Balirka

Ja licno po zelji kupca ako im je za prodaju 10- 12 ( tako i sbe pravim bez obzira prodaja ne jer mi se neda dizat tesko tek 20 godinica pa se mora cuvat za dalje) a kome je za kuce idu 12-15 i to je prosjek najvise zbog utovara i bacanja na raznorazne tavane :D
 
Nema gore nego bacati na tavan bale, zato sam ja uzeo rolo balirku i pravim sjenazu, uradim nesto sitno suvog u kockice, prosle godine sam i to pravio u suve rolo bale pa mi jedan podigao sa utovarivacem.
 
Ja nezz al kod nas je džaba baliranje i nema tu zarade.
I pogotovo kad ljudi nemaju zovne te pa da financiram i njegovu i svoju košnju.
 
Da li neko zna, u pitanju je international presa, desava se da lijevi petljac ostavlja, tj na jednom kraju kanapa, nalazi se cvor?
Da nije mozda paciji kljun u pitanju, pa ne zadrzi dovojno kanap ?
 
Ljudi pazite se vi koji balirate po stranama nizbrdicama hoce balirka da pogura traktor , dobije skije i da ne pricam dalje .. mene je gurala 10 metara a takodje i neke kolege .kod nas 4 bale za 1 e. Za grabljenje se snalazi kako ko zna bala ima raznih zavisi od gazde i od tunela .
 
Frenky kad baliras nizbrdo nemoj slucajno da bi ti guma uhvatila sijena dobijas skije 100% a ako se uskijas dodja gasa do kraja nek presa guta sto uhvati i ne diraj kocnicu niposto :D ja baliram sa velikim duplakom pa nemam vise tih problema dok sam s rakovicom znao balirat samo uzbrdo bas zbog tog slijetanja
 
ja presam gdje rotaciona moze pokosit tj gdje otac pokosi ja popresam a zivim u brskom kraju, imo sam slijetanja i sa duplakom al kad zaboravim upalit prednju. Dosta je ruzno prestai nizbrdo sa solcem je te presa stalno gurka i ubrzava a brzinu koju izaberec na pocetku reda drzis do kraja jer nema stajanja :D
 
Nazad
Vrh