Balirka

ajoj sexsa večeras sa kanapom , iz nekog razloga su klupčad nabubrila i kanap je počeo da se zapetljava , znači kompletan srednji dio se jednostavno smrsi da nemože normalno da izlazi , jedva sam nekako progutao ovo
glavni osumnjičeni mi je to što presa stoji na suncu i postoji mogućnost da je od prevelike temperature se ovo desilo ili je nešto loše na tom klupku
samo se jedan mrsi , drugi je nabubrio ali se ne rastura unutra
kluvak je pravilno okrenut , nije naopačke
 
Inace @Savo to se desava na kraju sezone.Izgleda da su to klupcad sa dna paleta.Sjebe ih malo vlaga,malo pritisak gornjih klupcadi i kad dojdu do sunca pocnu se rasipati.
 
Imaju uticaja vremenske prilike i neprilike, ali takodje zavisi i koliko su stezani prilikom motanja. Po mome posto imam malo iskustva u pravljenju manile, klube se mnogo sabije pri motanju i onda se pocnu namotaji zaderati jedno o drugo prilikom odmotavanja.
 
ajoj sexsa večeras sa kanapom , iz nekog razloga su klupčad nabubrila i kanap je počeo da se zapetljava , znači kompletan srednji dio se jednostavno smrsi da nemože normalno da izlazi , jedva sam nekako progutao ovo
glavni osumnjičeni mi je to što presa stoji na suncu i postoji mogućnost da je od prevelike temperature se ovo desilo ili je nešto loše na tom klupku
samo se jedan mrsi , drugi je nabubrio ali se ne rastura unutra
kluvak je pravilno okrenut , nije naopačke

Samo u sredinu ubaciš savijen karton recimo od kutije (lepenke) visine za jedno 1 niže od visine klupčeta . Ja skoro uvek tako koristim i nema bojaznosti da će se raspasti klupče .
 
MAKITAL , potrošio sam ga dosta ove zezone ali ovaj jedan kluvak mi je pravio problem , mada sad kad se sjetim da mi je i prošli par isto nepravilno izgledao ali nije pravio problem u vezanju
 
Cudno, i ja koristim Makital i nemam takvih problema, istina kod mene presa stoji u zatvorenoj supi nije na suncu. A opet kod rodjaka stoji vani i on spici za sezonu 700_800 kg Makitala i nema problema, bice ta ti se zalomio kanap iz neke fus serije.
 
pogledaj gornji dio klupka , jednostavno je nabuburio , srednji dio je bio još više dok ga nekako nisam uspio namotati ručno i potrošiti , muke

image141h.jpg
 
To je samo posledica loše završne obrade u fabrici.Ove godine je Drvoplast najgori po pitanju toga.Ni jedno klupče koje sam kupio nije bilo pravilnog oblika već sva ovakva kao ovo na slici i gora od toga.Ne smeta što je takvo ali smeta to što nije jednake debljine pa se desi da je negde normalno tip 500 a negde pretanko i predebelo pa pravi probleme.
 
Ne znam od čega ali ovo je strašno.Nisu ni blizu nekadašnjem kvalitetu.Imao sam tu zlu sreću da sam morao uzeti Drvoplast jer nije bilo Odžačke veže trenutno,samo sam se namučio i ništa više.
 
Savo ovo je ekstra kanap a znaju da okrenu ovo pakovanje naopacke pa da kada ga stavis on se upreda ,treba pogledati kako je motan a ti ga posle samo kontra stavis....
 
Ja sam pisao u nekom od prethodnih postova da je Drvoplast u boji od reciklaze ,to sam saznao od skolskog druga sto je u polj.apoteci . A ti @savoris pogledaj da li ti se klupko odmotava kontra od kazaljki sata nema veze kako stoje slova nanajlonu okolo,ume to da bude i kontra umotano. P.S.sad vidim zoran me pretekao.
 
To za kontra smer nisam znao , što mislite da baš tako treba da se odmotava. Mislim da je baš sve jedno .
 
Mora da se odmotava sa desna na levo to je jednostavno pravilo da nebi pravilo cvorove i kidalo kanap sto je i Matic rekao. Sto se tice recikliranog materijala sve fabrike recikliraju jednostavno plastika se ne baca jer se moze bezbroj puta reciklirati. E sad zavisi kad se naleti na takav kanap, obicno se radi u bojama a ne u belom. Radio sam u takvoj fabrici u proizvodnji i na pakovanju pa me slobodno pitajte sta vas interesuje.
 
Nazad
Vrh