Balirka

Zna li ko proizvodi li se to jos? Nasao sam neku kao godinu dana stara i polomila vezace, nije nesto puno para, ne mogu vidjeti na slikama da li je farbana, izgleda kao nova!
 
Danas sam malo presovao u bašti. Tek drugi put to radim a bio sam sam pa nisam nista stelovao. Bale su jako velike, sreća pa nema puno, svega 17. A možda je trebalo da bude 25. Uglavnom, sklonio sam slamu.
 
Ubi me moja john deere..ne znam vise sta da gledam..pravi mi ponekad male bale od 20 30 cm..primetio sam kad je masa normalna i jednaka nema frke,a cim uletim u budalu od otkosa pa hos gomile gde je kombajn zastajao zbog pologa tu se javljaju te male..hel zna neki sta moze biti?
 
sremac84 pogledaj na osovini zvezde da li ti je istrošena piksna (čaura),pa ti jezičak poluge za aktiviranje igala hvata pri vrhu i brže se aktivira. Ako taj jezičak hvata pri vrhu, popusti dva zavrtnja kod zvezde i povuci je malo unazad.
 
Sto se tice JD prese:
Za, pravi bale kao kocka secera, kada se lepo usteluje,
Dosta lagana za traktor ako su nozevi naostrreni na 30 stepeni,
Dugotrajni sklopovi vezaca, malo habanje na petljacima i skidacu cvora.

Protiv:
Previsoka cena same masine,
Troskovi odrzavanja preveliki-delovi,
Sve je colovno,
Radi primera lezaj na ulagacima je presovani lim, sa kanalom u kome su kuglice i ta radost kosta 50+€
Pricam o delovima u kvalitetu, ne o skartu koji se prodaje na kilo.
Jos jedan primer, sine po kojima ide klip za JD su oko 450€, dok su za welger ili fahr upola jeftinije.

- - - - - - - - - -

Za nejednake bale na jd presi pogledaj rolnicu i jezicak na okidacu bala na samoj osovini vezaca. Samo pazi, ako to radi cesce, moze da preskoci paljenje i napravi ti dar-mar...
 
Pa da.. Jbg ima lufta na osovini od zvezde,pojela se caura..evo danas na 700 800 bala napravila samo 3 male..mene je vunilo to sto se slucaj javljao samo u prevelikoj masi kad je na ivuci da moze da proguta svu tu silnu slamu..inace na jutro i frtalj 500 bala..sto je 400 po kj..pravih velikih tvrdih domacinskih bala..cudo jedno.. Hvala svima..
 
Prekontrolisi rolnicu i oprugu koja vuce okidac. Moze da krene u vezanje i da ostavi igle, pa da ih klip pokupi i napravi belaj od 400-600 €
 
tu čauru zameni, odnesi kod strugara da ti napravi novu (skini desnu, pa po toj meri uradi, pošto nebi trebala da je pohabana, ali premeri osovinu zvezde i čauru).
 
Prekontrolisi rolnicu i oprugu koja vuce okidac. Moze da krene u vezanje i da ostavi igle, pa da ih klip pokupi i napravi belaj od 400-600 €

To sam pekontrolisao tj prosle kodine stavio novu rolnicu..skoro sam siguran da klip ne moze da udari u igle zbog aktiviranja kocnice na klipnjaci malja,a ona se aktivira cim igle nisu do kraja na svom mestu..e sad videcemo kad namestim sutra cauru na osovini zvezde sta ce onda da kaze..hvala na savetima jos jednom..
 
868c923f8b14d76a152c4be7b8c4f750.jpg


Malo se kockalo danas za 6h ravno 3000 bala

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh