Balirka

Ne treba da izgleda kao jaje već kao kutija.Tako se barem kod mene dene i pakuje.Evo ovako samo što se baš i ne vidi najjasnije ali drugu sliku nemam.
e8s9qc.jpg
 
Posto su kod mene premanentno jednoosovinke prikolice tovarimo 7 i vise redova iznad stranica , mora izgledat ko jaje jer je iznad stranica rasirimo za po cetvrt bale pa polako skupljamo gore za povez jer bi se izvrnula na 3 rupu ili medju
 
Kad vidim da pakujete bale u kamionske prikolice , dodje mi da zaplacem.

I ja sam nekada pakovao u ljutomerku i u dvoosovinku. Ali cim smo skupili pare odma smo napravili prikolicu za bale . Sad nam je poso mnogo laksi. Odkad imamo ovakvu prikolicu nikada vise nismo tovarili bale u visoke prikolice , makoliko bili u zurbi.

Svakom bi preporucio da uradi isto . Da bi se malo odmorio u poslu.
 
verujte ja imam 105 kg skacem po njoj i ne propadam a presovao sam usluzno jednom decku i on se zacudio kako su tvrde jer je dosad propadao a ima 120+ kg , ta slama je nekako najzilavija sto sam ove godine presovao ,izgled ume da zavara.
 
verujte ja imam 105 kg skacem po njoj i ne propadam a presovao sam usluzno jednom decku i on se zacudio kako su tvrde jer je dosad propadao a ima 120+ kg , ta slama je nekako najzilavija sto sam ove godine presovao ,izgled ume da zavara.
A tek kilaza kako moze da prevari ja sam mislio da imam naspram tebe oko 200kg.
 
Ljudi, svaka vam čast na detaljnoj obradi jedne od najvažnijih tema kao što je održavanje balirki. Ovo pišem jer sam pročitao za par dana kompletnu temu i stekao mnogo bolju sliku o mašinama koje srećemo na putu i po parcelama, od maja do oktobra. Temu o mašinama koje su po vašim pričama, svaka na svoj način dobre i isplative, pod uslovom da imaju minimum uslova za pouzdan rad u punoj sezoni. Čitajući temu, upamtio sam da je samo izostao odgovor na jedno pitanje - fabrička greška na presama AMA, koju je brat Levak na jednom mestu rekao. Ako bude vremena za pisanje, voleo bi da znam u čemu se ta greška sastoji. Ja nemam presu i ne nameravam uskoro da je kupujem, osim ako nekim čudom ne uknjižim par hektara svoje zemlje, ali u mom kraju ovih tipova presa ima desetak. Nisam razgovarao sa vlasnicima o tome koje probleme imaju u radu, ali bi čisto voleo da znam o kakvim fabričkim greškama se radi. Inače u mom kraju po broju prednjače italijanske prese, ima par rivijera, srednjih klas-ova, a najviše usluga odrade dva momka sa presama Sgorbati.
 
evo dijagnoze vezac rs dosta stabilan vezac znaci vezanje ok zasticena osiguracima i na vezacu i zamajcu plus kocnica za igle ,klip solidno resen zavisi koji je tip neki su na drvene klizace neki na lezajeve u principu ok,prenos lancima pristojno odradjen ni tu nema zamerke, poprilicno brza presa jedina greska i to fabricka je problem krivljenja bale zato sto su prve vile lose postavljene u odnosu na klip ali i to smo ja i par kolega zajednickim radom nasali resenje sve u svemu pozitivna ocena
 
Nazad
Vrh