse i malo ih naranis pre ulaska i jedan problem manje. Sa sprejom netreba preterivati moze da naskodi i kunicima.
 
ja ih nevakcinisem dok necujem da se negde pojavila bolest...ako nema zemunskih ima iz madjarske i gotovo,nesto je skuplje ali jebiga sta ces tako je...nemam neku ogromnu kolicinu pa da mi je to veliki finasijski izdatak...ja nikad nisam stavljao mrezu oni i onda udju samo ne u tolikoj meri...cuo sam da ljudi stavljaju posude sa naftom kao to tera...i sprej,preradjeno ulje itd...dobra vakcina je majka mara...dal je ima ili nema,bice uvek se moglo nabaviti...
 
Ja sam nabio od coveka koji donosi iz madjarske po ceni od 1000 din, doza za 20 komada samo treba biti oprezan posto vakcina mora biti na hladnom tj. u frizideru
 
Драге колеге кунићари, на жалост лоша вест... На неколико места у Новом Саду се појавила миксоматоза!!! :udri:

Чувајте куниће!!!
 
ovaj ... reko da pitam , cito sam ispocetka, pa reko da utvrdim cinjenice, zecica slabo jede, izgubila je na tezini, ima meku stolicu koja joj se lepi po krznu, cini mi se kokcidoza. znaci da joj dajem sulfamidin, promenim ishranu ( dajem joj sada detelinu kukuruz pshenicu i hleba) i da se pomolim bogu??
hvala
 
Jeste kokcidoza je u pitanju! Jel doji male? Jel se zna javiti zenkama vrlo cesto pogotovo kad doje a uzimaju vise hrane! Das joj neosulfox p lek, daj joj pet dana pa pauza dva dana i opet ponovis 3 dana!Al dobar je i sulfamidin, mada su i meni prvo preporucili ovaj neosulfox p. Procice to nju samo sto pre joj daj nesto od ovih sulfo preparata. :cao:
 
Gabesz20 je napisao(la):
Jeste kokcidoza je u pitanju! Jel doji male? Jel se zna javiti zenkama vrlo cesto pogotovo kad doje a uzimaju vise hrane! Das joj neosulfox p lek, daj joj pet dana pa pauza dva dana i opet ponovis 3 dana!Al dobar je i sulfamidin, mada su i meni prvo preporucili ovaj neosulfox p. Procice to nju samo sto pre joj daj nesto od ovih sulfo preparata. :cao:

pa to mi je zenka koja je mlada i nikada nije imala okota, ali ima tu lepljivu stolicu i slabo jede, ali sam joj dao malo maslacka da je pokusam pokrpiti. e sada neznam jel ta kokcidoza prenosna na ostale zecheve, jer sam naso u wikipedia.org da je to prenosiva bolest, ali se kod nekih pojavljuje a kod nekih ne. hvala na savetu
 
Daj samo sto pre nemoj cekati nista od navedenih preparata, i videces dal ce pomoci pa napisi na forum sta je sa njom za jedno 5 dana.
 
Gabesz20 je napisao(la):
Daj samo sto pre nemoj cekati nista od navedenih preparata, i videces dal ce pomoci pa napisi na forum sta je sa njom za jedno 5 dana.
sto se tiche saveta oko leka to je ok, i hvala sto mi odgovarate, ali sam hteo da pitam:sta izaziva kokcidozu, mislim hteo bih da vidim gde sam se zeznuo. uskoro pravim par exelance mini farmu pa bih hteo da vidim sta je najbolje od uslova koje mogu da napravim a da mi se uklapaju u organic proizvodnju. hvala jos jednom
 
Ukratko...ima i na netu...uzrocnik ove bolesti je parazit(jednocelijski organizam i latinski izrazi i bla,bla)koji parazitira na zidovima creva i u zucnim kanalima jetre...simptomi su nadutost,proliv itd sve zavisi sta napadne...mali je procenat jedinki koje ostanu zive...najbolji lek je preventiva...davanje nekih preparata na bazi sulfamidina ili nekih drugih kokcidiostatika(sada na trzistu ima sto sta da se nabavi)...
 
Naj-naj preventiva je higijena kunićnjaka bilo da su u kavezima ili na nekoj prostirci.Znači redovno čiščenje,onemogućavanje unosa zaprljane hrane i vode.Ima tu i još optimalne vlage i temp. vazduha(ako se može na to uticati),dobra provetrenost prostorije(ne promaja).Poz.
 
I ja sam imao problema poslednjih nedelja sa kokcidozom i jos uvek se borim.Dobijaju obicno mladi 7-8 nedelja uglavnom jer su onda najosetljiviji, granule su im jako jake vecina ne sadrzi kokcidiostatike a njihova crevna flora je nedovoljno razvijena.
 
Preventivno dati neki sulfopreparat posle odvajanja ja mislim da bi trebalo da pomogne sto se tice kokcidoze, i naravno cistoca na prvom mestu.
 
bojan nimberg je napisao(la):
cao drustvo
danas odem da nahranim zeceve sta se desava muzjak oko godinu dana star tezine nekih 7kg lezi mrtav ...pre 4 dana ja i deca smo videli iz auta jednu livadu stali i nabrali malo vise trave koja je stajala pored zecnjaka, nekih dva tri dana sam ih time hranio uz to davao i granule i seno sta znam sta sam pogresio :( istu hranu je jela i zenka koja ima mlade i njima se nista nije desilo.
Srčka ga je pogodila...
 
Nazad
Vrh