BC hibridi kukuruza

Molim Vas da mi preporucite sortu kukuruza za sejanje na 900m nadmorske visine na Pesteri, ove sorte su dosta slabe koje sam nasao u apoteci i one smrzavaju pre nego sto daju pun rod. Nisam mogao da otvorim novu temu pa ovde pitam.
 
Posejan BC Riđan za berbu u klipu na 26 cm.Zrno krupno.Setvena jedinica teži 9.5 kg.
 
Poslednja izmena:
Posejan BC Riđan za berbu u klipu na 26 cm.Zrno krupno.Setvena jedinica teži 9.5 kg.
A u braco ja juce kupio a danas otvorio obli me hladan znoj za sta ja pare dadoh pa ono ni hrvatima kao kao pomoc ne bi poslao koji je to fuseraj od dorade j ih u supak to lomitog to trulog boze ti sacuvaj kud ga nisam juce otvorio tamo gde ga kupih (bc ridjan) oma bi vratio nema price a dorada taj njihov super centar doradni Kula,a kakvo je seme kod tebe bilo matice.?
 
Ne znam.Staro seme ne bi trebalo da bude jer je ove godine Riđan zvanično pušten u promet.Ko zna šta su oni iz doradnog centra uradili.
 
Jel imao ko iskustva sa Riđanom? Stricu sam posejao 3kj, razmak 23. On je hteo Pajdaša a uvalili mu ovaj. Njemu je u principu svejedno a mene baš interesuje kakav je ovaj Riđan. Druge BC hibride sam imao prilike da vidim u ataru.
 
Ja sam ga uzeo jer je prošle godine kako sam čitao rezultate ogleda potukao sve ostale B.C hibride pa da probam i vidim šta će reći na kraju.
 
Drugar je uzeo neki Bc i neki ZP,u oba dzaka seme totalno nekalibrisano,to kao da je ceo klip okrunjen u dzak,ima svega,tako je i kod mene bilo kad sam juce sejao kukuruz,kalibracija od 4mm do 14mm.
Po meni za cenu koju naplacuju semenske kuce za nekoliko kilograma kukuruza mogli su se bar potruditi da spakaju kukuruz u dzak a ne bar 20% izlomljenog zrna svih velicina.
Mogu vam reci da prodaja semenskog kukuruza je postao opasan biznis,nema garancije,malo crvene farbe:osmeh:,papirni dzak i ode kilogram kukuruza po 500din kilogram.Nikad bolja cena.
Ja da se pitam uveo bi da seme bude u providnim dzakovima,kao i djubrivo i sva roba:osmeh:
 
Ovaj partija semena što smo sejali nije imala taj problem. Videćemo kako će se Riđan pokazati u lošijim uslovima ... 16 godina kukuruz u monokulturi i minimalno đubrenje.
 
Postavljene table za ogled BC hibrida.
2ebbor5.jpg

2utp3qq.jpg
 
Je l bi podelio ko iskustva za fao 600 hibride, ove godine sejacemo BC za klip, pa ako je neko imao prethodnih godina Ridjan ili 678?
 
Svi B.C hibridi veoma brzo otpuštaju vlagu pa se mora dobro voditi računa ako se misli skidati u klipu.Veoma lako se ljušte,nižeg su rasta i veoma kvalitetnog zrna.Pisao sam prošle godine da sa Riđanom imam loše iskustvo dok je Pajdaš neprikosnoven.
 
A kod nas u ataru Pajdas u zadnje 2-3 godine katastrofa,definitivno mu ovde nesto ne odgovara.
 
Meni je dovoljan podatak prinos JUS-a po k.j kod mene a neću da pišem koje je hibride oduvao jer nema smisla.
 
Da,bas pratim kretanja i neki hibridi su se bas dobro pokazali u odredjenim podrucjima a neki su losi.Ne sumljam da neko ima rekorde sa pajdasom zato bi bilo glupo napisati da je los hibrid jer su utisci podeljeni.
 
Nazad
Vrh