Balirka

I ja sam usluzno balirao tolike bale, a sebi sam pravio manje.

Jedno pitanje ako neko zna. Koja je razlika izmedju prese Claas Markant 50 i Markant 51 ?
 
2rcpyc0.jpg


Evo pre neki dan kad sam se vratio iz Srbije u CH ja sam navratio u jednu garazu kod BRIG-a i slikao sam ovu presu. presa je interesantna jer je napravljena za planinski teren i dosta je mala. A posto je bila Nedelja nisam mogo da se informisem koliko kosta ova presa. Inace presa je nova. Video sam da imaju i male roto balirke.
 
2rcpyc0.jpg


Evo pre neki dan kad sam se vratio iz Srbije u CH ja sam navratio u jednu garazu kod BRIG-a i slikao sam ovu presu. presa je interesantna jer je napravljena za planinski teren i dosta je mala. A posto je bila Nedelja nisam mogo da se informisem koliko kosta ova presa. Inace presa je nova. Video sam da imaju i male roto balirke.


Obratite paznju, kacenje je na kuku, optereti traktor da ne leti po stranama.
Dobra stvar!
 
A zar ove prese sto se kacaju klasicno ne opterecuju traktor? I one isto tako nalezu na vucnik
tačno , ali im je tačka kačanja daleko nazad pa kada dodje do motanja onda presa pokušava (i uspijeva) da izbaci traktor iz ravnoteže

ja sam imao takvo polijetanje niz brdo , smotao sam točkove desno i presa me odjednom ''ispalila'' i umalo prevrnula , sve dok ideš pravo niz brdo dobro je , motanje točkovima moglo bi kobno da se završi
meni se zadnji desni točak podigao oko pola metra u zrak , spasila me prisebnost i to što je prednji most imao graničnike da se naginje do odredjenog ugla
 
jes' , ali računaj koliko je daleko kraj poluga u odnosu na tvoje kačanje koje je po meni i najpravilnije

ako se kača na standardnu kuku gdje ide prikolica onda se gube manevarske sposobnosti koje su daleko veće kada je presa zakačena na poluge
 
za vas u brdskim terenima imam ja resenje presu kacite na polugu ispod rude navarite raonik od starog pluga kad vas pogura samo rucicu hidraulika dole raonik zaore i zavrsen posao
 
Ipak je meni lakse zakaciti traktor na vucnik, nego na poluge. A i nemam potrebe za tim raonikom, tezak mi je traktor a i rade kocnice, a i nemam brdovite njive, jedino poneka usluzno mada i to nije strasno
 
Nazad
Vrh