Balirka

Pozdrav svima, stigle i nalepnice taman pred probu...
img20150411120118.jpg

img20150411120053.jpg

img20150411120135.jpg
 
ja msm da mene zezaju opruge sto drze one sipke koje ne daju da se masa vraca nazad pa je jedna opruga malo slabija i onda mi se masa vraca unazad zajedno sa klipom ...
 
Pogledaj dodavace mase da jednako unose a ako je ro uredu i ima sijena jednako pogledaj da li su zatezaci spage jednako stegnuti tj da li se jedna vuce lakse od druge to cesto zna krivit balu :)
----- edit- kod mene ti drzaci gotov svi ne rade tj popucali rade samo 2 donja i nemam nekih problema oni nisu toliko ni bitni jer oni samo smanjuju otpor pri baliranju da se sijeno ne vraca i da se ne mora ponovo sabijat
 
Kad vec pisete da vas priupitam. Na koji nacin proveravate dodavace mase da li jednako ubacuju masu?
 
Nikola ona je malo specificna sto se tice tih dodavaca mase, tj. malo su glupo odradjeni.
Kolege su ti rekle da je problem do njih, posto idu preko lanca i vezani su za klip i setaju levo-desno veoma lako mozes da ih proveris.
Okreces rukom presu i gledas koliko ulaze u tunel kada dodju do kraja, treba da pridju maksimalno do lancanika, ustvari nosac.
Ako ne prilaze lepo otpustis spaner pa pomeris lanac za malo i nema da ne radi, a kad je manja masa onda samo brzina vise i treba da je jednako.
 
Pa vidi se druze golim okom kad je presa u radu,netreba dozvoliti da dodavac cupa masu od drugog ,onda dolazi do nejednakog unosa ,nadam se da razumes na sta mislim.
 
jbg ne razumem se mnogo u presu ali provericu tj probacu da nastelujem . tek sam ove godine kupio presu . tj pre nekoliko dana izbalirao prvih 1,5ha . tako da se jos ucim polako .
 
Nazad
Vrh