Balirka

izglodje vam se rupe jer se sraf(sigurnosni) ne stegne dovoljno i onda jebe rupu.
 
mica967 je napisao(la):
Na lifamovu presu ide vijak 8 x 50 mm 8.8 u kvalitetu a sve druge varijante su budzenje i mogu da naprave kasnije velik problem na presi tako Zorane moj ti je savet da neradis prepravke :ppozdrav:


ja mislim da ide duži šraf, mora biri bar 65mm, zbog platne i kontra matice
 
Mrzi me da tražim katalog ali ako se dobro sećam treba M8x60 sa delimičnim navojem kvaliteta 8.8
 
milanche tako je francuzi je proizvode a sta mislis da li moze 539 da je vuce ili treba jaci traktor i koja je cena polovne u solidnom stanju
 
Jeste najbolje kako je uradio mityo , ali za prvo vreme razbuši na fi10 i koristi šraf kvaliteta 5.6 , ta kombinacija je za nijansu "jača" . :cao:
 
Ova kombinacija ti daje istu silu na smicanje . Pa ako hoćeš ti možeš staviti i 8.8 , ali tada zavrtanj nema funkciju zaštite . :cao:
 
ljudi pomagajte
nasao sam presu MASSEY FERGUSON 15-8 i trebaju mi misljenja o njoj , ova je u dobrom stanju onako od oka bila garazirana
mali je tunel ali meni ne smeta i treba mi mala balirka

ajde ako ej vec bilo rijeci o njoj ovdje vratite me na tu stranicu posto stvarno nemam kada precitati 70 stranica

trebalo je malo i razdvojiti ove prese po proizvodjacima mozda , mislim teme
 
dali neko moze da mi kaze gde bi mogo da nabavim lagere za klip balirke marke HEWANG Francuska :sta: Ali oni nisu kao kod WELGERA ako neko zna neka napise unapred hvala
Post je spojen: [time]1270673940[/time]
_________________________________________________
:cao:
 
Zeka je napisao(la):
clan Cish Robert ce ti sve objasniti o MF presama(balirkama) :ppozdrav:
ajde poslat cu mu pp da ga preusmjerim ako ne cita ovo :ppozdrav:

MONTOYA je napisao(la):
Moj drugar ima masej presu ne znam koji model najviše se žali na colovne mere šafova

pu majku mu , ako ista mrzim to je colovnjak ::lose::

evo par slika sa neta sto sam nasao , ovu koju sam gledao nisam mogao slikati posto je u garazi gdje je prilicno mracno

Massey-Ferguson-15-8-737309.jpg


inace kako galki rece da ima neka zajebancija sa petljacima , tj vrstom petljaca
molio bih malo pojasnjenja posto napominjem pricate sa laikom o tome

evo i slika petljaca sa neta ja mislim da pripada ovoj balirki , koja je ovo vrsta :sta: i koliko je komplikovan
i7299.jpg
 
presa,kao presa je ok,spora,nemoze da se meri sa welgerom,jd,class-om,al moze ona da natuce sasvim respektabilnu kolicinu bala.plus da budu kvalitetne bale.
velicina bale se poredi sa welgerom 45~52(zlatna sredina)
petljaci vezuju "mrtav" cvor,nemoze da se odveze.
delovi su zajebani(colovni) i skupi(uvoz),pre 10-tak ,godina smo narucili par igli i par petljaca,cena je bila nekih 600e.to je jedino sto smo novo kupili,ovo ostalo je sve budzotina hand made.
90% delova sa lifam prese lice,ali samo lice,al' kad uporedis,negde fali 0,5 mm.znaci i sistem vezaca je jako slican lifamu.zapravo,ja mislim da je lifam to i ukrao,al' je prepravio na metricki standard.

prenosi idu preko lanaca,uvek moraju da su dobri i dobro zaspanovani,inace brzo naprave kurslus.
obrati paznju na kocnicu ispod klipa,jer ako ne radi stradaju igle.

valjda je to to...ako jos nesto interesuju,pitajte.
 
@savoris, ne znam kako je kod tebe ali mislim da je tih polovnih gvozdjurija navuceno na gomile kod nas. te stoga imas ogroman izbor /ili bi trebao da imas/. ovo govorim zbog toga da ne moras da uzmes colovnjaka pa makar i bio dosta jeftiniji. izbeci ces mnogo glavobolje.
 
KishRobert je napisao(la):
presa,kao presa je ok,spora,nemoze da se meri sa welgerom,jd,class-om,al moze ona da natuce sasvim respektabilnu kolicinu bala.plus da budu kvalitetne bale.
velicina bale se poredi sa welgerom 45~52(zlatna sredina)
petljaci vezuju "mrtav" cvor,nemoze da se odveze.
delovi su zajebani(colovni) i skupi(uvoz),pre 10-tak ,godina smo narucili par igli i par petljaca,cena je bila nekih 600e.to je jedino sto smo novo kupili,ovo ostalo je sve budzotina hand made.
90% delova sa lifam prese lice,ali samo lice,al' kad uporedis,negde fali 0,5 mm.znaci i sistem vezaca je jako slican lifamu.zapravo,ja mislim da je lifam to i ukrao,al' je prepravio na metricki standard.

prenosi idu preko lanaca,uvek moraju da su dobri i dobro zaspanovani,inace brzo naprave kurslus.
obrati paznju na kocnicu ispod klipa,jer ako ne radi stradaju igle.

valjda je to to...ako jos nesto interesuju,pitajte.
Lifam nije nista ukrao , Lifam koristi RASSPE vezace. http://www.rasspe.de/english/
 
Nazad
Vrh