Benzinska kosacica

Sastavljena kosilica, ventile nijesam dirao... Upalio sam je ali ima neravnomjeran rad, rad par sekundi ok, onda krece veliki gas-mali gas, isto kao kad dodje do kraja sa benzinom, bas takav gas ima. Poludio sam, cijelu noc sam sastavljao , farbao djelove, podmazivao zupcanike pogona, tockove, sastavih i onda ovaj problem, haos!
 
Pa na karburatoru one opruge sto drze leptir ako nisu dobre imace taj neravnomeran rad,ili velik gas takodje.Moj komsija je tako koristio nekoliko godina kosilica,ono se kao avion culo,ja ne bi smeo da je koristim sa tolikim obrtajima jbt ....
 
Pa na karburatoru one opruge sto drze leptir ako nisu dobre imace taj neravnomeran rad,ili velik gas takodje.Moj komsija je tako koristio nekoliko godina kosilica,ono se kao avion culo,ja ne bi smeo da je koristim sa tolikim obrtajima jbt ....
Ma kakvi nije do njih, one su nove... Nego zeza karb ili struja, nadam se da je ovo prvo, vidjecu danas
 
Proveri prvo ler diznu.
Ako je začepljena, motor radi kako si opisao.
Prepoznaćeš je na karbu sa gornje strane pod vijkom za ravni šrafciger.

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Juce sam skinuo karb, sve dizne i kanale sam izduvao. Stavio drugu svjecicu, i sad, cini mi se radi kako treba. Vidjecemo kad krenem da kosim oce li biti sve ok...
 
@ACA RAIC , mislim da će biti sreće.... Nešto sam našao kod komšije (ja mu čuvam salaš privremeno) ali moramo dočekati da se vrati sa poštede (slomio je nogu pa je kod ćerke u gradu) pa da on pogleda. A moraš i ti Aco da se potrudiš pa da slikaš motor iz više uglova ili da saznaš koji je tačno model. Ovako se ne vidi ništa bitno....
 
@ACA RAIC , mislim da će biti sreće.... Nešto sam našao kod komšije (ja mu čuvam salaš privremeno) ali moramo dočekati da se vrati sa poštede (slomio je nogu pa je kod ćerke u gradu) pa da on pogleda. A moraš i ti Aco da se potrudiš pa da slikaš motor iz više uglova ili da saznaš koji je tačno model. Ovako se ne vidi ništa bitno....
Potrudiću se Siniša, mlad sam, još učim.
Vidim da takvih novih više nema u prodaji a bio sam prezadovoljan sa njom, skoro kao sa komšinicom.
 
Evo i kod mene nakon 17 godina briss motor počeoda zeza.
Model je xc 35. Pali normalnoi radi. Ali nakon 20 sekundi počne da izbaciva gorivo na čep goriva. Vidi se da izbacuje pod pritiskom. Zna li tko uzrok i rješenje problema
 
Šta ti treba? Ima komšija nekih delova, i ovih dana dolazi kući pa mogu da ga zamolim da potraži i za tebe i za @ACA RAIC.
@ Aca konkretne slike moliću lepo! :)
 
Evo da i ja pitam jedno pametno pitanje. Imam kosacicu sa Briggs motorom 160ccm i ravnom glavom i desava se da kad se poteze kanap pri paljenu da vrati klip u kontra smer. Okrene 2-3 kruga ok i onda vrati, onako bez nekog pravila. Nije bitno dali polako ili brze se povlaci starter, jedino kad se brze povlaci tolko cimne kanap unazad da sam 1 put povredio ruku a 2put izlomio kotur kanapa sa sve capama. I naravno batalim daljnje operacije.
Elem sumnjam da ili neki od ventila glavi ili je problem sa dekompresorom na bregastoj ili ona sama, sto podrazumeva otvaranje motora a po mom misljenju je to neisplativa rabota.
Pa samo pitam dali sam na pravom tragu ako se neko susretao s slicnim ili istim problemom.
Paljenje je ok stavljeno ispravno paljenje i nije hidro udar od ulja u kompresionom prostoru
Na pravom si tragu, tu negde ... (Jel si rešio problem?)
Ovo mugu izazvati raštelovani ventili (uglavnom izduvni) ili durgi češći slučaj jeste kad se magnet malo pomeri za koj stepen tako da tajming nije više kako treba. To lako proveriš samo pogledaj dobro jer dovoljnoo je i par stepena pa da zeza. Neverujem da dekomresor može da izazove ovaj problem
 
Nazad
Vrh