Berba kukuruza u klipu beračem

Ja berem već nekoliko dana.Danas sam obrao 10 jutara svojih kukuruza.Prinos i nije za ponos,buđav klip sa crvićima ali boljeg nema ove godine.Problema u berbi nema,samo gas.
 
I krave odmah daju obogaćeno mleko. :haha: Čini mi se da će Min a zel raditi kao besan kada krenemo da trošimo ove nove kukuruze.Nikola ne znam šta si video kod nas ali slika iz auta u prolazu i iz kombajna u njivi je haos.Što sam brao beračem ide od jedne do maksimalno dve trotonke po k.j a što je vršeno kombajnom od tone do dve po k.j što je veoma loše.
 
Auu,pa onda isti slucaj...
Radio sam nesto oko kod vas,kod Jarcine,pa sam malo bacio oko i nije delovalo lose,ali...
 
Na oko super izgleda ali izgled ove godine ne da vara nego nemam reč za to.
Grunt ja sa time nemam problema,sve pokupi berač.
 
Ne znam dali si obratio paznju ali kad je manji klip hoce da propadne u odkidacke valjke i ode do djavola uz ovakav los rod svaki gubitak je koban,ja prekosutra krecem ali malo cu da skupim ploce pa cu videti kako ide.
 
Ja nemam ploče već se otkidački valjci skupljaju i šire.Skupljeni su još kada se berač kupio pre par godina jer kada berem neću za mnom ništa da ostaje a kome ne odgovara neka izbaci napolje.
 
Ja imam jos 3-4 dana suncokret i krecem odma sa branjem,inace jos uvek niko nije krenuo kod nas da bere a nije mi jasno sta cekaju.
 
Dragane u prethodna 3-4 dana kukuruz je toliko otpustio vlagu da je za ne poverovati.Pre šest dana merena i juče razlika kao nebo i zemlja.Danas brao N.S 4015 vlaga 23.8 i krunio se pomalo.Pajdaš vlaga 26 isti slučaj.Verovatno se kruni jer je jako šušljiv a zanimljivo je da na Pajdašu nema ni jednog crvića.Pretpostavljam da je to zbog toga što je tvrdunac,tvrd kao ker što bi se reklo.
 
Verujem da je tako,kod nas je seoska slava tako da 2 dana nista neradimo,a vlaga samo pada.Da imam kog da posaljem da bere odma bi u cetvrtak krenuo,ovako najkasnije u ponedeljak,
 
Jutros nastavljena uslužna berba i prinos je sledeći: na 3 kj ukupno 2,5 Zmajevke sorta Pionir V 54 ako se nevaram a na sledećoj parceli sorta Pionir No1 na površini od 75 ari prepuna jednaipo Zmajevka, na obe parcele predusev je soja.
 
Mi smo lane na tabli od 24 jutra nabrali 6 zmajevki klipa koje voze 8 tona pšenice, tako da nam je ova godina bolja od lanjske, ali opet ni ovdje nece biti neke velike sreće.
 
Juče počeo da berem. Hibrid NK Pako, sejan 28.04., obrali 5kj, i natovarili 4 Zmajevke. Ja zadovoljan. U planu je da se sledeće nedelje bere ZP 666, koji izgleda za nijansu bolje.
 
mi smo danas poceli. hibrid pioneer N43 sejan 22.04. 5 kj isto natovarili na 4 zmajevke ( cetvrta ne bas puna). Ja nikako zadovojan. uff. uff.
 
Nazad
Vrh