Balirka

Someca znaci pravi bale slicnim onima kao w45,a riviera manje,kakva je someca sto se tice zastite?Hvala majstore @levak
 
Od riviere odustajem zbog velicine bale,a za somecu se dvoumim jer @levak ne hvali presu onako kako on zna,da li zbog mamurluka ili ...
 
sta da hvalim stalno odavno sam ja rekao da je ona dobra presa i nekoliko clanova ovog foruma je na moju sugestiju kupilo nju i vidim svi su zadovoljni za brdske terene NEPOSTOJI bolja presa
 
Druže @levak hvala za rešenje problema nh 376 juče sam izbalirao 150 bala lucerke nije ne zezao vezac ,petljač ima brazda od kanapa pa sam ga oturpijao naoštrio nožice i zategao držač nego primetio sam da se ona rolnica na skidaču kanapa pojela sva je ćoškasta imaš li rolnice ili kako se već zovu zimus ću da sredim vezače koja je cena petljača i rolnica.
 
ja sam u sredu u milanovcu radim balirku momcima sto drze servis markovic na izlazu iz grada prema cacku dodji po mene da odemo i pregledamo i sv cu ti reci
 
sa vasara/ruma

21ljqjl.jpg
[/IMG]
 
Nemoj da razmisljas za SOMEKU to je presa koja nema premca za brdske terene,ja sam je kupio ove godine zahvaljujuci majstoru @levaku@ zadovoljan sam i zbog velicine prese i velicine bala.Ja je vucem sa 533 i to po terenima gde nesmes ni da zamislis, poslusaj majstora i videces da nema greske.
 
To sto ih kompletno remontuju to neka sa strane. mozes da kazes da ih samo namaskiraju i teraju na pijac. Da bi ih kompletno remontovali treba da to rade strucna lica , a ne trgovci.
 
juče izbalirao 830tak bala
i negdje na 600 otprilike počne da odvezuje sve , stanem podignem petljač a na njemu namotano kilo špage (nisam na vrijeme vidio da je stao pošto se rijetko okrećem)
uzrok je neka stabiljka koja je debljine prsta koja je upala u čvor dok ga je vezalo , sve to očerupam i ponovo uvučem špagu kad ono opet ne veže
taman se 'vatam za telefon da zovem onoga što oštri kose i poklanja belegije kad ugledam da je usled onoliko namotane špage iskrivio se i skidač
u nedostatku finog alata zvanog čekić skinem onu stopu na koju otkačujem presu i diskretnim udarcima iz sve snage ga vratim na njegovo mjesto , kad vidi čuda , poče opet da veže :haha:
 
Nazad
Vrh