Berba kukuruza u klipu beračem

Ja berem vec dva dana, juče Zmajevka po kj, danas dve Zmajevke na 3 kj. Hibrid Pioneer D11, setva 5.04. Kantastrofa.
 
Ja i cale smo danas brali rani ZP-ov mesavina 341 i 434 na 1 kj ce biti 2 dobre prikolice od 3t i nama je malo ocekivali smo malo vise ali to je to od ranih idemo dalje od nedelje sa 6010 i ZP-ovima 600 fao grupe.
 
J....e vas kikinde i zmajevke, napišite, orjentaciono koliki je prinos po hektaru. Neka bude odstupanje i tona gore-dole, ali ovo je stvarno bez veze.
Pa to ti je orjentaciono,nemozes proceniti zbog kvaliteta kukuruza,zbog kolicine komusevine na obranom kukuruzu to bi ti bilo ko kad kazem da je prinos od 2,5 do 3,5 tone po kj.

- - - - - - - - - -

Ko je rekao da mi nije dosta?
da si rekao zadovoljan onda ne bi mislili da je dosta a ovako...
 
Vjerovatno djeluje kao provokacija mnogim koji nemaju prinos uopšte ili će se vozati kombajnom ove godine kad se napiše da je zmajevka po jutru katastrofa.
 
Ja danas brao usluzno Ns 640 katastrofa,jako lose cisti rukom jedva mogu cistiti i jako los prinos.Juce sam brao sebi Genetik Patricija sa pola jutra 3/4 prikolica od 4t,istu sortu vrsili 2687 kg sa 1 kj vlaga 13.5% sta reci dobro je da i tolko rodio cena 27.5 din po kg
 
Poceo danas sa berbom,14 vrsta na 400m petotonka,sorte Zp666 i Tisa,s tim da je tisa dosta retka.Na parcelama gde gde je D11 i D12 ocekujem bolji prinos.Vlaga jako velika oko 35%.
fotografija03981.jpg
 
ddragan ako je vlaga 35 nemoj snjim u kos kod nas neki ljudi vec ispustaju napoje iz kosa,poceo da se kvari(buda)
 
Noćas krećem u berbu. Mala njiva, oko 0,2 ha, neki NS 50.. , zaboravio sam koji je drugi broj.
Više da probam berač i novi kardan sa duplim krstom.
Očekujem prinos od pola kikinde u koju će stati dve vrste kad ih pretovarim u zmajevku sa pola jutra jer je petotonka mala za 6 meteri po lancu.:haha:
 
Polako berbu privodimo kraju,sutra jos oko 3,5 kj i dosta za ovu god.Posle toga krece vrsidba.
fotografija04141.jpg

fotografija04151.jpg
 
Ikod nas je berba pri kraju imam sutra još uslužno 5,25 kj a prinosi su šareni maksimalno po kj jedna zmajevka.
 
Nazad
Vrh