BC hibridi kukuruza

2 ogleda u blizini nekih 500m jedan od drugog,za jedan ne znam cija je njiva,a druga znam cija je i znam da je dobar domacin,ali na oba ogleda hibridi izgledaju dosta lose da ne kazem bedno.
imag0931.jpg

imag0932.jpg

imag0933.jpg

imag0935.jpg

imag0938.jpg
 
Zanimljivo,ogled 4 BC hibrida u sred atara.Put jeste prometan ali je daleko od sela.

 
Bilo mi je zanimljivo ,ogled u sred atara ,pa sam zato slikao.U nekoj temi se vodila rasprava ,zašto oglede postavljaju samo pored asvaltnog puta .Hteo sam da pokažem da ima ogleda u ataru.
 
Oglede u sred atara obicno postavljaju nove semenske kuce jer im je daj sta das,druge zastupljenije mogu da biraju i gle cuda niko se ne opredeli za ogled u ataru.

- - - - - - - - - -

Baca slikacu i klipove za 10ak dana kad se vratim kuci.
 
To nije istina.
Prosle godine je jedna privatna zadruga pravila ogled dkc-a,na jednom od prometnijih atarskih puteva,a dosta daleko od asfalta.
Bilo ljudi bas,bas,skoro ceo menadzment dkc-a za c.banat i backu je dosao,pricali su da skoro nisu imali bolji ogled.
 
To je onda proizvodni ogled.
Postoje 2 vrste komercijalnih ogleda:
1 demonstrativni gde je bitno da je njiva pored druma,samo se table postave i kad dodje do skidanja useva pocupas table i radis sta hoces(ovrsis,oberes) i ne meris prinos.
2 proizvodni gde se testiraju hibridi na prinos oni mogu da budu pored druma,a mogu i u ataru ako je potrebna veca njiva koje nema pored druma ili ako zele da testiraju neki lokalitet.
Ove godine imam 2 ogleda,1 demo na manjoj njivi ali siroka i pored prometnog druma i drugi veliki proizvodni na vecoj njivi gde ima vise hibrida,svaki zauzima i vecu povrsinu ali on nije pored glavne saobracajnice,ali je ipak asvalt koji spaja moje selo i jos par sela iza,a pored je silos tako da i on ima svoju ciljnu grupu.
 
Ko jos seje kukuruz a da ga ne vrse? Taj ili radi za dzabe ili ima sejace kao i ja, uzmu pare i adio mare :) drugo ne moze biti :osmeh:
 
Kod mene je vrsenje ili branje u klipu isto, ... Sta ces u takav kraj zivim da su babe i zabe isto... Izvinjavam se :(
 
Postovane kolege imate li informacije ko je regionalni predstavnik za BC hibride u nasem okruzenju ili za Vojvodinu.Moze i kontakt tel na pp.Hvala
 
BC seme kukuruza 1 vreca 4780 dinara,za sada u toj kategoriji je najjeftiniji ( mislim na fao 500 )
Ali mi nikako ne ide gustina setve za branje u klipu,max 21-22 cm

- - - - - - - - - -

Postovane kolege imate li informacije ko je regionalni predstavnik za BC hibride u nasem okruzenju ili za Vojvodinu.Moze i kontakt tel na pp.Hvala
Nebojsa Zivic je za Banat,063/1149903
 
Nazad
Vrh