Balirka

Gospodine @topalovic
Odlično sredjena presa.Najviše me je oduševio ovaj detalj.Znači presa je osposobljena i za noćni rad kao kod Japanaca.Nije mi samo jasno kako ćete napajanje izvesti pošto mi se čini da je ovo sijalica od 220 V.
[
63579884771545266286.jpg
:ppozdrav:
 
Eh, a ja mislio da je donacija Japana pa da se uvodi treća smena u baliranju.Dobro ko radi taj i greši reče jež ..... pa tako i ja!:osmeh:
 
e moj topaloviću , lako je tebi kada ti rade pravi majstori , šta mi ostali da radimo sa neremontovanim presama i (ne)priučenim majstorima kao što sam ja ?
 
ljudi koliko naplacujete baliranje ove godine a koliko ste prosle? ja sam prosle isao sa 25,00 a ove sam hteo 30,00, ali ... ??(videcemo)

pitanje za one sto baliraju sa imt-539 : koliko nafte trosite na 1000 bala ? ako je neko racunao

sto se kanapa tice ja trosim oko 15kg na 1000 bala, jel ima neko da trosi manje?
nafta za koji dan 125,00 kanap 240,00kg i ajd ti onda nadji cenu da isplacujes masine i svoj rad a da se onaj kome radis ne hvata za glavu
 
ja stvarno neznam kako će kod mene biti stanje oko cijene baliranja , odmah da stavim do znanja da se kod nas prave manje bale nego na nekim velikim posjedima i parcelama , iz razloga lakšeg manipulisanja balama
prošle godine kod nas je išlo 6 bala za 1 evro , odnosno 3 za marku
uzimajući veličinu bala u obzir to je tu negdje , ali ove godine bogami ne vjerujem da će moći da se nadje balans po toj cijeni izmedju uloženo-dobijeno

a ja jednom čovjeku malo povećao bale onako rekoh da mi ne prigovori što su male bale , kad ono čovjek će ti meni ''slušaj momak , ako mi još jednom budeš napravio ovako velike bale ti ćeš da ih tovariš''
bogami meni se nešto ne tovare tudje bale :haha:
 
Malo je ljudi koji razmisljaju o manipulisanju, misle samo za pare, 6 za evro radim samo ako ima dooooosta da se radi 1000 pa na gore a inace do sad je bilo 5 za evro s'tim a baliram sa Welger 41, bala za utovar za merak, kod nas je nesto jeftiniji D2(110 din) tako da ne verujem da ce se cena promeniti.
 
evo danas sam zamijenio nekoliko igala na vilama pikapa , mašina je spremna za rad , samo još da kupim sprej za podmazivanje lanaca i može da ide punom parom
 
Prošle godine 20 dinara po bali ove isto toliko.Posla ima i nema,srednje neko stanje da se podigne cena gore verujem da bi samo svoje radio.
 
Kod mene je isto 20 dinara za balu, ali kod mene dosta nih traze da se dobro spresuje, jer kao izadje im manje, a ne razmisljaju ko ce to da tovari i kako, ma da meni je svejedno. Mogu samo da kazem da je i to mala cena, ali ima dosta presa i mora se
 
bilo je price da bude 25,ali nema narod para ni za 20.tako da ja i dalje baliram po staroj ceni od 20 din/bala,ali ako nafta opet ode gore moramo da podignemo na 25 troskovi su veliki a za pare se ceka,mene na pumpi i u poljoapoteci nece da cekaju za pare
 
Oho ho kod vas je to poskupo, kod mene je 3 bale za 1 marku, tj po sadasnjem kursu za 49 dinara, odnosno 1 bala je 16,3 dinara. ED je 110 dinara, a vezivo 220 din kilogram.
 
Majstore levi gde da nadjem zice za sakupljanje sena za someku m11 treba da ih promenim jer su pola popucale nisam ni primetio kad sam uzeo balirku.Pitanje i za ostale kolege ,koje su cene i dali ih salju postom.
 
e upravo sam se vratio sa baliranja. celih 39 bala i to u 4 otkosa, vise sam se okretao nego sto sam radio i naplatio po 25. nesto razmisljam da takve parcele naplacujem po 30 a normalne po 25. sreca pa mi ovo bilo 500metara od kuce
 
Nazad
Vrh