Balirka

I kod nas su prinosi smanjeni dosta. A baliranje kod nas tek krenulo pre par dana.
 
Kod nas sijena na bacanje samo mi daju njive.
Niko goveda ne drži a ni ne isplati se samo radi a nemaš ništa.
 
I meni nude dosta samo da kosim i nosim, dosta tako i uzimam jer svojeg nemam vrlo malo. Po kojoj ceni vi balirate ove godine ?
 
Nema ni kod mene oliko goveda gomilaju ljudi sijeno nadaju se da ce prodat. Ja sam prodo oko 300 komada al cekam za pare po par mjeseci i zato i prodam. Tele sam prodo neki dan po 4€ kg i nikad skuplj u zivotu ali eto to nije tema ovde. Kod mene niko neda dzaba al kad im sve uradis onda im skupo bude kaze nema racuna
@alen pa et kosim po 12 KM bala 0.4 feninga ako je manje od 40 onda 0.5 feninga.
 
ja baliram po 0.5 KM po bali, za sad je tako u mome selu, jer samo su dvije balirke u selu, pa i nema pretjerane konkurencije
 
auu al vi zavaljujete cijenu ja bi se kod vas onda naradio sa ovom mojom cijenom al bas ono pravo. I ja bi vjerujte volio da je makar 0.5 KM baliranje al eto tako je kako je trenutno u selu imamo 5 balirki. Moja i jos 2 rade konstantno ali o povecanju cijene niko ne razmislja. Do prije 2 godine smo radili po 0.33 KM tj 3 za 1KM
 
Niko ne pravi pitanje, uzmimo u obzir da teren nije neki, slabo gde je ravnica i cisto a sprema se rucno pa to slabo ko zna da spremi lepo. Recimo ja za 1 dan nisam preko 1100 bala uradio od kad sam je kupio.

- - - - - - - - - -

Ja radim 5 komada za 1e...
Bas jeftino.

- - - - - - - - - -

30 dinara po bali.
Na tu cenu sam i ja radio vec 3-4 godine i od ove godine je ova cena, mislim da vise cena nece ici gore jedno vreme.
 
5 za € je po 0.4 KM
30 din je 0.5 KM i kod mene su sve strane gdje ni koza ne bi pasla ali se balira opet i radi. maximalno sam uradio oko 2000 komada za dan ovim danima je i meni po iljadu prosjek. 70 rucno se reovi pare u 50% slucajeva veci nego sto treba pa se drzi na kvacilu ili pucaju osiguraci . Kod mene je ta po 0.4 i nemam izbora nego radit po toj cijeni i ja bi volio da je vise ali eto narod je kurva neko radi jeftinije odma nemas posla zato se mi prije sezone dogovorimo za cijenu otrpilike i sva trojica imamo posla svi :cool:
 
Balirao sam i nekim crnogorcima i njima ue 30 centi povoljno jer je kod njih baliranje 40centi po bali, po meni puno
 
Kod nas ide od 30 za slamu i detelinu do 40-45 za kukurzovinu. Ima oko 80 presa u selu a samo njih 5-6 radi usluge. Teško naplatiti posle, tj. plate ljudi uglavnom al se čeka dosta na pare.
 
I kod nas ide 5 bale za 1evro i licno mislim da je to ok cena i za onog ko placa i za onog ko balira,inace imam dosta posla jer mi presa pravi manje bale pa dosta ljudi to gledaju zbog lakseg utovara.Bale su u proseku 12-15kg i najvise ih tako radim a po zelji musterije radim duzinu,mogu i teze i lakse,kako kome stima:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh