Balirka

U tome i jeste problem kupujemo stare balirke kojima je tunel deformisam a lezaj ne trpi luft i uvek kucka po pruzi dok ne pukne
Da je nov i ravan tunel dobar bi i nama bio lezaj

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Super je meni bio lezaj dok sam njako po

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Kad bi se malo uputili u materiju prestali bi lupetati.

Srpska posla, gleda se sta je jeftinije a ne bolje, zbog takvih imam sve vise i vise musterija za baliranje.
Nije mi zao uloziti jer ona to sve zaradi i mnogo vise, ali ja se ne okrecem celu sezonu za njom,samo spagu da ubacim i gas.
Jos musteriji u 12 god koliko je imam nije ostalo ne pobalirano i ni jedna odresena bala nije ostavljena na njivi.
A to u vezi krivog tunela , a sta ga to iskrivi ?



Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Druze mozda imas svemogucu presu svemirske tehnologije ali ja evo pre koji dan ispravljao tunel na drugarovom CONSTANT-u
tunel pukao ispod stojeceg noza i zinuo 3cm
A stojeci noz se iskrivio u bananu kao i U profil za koji je noz zasrafljen
Mi mozda imamo ove prese od sladoleda i secera ali nama posle 30god starosti balirke nista nije strano
SVE JE MOGUCE

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Na svim presama tipa Claas je sam tunel sasija pa ti vidi sta ga iskrivi

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
pašu igle od New Holanda ja sam u Ratkovu na Someci 7100 montiri samo se malo našteluju na nosaču a to je ista balirka kao tvoja razlika samo u limovima
 
Drugaova Class Marcant 50 presa u jednu stranu bale više nabija masu u drugu manje gledano pozadi kako presa ide to je leva strana koja manje masu nabije lepo ona veže ali krive bale?Šta mo že biti uzrok?
 
Drugaova Class Marcant 50 presa u jednu stranu bale više nabija masu u drugu manje gledano pozadi kako presa ide to je leva strana koja manje masu nabije lepo ona veže ali krive bale?Šta mo že biti uzrok?
Kod mene na 60-ki su bile potrosene vile za dodavanje mase,a oce i sigurnosni sraf da pukne na njima i onda pravi krive bale.
 
Drugaova Class Marcant 50 presa u jednu stranu bale više nabija masu u drugu manje gledano pozadi kako presa ide to je leva strana koja manje masu nabije lepo ona veže ali krive bale?Šta mo že biti uzrok?

Kazi drugaru da da malo gasa traktoru i da se ne okrece. To je standardan problem kad se prave mekse i normalne bale. Takodje ima razlike do baliranog useva i krupnoce toga sto se balira.
 
Balirka mora da bude non stop "hranjena istom kolicnom"....verovatno je seno grabljeno suncem grabuljama pa pravilo nejednake otkose....sa balerinama ovog problema nema...
 
Samo nek joj da 60 otkucaja a ne ko ovi po selu sto drze nogu na gasu pa dodaju i smanjuju gas po ceo dan
Samo 60 otkucaja pa ti njega saltaj prema otkosu i ako je uzi otkos malo se pomeri da ga uzuma na kraju pick upa da ga vile pravilno rasporede

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Mislim da Claas treba da ima vise od 60 udaraca klipa u minuti. Sve je to relativno, ako je mrsav otkos onda ne nemoguce terati jako brzo da usta budu puna stalno oa se pribegava drugim metodama.
 
Zao mi sto nemam snimak Poljostroj balirka i IMT 539 balirao graskovinu iza hedera 6,2m i idem prva brza a gume na ferdinandu 12,4-28 a na nekim mestima 2 brza a non stop 60 otkucaja

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Koliko ima John Deere 224t udaraca u minutu? Sa 539 prva brza treca spora u baliranju, sa Zetorem 7045 4 spora 1 brza, zavisi od otkosa...

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Nazad
Vrh