Balirka

Aha, pa onda sutra ide odmascivanje zamascenih dijelova osim onih gdje je mazalica.

Sent from my G620S-L01 using Tapatalk
 
Dotegni pola kruga drzac kanapa na toj strani koja nece da skine sa petljaca. Takodjer primakni skidac da dodiruje petljac.

Poslano sa mog Picasso koristeći Tapatalk

Imam i ja ovaj problem, samo dosta redje nego kod kolege, ostane cvor u petljacu jednom u mozda 300 bala. Skidac je pimacen da lagano kaci od vezac. To bi trebao da pritegne ona matica sto ima oprugu ispod sebe, i onaj deo priteze tockic u petljacu, jel to to? Vec dve godine nisam nista cackao oko nje pa sam zaboravio i one sitnice kako se otklanjaju. Znaci tako bi trebao da resim problem. Ovako moze i da slomi kljun kab nabije 3 4 puta u kljun a ne vidi se.
 
Alene, nije ta matica. Kljuc 14-15, drzac kanapa, odmah do puznog zupcanika. Isto mi se desavalo jucer, pola kruga dotegao i gas.

Poslano sa mog Picasso koristeći Tapatalk
 
Da li ovi donosaci treba ovako da budu nastelovani
dcd1a766af56390be54b53ceaf4d6f7c.jpg
e7d4b0d697ccddeb38c9a9cfe02f535a.jpg


Sent from my G620S-L01 using Tapatalk
 
Otprilike dobro stoje ali najbolje uključi da veže i rukom okreći zamajac da vidiš kako kupe špagu i ako ima urezano na dodavaču od špage poravnaj i ošmirglaj da špaga ne zapinje

- - - - - - - - - -

ovaj na donjoj slici bi mogo vrh približit kanalu
 
Pa pokusati cu tako, dotegao sam drzace kanapa i sad odo da probam, pa cu vidjeti kako ide
b89b7f5c63d5b659446a333c63021969.jpg
034b1d36a131348795885b50ece3e79e.jpg


Sent from my G620S-L01 using Tapatalk
 
Šalgija-ako dobro vidim donosači ne stoje dobro.Treba 2,3 mm da bude nad kanalom kroz koji prolaze igle.
 
Šalgija-ako dobro vidim donosači ne stoje dobro.Treba 2,3 mm da bude nad kanalom kroz koji prolaze igle.
Pa kod mene na rivijeri staje ovako, ali sam mislio da i ovde tako treba, donosi dobro kanap, samo ponekad desnu nece da svuce do kraja, ali to na 250 bala jednu odveze. To mi od komsije presa pa mu ja malo stelovao, a moja riviera radi bezprijekorno, niti jedne odrijesene nakon 4-5k

Sent from my G620S-L01 using Tapatalk
 
Ako mislis na oprugu petljaca (RS) , onda jacina cvora ja mislim. M10 nemam na presi. M8 je na petljacu, a na drzacu je kljuc 14mm.

Poslano sa mog Picasso koristeći Tapatalk
 
Radi radi, ali je problem ubacivanje mase sada , jer ne ubacuje ravnomijerno i ne zateze obje strane kanapa isto, pa zbog toga nekada nece da skine sa petljaca jer bude jedna strana uvijek vise napregnuta

Sent from my G620S-L01 using Tapatalk
 
Pa ne znam onda u cemu je problem, jedino mozda skidac nije dobar

Sent from my G620S-L01 using Tapatalk
 
Žvaće ti masu pa ti to pravi problem.Proveri u kakvom su stanju škrge ili koji već sistem protiv vraćanja mase imaš a ako je to u redu onda vozi brže ali bez dodavanja gasa kako bi se više hranila.
 
Pa skrga i nema nikako, a nisam primijetio da ima neki sistem protiv vracanja, vidis na to nisam vodio racuna, al hajde javiti cu se opet ovdje ako komsija ne rijesi, cuti cu sutra

Sent from my G620S-L01 using Tapatalk
 
Kako se skida donja ploca drzaca kanapa na Claas-ovom vezacu? Da li se samo odvrne ona matica iznad opruge. Jednom mi kolega Matic rece da mozda to pravi problem pa je red da proverim, a problem je u tome da se bala odveze u tunelu ili kada je uzmes u ruke.
 
Samo tu maticu od kukastog vijka otpustis tu gde je opruga
Ako odveze u tunelu verovatno omca klizne sa petlica pre nego sto zategne

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh