Berko

ee matic matic koji planiras da uzmes?? sa 3 reda nikako ali nikako!! a za 10 000 evra znam ja sta ces ti naci neki bez tarupa sa razbijenim staklima kabine bez zadnje vuce mali bunker valjci svi izguljeni i zvezdice itd itd bez hidro pogona i jos gluparija!! ima ih 4 5 komada odakle sam ja mog uzeo i znam!!
 
.Jel ti uopšte čitaš postove?Napisao sam 2-redni.Išao sam kod čoveka zimus 2-redni Bourgoin bez tarupa u extra stanju,sa svim staklima,hidromatik,gume solidne ali se nismo pogodili.Da kupujem nov ja bi lako bio pametan a ovako da ti kažem nisam ni navikao da kupim neku mašinu i da ne radim ništa na njoj. :D
 
koliko konja?? a i nema zadnju vucu a?? pitacu ja tebe samo dok ti kupis i ako vec znas da sa 3 reda nije dobro sto onda nudis coveku koji je uzeo berko da je bolje kupiti burgon(jeste) naveo si 3 reda tako da nemoj da zajebavas a kad ga budes uterao u dvoriste onda cu te pitati do tada pozz :ppozdrav:
 
Matic pa mozda sam se zajebao i za dvoredni a sta ce mi 3,ili 4 reda. I kod mene vazi jedno pravilo a to je hvali staro teraj novo. Branko snimicu ti pa cu postaviti, samo da nadjem malo vremena. Dal hoces bas snimak ili moze slike, posto neznam dal cu uspeti da postavim snimak
 
Dragane razumem ja tebe druže 3 reda sam napisao primera radi.
@Kombajner
Šta sam ja nudio Draganu?Koliko se sećam primera radi sam napisao 2-3 reda a ti nemoj od zeca da praviš žirafu a za 3-redni nisi u pravu.Nazovi čoveka čiji sam ti broj dao za nove kabine za kombajne on ima 3-redni Burgoin pa će ti objasniti kako i šta radi sa njim.
 
Johny CASE IH je napisao(la):
taj berko dvoredni ima jedan covek iz kulpina i kupio ga novog i stalno mu je nesto crkavalo i kvario na njemu i brzo se trosio jer je pravljan od mekog materijaja a i valjke se potrose na 100 jutara obranog kukuruza jer su pravljeni od obicne gume i nemaju platno pa se brzo trose i kad se potrose nemogu dobro da ljuste klip kukuruza a i velika mana im je ta secka koja ima male obrtaje i nemoze potpuno da samenje stablo kukuruza i ostaju dosta veliki komadi stabiljke sto je posle tesko zaorati,dok sempeterov berac kao sto je moj platio sam ga 11500evra i to je original sip slovinski i nekvari se uopste i ima dobar tarup koji samelje stabiljku kukuruza na prasinu koja se lako zaorava dok valjke za ciscenje ima kombinovane metalne i gumene sa platnima i ventilator koji dobro dodje kad se radi po suvom pa dobro duva i lisce kukuruza dobro ljuste valjci i nekruni kukuruz prilikom branja a i bunker ima veci kapacitet od berka samo sto mu je mana sto je dosta dug pa se teze manevrise s njim na uvratima ali ok...i mi smo bili zagrejani za berko ali smo odustali i kupili sip sempetera tornado 80 koji je veoma dobar berac i preporucujem ga svakom :ppozdrav:
prijatelju ja bih kupio nov tornado 80.vukao bih ga sa zetorom 5211.sta ti mislis
 
Mislim da će mu biti malo teško i za vrteti , a berač bogami treba i vući još ako je blato . :nono:
 
pa ja isto vucem moj berac sip tornado 80 sa zetorom 5211 i ide lako cak i po blatu samo je problem manevrisanje jer nema prednju vucu i hidro volan ali ok berac je odlican i preporucujem ga svakom :ppozdrav:
moj zetor 5211(47ks) vuce taj berac bez problema 4spora i gas na 1700obr i samo cepa :D
 
Dejane uzmi ti Zmaja 223 ili 224 i da te bog vidi.Zmaj i Sip su kao **greška i oko po kvalitetu rada
 
Dejane bolje da nisi ni pitao sad ce jos vise da neznas nego pre nego sto si postavio pitanje! :haha: :haha:
 
Svaki nov kombajn je dobar kombajn, ja sam 2004 uzeo zmaj 224 moja dva burazera su uzeli đuru a trebalo je i ja ali ih vise nije bilo, pa sam otisao u Almex i uzeo zmaja. Ja sam prezadovoljan s njim a i đuro se pokazao dobar ali zajebava tarup kao i kod berka...
 
sve su to lepi beraci novi pljunes on se iskrivi neka stane bilo koji berac na crtu sa k2 po cistoci tarupanju itd.
 
Ma, svai berac je dobar samo ako se odrzava... Neki hvale zmaja, pljuju po sempeteru, neki pljuju po zmaju, a hvale sempetera, nekima je svejedno, dok neki opet traze dlaku u jajetu, pa traze berka, djuru djakovica, majevicu ili nesto sasvim drugo...

Zmaj cisti bolje od sempetera, ali samo dok u SIP nisu ugradili ventilator. SIP s ventilatorom radi SAVRSENO (bar u mojim kukuruzima) i komusa i velike i sitne klipove jednako. Malo se modernizirali, pa eto... Ja sam brao s posudjenim Tornadom 35 i cistio je sasvim dobro, dok je susjed posudio od covjeka zmaja 214S i brao je prljavo da prljavije nije moglo biti, krunio je dosta, cak i rasipao zrno. Tarup malo radi, malo ne...


Za berka su rekli sve dobro od zmaja i sve dobro sa SIPa i da je to onda TO i da ce biti dobri beraci. Kako je ispalo da su slabe konstrukcije ko i zadnji zmajevii da ihi treba pojacavati. Samo ne znam koliko cisto berko bere, jel se ista razlikuje od zmaja ili sipa, ili sve to ide na isti kalup?
 
*~ JOHNY'89 ~* je napisao(la):
pa ja isto vucem moj berac sip tornado 80 sa zetorom 5211 i ide lako cak i po blatu samo je problem manevrisanje jer nema prednju vucu i hidro volan ali ok berac je odlican i preporucujem ga svakom :ppozdrav:
moj zetor 5211(47ks) vuce taj berac bez problema 4spora i gas na 1700obr i samo cepa :D
:sta:
 
ja sam licno gledao prosle godine 1 -rednog berka koji je brao u 15 casova i mogu vam reci da bere skroz cisto neznam dal sam vieo 2 klipa da imaju ljustiku,jedino ima malo ovog drugog krtoga posto nema ventilator,mda meni to nije strasno
 
Matić je napisao(la):
Dejane uzmi ti Zmaja 223 ili 224 i da te bog vidi.Zmaj i Sip su kao **greška i oko po kvalitetu rada
Ja sam resio pa kako bog da,kod mene vuku dvorednog zmaja sa imt 539,a ako ja nebudem mogao sa zekonjom,onda cu ga prodati
 
al
mityoo je napisao(la):
Sa Zekom svaki zmajev dvoredni mozes da vuces bez problema!
lolo ja sam gledao zmaja on je mnogo tezi od sipa,I VECI A JA IMAM OVDE I BRDA TAKO DA MISLIM DA je sip prilagodniji za mene a mislim da je i bolji,BEZ UVREDE
 
Nemas frke! Ja sam samo napisao svoje misljenje, sa kojim nemoraju svi da se slazu! Kod mene u kraju sa sip lose kotira i ljudi ga bas nevole nesto narocito, e sad nemora da je tako u celom svetu, zar ne?
 
Nazad
Vrh