Berko

sip tornado je kombinacija zmaja i sempetera i on je po meni bolji do zmaja bar za ova brdsko planinska podrucija,i jedino sempeter je malo dug a nizak pa je malo teze se manevrisati s njim ali ok i sempeter i zmaj su podjednako dobri :D
 
ljudi izvinite ali ste malo pogresili temu jer pisete o zmaju i sipu ali je ipak ovo namenjeno za Berka. jos jednom izvinite ali ste u :off_topic:
 
Bez ikakvih ustrucavanja svima koji zele da ga kupe. Berkovi beraci rade savrseno. Evo Vam broj prodavca +381 63 8322-408.
 
sto se tice Berka zadovoljan sam 95% onih 5 % ide na to sto nema ventilator jer dosta krtoga nosi u bunker, pazi nije to jako strasno ali ima ga. Ovo drugo je stvarno super, neznam kakav da je kukuruz ovaj ga paje samo zvoni,ja ga inace vucem sa IMT 567 i teram ga 4 i 5 sporo na 1700 obrtaja drzim gas posto mi je tu 540 obtraja na kardanu.Cak sam g terao i 1 brzo ali kukuruz los strasno 2 kosa(bunkera ) na 1KJ
 
mislim da je berko ipak postao dobar konkurent na domacem trzistu! Kvalitet je opravdao i ulosene pare u njega su dobra investicija! ::novac::
 
Ja imam jednoredni ,,Berko'' od 2005-e godine,tako da mogu sa punim pravom bez nekog prevelikog isticanja berača zato što ga prodajem. Pre njega sam imao ,,Šenpetera''. Berko brže i čistije bere,lak je,i tačno se vidi njiva gde je on brao.Nije tačno da tarup seče krupnije!!!Čak i ako su noževi tuplji on isto seče,ne može ništa da prodje,za razliku od zmaja i šenpetera. Sa njim samo treba znati raditi,sklopke treba sve pritegnuti iako su fabrički drugačije naštelovane,sklopku od elevatora ne dirati.Znači da je maksimalno zaštićen od većih lomova što nije slučaj kod šenpetera i zmaja čak ima i sigurnosni šraf na kardanu.Letve se drugačije šteluju nego što ih oni fabrički šteluju.Bere istom brzinom bez obzira kakav je kukuruz/5-om sporom ili 2-om brzom kad udješ u štos.Da li tako mogu zmajevi i šenpeterovi berači.Mana ima nećemo samo o vrlinama/ ali se daju uz male investicije otkloniti što sam ja i uradio i prikazao nešto na slikama.Znači treba mu učvrstiti elevator,ojačati rudu gde ide klin,staviti kosnike po ćoškovima i to bi otprilike bilo to.Hidraulika radi bez greške.Neke cake bih ipak sačuvao za sebe ili onoga ko želi da kupi ali generalno tvrdim da ima više vrlina a manje mana u odnosu na zmaja i šenpetera,čak je vrlo pristupačan u odnosu na njih gde treba pola berača da pokvariš!!!
 
berko je solidan berac ! ima ju ga kod mene u skoli i savim dobro bere i cisti klipove od kumusine! samo sto ima jednu manu pri velikoj brzini kretanj i pri prevelikom broju obrtaja oce da dodje do iskaknja klipova sa komusackog stola. samo kad bi imao i ventilator kao sip tornado nebi bilo puno komusine u bunkeru! ima prilicno veliki kapacitet bunkera! kad se sve saber i oduzme breko je dobar berac ko ume da radi sa njim! :D
 
pozdrav svima imam berka vec dve godine,prve godine sam obrao 150jutara.a ove oko 130jutara.ima dobrih strana a,ima i losih gomila.Prosle godine sam imao gomilu kvarova pocevsi od secke,berackih valjaka i pucanja osovine na komusaljci.Sva sreca je bila sto je bio tada u garanciji.Ova godina je prosla bez ijednog kvara sem gumica na komusackim valjcima.Par jutara kukuruza koji se tesko bere ih upropasti za cas pa sam ih menjao 2-3 puta samo napred sva sreca lako se menjaju.Ako ih nepromenis ne da krune kukuruz nego provlace citave okrunjene klipove.a tako moze ida pukne i osovina na komusaljci.Na secki sam ostrio nozeve za razliku od prosle godine svakih desetak jutara pa ih je to i sacuvalo verovatno,a i desetak kila masti krusevacke i grafitne.Ugradio sam mu vetar od zmaja 223 to je pomoglo jedno 50% da zaustavi lisce da neode u bunker.dogodine resavam jos jedan vetar i neke lopatice na biteru da mi se negusi kad je trula kukuruzovina.Ajdemo sada od dobrih strana beraca bere cistije od bilo kog beraca kod nas.lako se vuce.brzo bere kako los tako i dobar kukuruz i jednostavan je za popravke! A sada lose mane nema nozeve na berackim valjcima i malo "sirka" u njivi pravi gadne probleme na berackim valjcima ,ako je jako mokro mota se kosa na komusacke valjke i moraju se cistiti non stop to su vece mane. Sve u svemu nije to los berac toliko od mene pozdrav svima.
 
znam da imaš problema sa gumenim perušačima i ja imam isti problem bolje je rješenje sa kombinovanim .
gumeni perušači su za fino perušanje što se koristilo kada se kukuruz brao rućno , pa je rukovalac stajao uz njega pa kad valjci uhvate peteljku kukuruza on ga mora odmah izbiti što je mnoge koštalo ruku. dok kombajner sad može osjetiti kada guma zasmrdi a tada je već kasno guma je već oštećena pa svi ostale upadaju u taj jarak i oštećuju sve više i više dok nedođe do metala.
 
znam da bi bilo bolje sa kombinovanim valjcima manje bi krunio kukuruz,nebi se hvatala kosa na valjke po mokrom,ali bi zato klipovi bili prljaviji barem za 30-40% imas berka koliko vidim ti si iz srpske
Post je spojen: [time]1257548438[/time]
_________________________________________________
nasao sam neke gumice kod nas u indjiji bez platna cini mi se da su mnogo bolje nego one sa platnom,a i jeftinije su 1700 veza
 
istina je dolazim iz rs i nemam berka već sam sam napreavio berac kukuruza oko hoćeš da ga vidis otvor temu metalni valjak perušača.Kod nas u Republici Srpskoj gume bez platna koštaju 35 eura sa montažom ali brzo se troše , a metalni perušač košta 275 eura bez osovinica pa zato tražim polovne od bilo kog beraca.
 
dragansavin je napisao(la):
sto se tice Berka zadovoljan sam 95% onih 5 % ide na to sto nema ventilator jer dosta krtoga nosi u bunker, pazi nije to jako strasno ali ima ga. Ovo drugo je stvarno super, neznam kakav da je kukuruz ovaj ga paje samo zvoni,ja ga inace vucem sa IMT 567 i teram ga 4 i 5 sporo na 1700 obrtaja drzim gas posto mi je tu 540 obtraja na kardanu.Cak sam g terao i 1 brzo ali kukuruz los strasno 2 kosa(bunkera ) na 1KJ
vec dve godine dvorednog berka vucemo sa Fotonom 404, 1. brzom, na 1500 ortaja. veoma malo nefte trosimo oko 5litara na KJ.
...ovakva kombinacija je 100puta bolja od MTZ82+ZMAJ 222...znam iz iskustva ::namigivanje::
:ppozdrav:
 
@ Chille mislim da se nas dvoje znamo jednom smo ja i kolega stali da vidimo kako vi berete vuces dvorednog Berka sa Kineskim traktorom i ugradio si mu ventilator od zmaj142 ako ne gresim.
dal je neko resio problem sa odkidackim valjcima to sto nemaju nozeve, jer strasno je brati ako je rosno i ima sirka i slicnih trava, ja bi za sledecu sezonu da probam da mu nabacim nozeve od Zmaja ili cu se i konsultovati sa Vargom iz mola
 
Dragane ja sam se vec konsultovao sa Vargom prosle godine i rekao mi je da su probali da stave nozeve ali su se odmah pokrivili cim su poceli da rade,zato ja berem samo ciste njive
 
Na mom jednobraznom berku nema problema sa komusackim valjcima.Valjci treba da se priblize!!! Sto se tice nozeva kod okidackih valjaka kod mene su ih serviseri skinuli u startu jer oni nisu ni potrebni. Trava se nahvata oko nozeva narocito ako su fiksirani. Ja sam dosao na ideju da treba ubaciti jos 2 noza, i onda nece biti problema, sto znaci da nisu problem okidacki valjci nego treba znati sa njim raditi...
 
@Radovane mislim da gresis sto se tice otkidackih valjaka kada je sirak,muvarika rosna nema sanse da ides vise od 1 metra a da se valjci ne zaguse(dime se) i spojnica krci(preklizava)A ako ti imas neki patent izum ajde pomozi i nama
 
Berka sam gledao u rumi na vasaru, i nekako mi se njegova sjecka ne svidja. U visokoj travi na nju ima da se namotava kao ludo, a ako otkidacki valjci nemaju cistace, nema sanse da u zatravljenim kukuruzima s takvim beracem radis ista.

Kum ima sip eko i nema cistace, nego nosi veliki noz u traktoru i svakih 10-20m u prljavim kukuruzima mora stajati i cistiti valjke. ja na tornadu 40 imam cistace, al prijasnji vlasnik ih skroz odmako od raketa. priblizio ih i kad je kum vidio da ne stopa nista, rekao je da ce i on nesta tako morati izmisliti.

Ne znam kako berko po rjecima servisera moze raditi bez cistaca. Ja mislim da ne moze, jer radi na istom principu ko zmaj i sip...
 
Nazad
Vrh