Bolesti kod kunića

Morala sam da se ukljucim u diskusiju , ne zeleci da pricam mimo teme.
Ako postoje neslaganja to je korisno.
Ja takodje nisam vakcinisala nikada svoje novozelandske , te smatram da tu potrebu imaju oni koji su ulozili mnogo vise.Kunici su mi takodje potpuno zdravi.
Ako neko misli drgacije ne trebamo ga vredjati....
 
ne koristnom forumu umesao se novac, jos samo i neka politicka stranka i da propadne sve kao i da nije bilo. U temi od bolestima kunica stiglo se do svega samo o bolestima najmanje. Dajte ljudi pratite sta se malo ovde pita i koji saveti ili pomoci mogu da se dobiju.
 
Ma daj Deve ti kao da si pao s marsa pa ne znas o cemu ja to pisem,i kao da neznam o cemu treba pisati u ovoj temi.Ljudi moji pa vi stvarno neznate sta je miksomatoza ili se ovako grubo salite.
 
Niko ovde nikog ne vuce za uvo da se mora vakcinisati kunici, ali preventiva je jedna stvar a bolesni kunici druga.
Sto malu decu vakcinisu sa silnim vakcinama kada su zdrava, valda preventivno da se ne zaraze sa bolestima koje mogu dobiti a lecenje je onda mnogo duze i mukotrpnije. Tako i sa kunicima ko hoce neka vakcinise a ciji su zdravi netreba. Samo da ne bude jednom skuplja dara nego mera.

Samo malo o bolestima koji za cas odnesu dugogodisnji rad.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=E-AZwz9yn10&feature=player_embedded[/youtube]
 
U terapiji ove bolesti pokušalo se sa različitim lekovima sulfonamidima, kemoterapeuticima, antibioticima i sl. do danas nema leka za ovu bolest.
Ali je zastupljenost mala i istina je da se samo preventivno moze delovati barem u Srbiji.
Ocemu onda da govorimo...
Vakcina nije registrovana kod nas i ne postoji pa vam ostaje alternativa.
 
Ma pustite ih... jednom kad im mixomatoza desetkuje kuniće kao što sam ja prošao pre par godina, drugačije će razmišljati! A kad jednom vide kako se zecovi muče u bolesti, neznam šta će onda iz ljubavi da urade? Oće iz ljubavi da ih ubiju, da im skrate muke ili će iz ljubavi prema istim tim kunićima da ih puste da se pate, dok ne uginu!
 
Ne ne mozemo osporiti postojanje bolesti .
Mozemo naciniti izbor , ako do ovoga dodje lek ne postoji a ni dilema sta se radi.
Moj odgovor miljani je da kada vec nemamo te probleme , ne treba ni da ucestvujemo u ovoj temi.
Ceo nazovi problem je u tome sto sam ja hobi uzgajivac , pa je normalno da se potpuno razlikujem od farmera.
Pa su i moje prevencije drugacije , i odnos prema kunicima.
Nikome ovde ne zelim lose , ali cu svoja misljenja iznositi.
Dakle ja ne vakcinisem imam razlog , mozda gresim , znam da za ovu bolest leka nema , vakcina ima i to je sve u ovoj temi od mene.
 
Mixomatoza je virusno oboljenje kako ja barem znam za koju je jedino lek preventiva tj vakcinacija...
nikakvi antibiotici i itd. nemaju veze sa lecenjem virusnih infekcija(samo kada su upitanju sekudarne tj bakterijske koje se nadovezuju na virusne)...a nadmetanje tj takmicenje u lepoti kunica mogu da organizuju gospoda global modelari,operateri itd...u vidu jednog virtuelnog takmicenja...a pritom bi se mogla otvoriti i rubrika o zdravoj ishrani kunica i lekovitih svojstva biljaka...virus nebira koju ce jedinku napasti...odnegovanu sa vise ili manje ljubavi tj lepe ili ruzne...
 
Strašno je korisno da ovde imamo ljude koji imaju toliko iskustva,znanja i koji ga dele bez rezerve sa potpunim početnicima i hobi uzgajivačima.Naročito pošto je literatura toliko endemična da ne možeš lako do nje i da neke stvari možeš naučiti samo od ljudi koji su se sretali već s tim.Naravno,svako ima prava na svoje mišljenje i odluku i snosi odgovornost u skladu s tim.Ja sam zahvalan da ljudi žele podeliti svoje znanje jer sam i sam takav!
 
Zna li neko gde se u Beogradu moze kupiti ta vakcina protiv mixomatoze?Ja je nigde ne mogu naci.I ima li ko odavde da ima Nemacke Sarce,kupila bih odraslu zenku?Ja sam iz Zeleznika ,pa ako ima ko u blizini neka mi se javi.Hvala
 
Da ponovimo jos jednom:

"MYXOVET Veterinarski zavod Zemun A.D. Batajnicki drum 4"

Cisto da jos jednom napomenemo.... :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha:
 
@ MikiPalić

To sto sam napisao je zbog sladjana koja nije citala unazad nego samo napred. Pa posto je iz BG neka malo proseta pa da vidi mozda oni imaju na prodaji. Jer se u BG prskaju komarci a u ostalim gradovima ako njima malo pretekne.
 
Au bre Peto pa nisam ja kriva sto kod tebe nece da prskaju ha ha.Nista se ne brini,kod nas su komarci ko rode .Prskaju ih tek kad nas dobro izujedaju.A ovde u Zelezniku je blizu suma i neko malo jezero za koje slabo ko zna.Sad je to vise kanalizacija nego jezero.Fala Bogu nije mi bas tako blizu al i to je dovoljno.To ti je najvece leglo komaraca koje sam ja videla.Kad idemo po tu travu za kunice ojadise nas komarci i ako to nije blizu tog jezerceta.A jesam citala unazad a ne samo unapred pa me ne grdite bez razloga,nego mi je komsija rekao da ne trazim ni tamo te vakcine da sad ni oni nemaju.Al provericu licno ovih dana pa cu vam javiti jesam li ih nasla.Pod obavezno.
 
@ sladjana

Niko tebe ne grdi nego mene sto se ponavljam. Kod mene je Dunav udaljen vazdusnim putem jedno kilometar gde je isto suma sa barama i komaraca ima ko sase. Ove godine jos nisu prskali a dal ce ne zna se. Preventive radi nije na odmet pelcovanje. Naravno ako ima i scim. Drzim kunice u zatvorenom prostoru i imam komarnike pa valda nece biti komaraca. :cvetic:
 
Meni su stigle laste u šupu gde su zecovi, tako da se nadam da će da odrade svoj posao kao i prethodnih godina!
 
Peto proverila sam.Nema vakcina Mixsoveta u Zemunu kod nas.Kazu da ih vise ne proizvode i da ih nema u slobodnoj prodaji.Miki Palic odmah da brises one tvoje smejalice odozgor :haha: :haha: :haha:
 
ivanhoe je napisao(la):
mityoo je napisao(la):
=PIVO
I jos se cudis staje sa dustabanlijama. :haha: :haha: :haha: :ppozdrav:
Od Fe mi nesta pametnije ne pada napamet
_________________________________________________Post je spojen: [time]1241666518[/time][hrJel ti ono gajiš činčile?]Javi se!
Danas razgovarah sa covekom loji je to imao.Kaze:"Treba spreciti da gaze i prljaju hranu i vodu,Isto namestiti visoko da zec mora da se propinje,Dobro ocistiti kaveze Ostatke hrane odmah uklanjati"
 
Ove godine ih Zemunci nisu ni pravili, a i sve da su je proizveli 31.12.2009.,
rok trajanja joj je 3 meseca.
Mislim da je vec bilo reci o tome.
Da li je neko nasao kakvu zamenu/alternativu strane porizvodnje?
 
Nazad
Vrh