Balirka

Bojane ja sam ovaj sprej kupio kod jednog njihovog dilera, a potraži od wurth-a imaju i oni.
 
ja radio remont na claas 50, bila mi razbila osovina na koju se kače diskovi, obradio osovinu stavio plastične biksne i još sto zajebancija, danas je probao, ujeda :bravo:
 
koja balirka galigani koliko me secanje sluzi
Danas smo tovarili bale koje napravila , pukle 3 vile .
Pa kad je Levak nastelovao radi odlicno , malo zajebava kanap tipa 800 , puca al vec napravi 300 bala mislim da ima manje od 7 udaraca po bali , i ostavio mi labavu lamelu nemogu da je forsiram a i nece doci do izrazaja dok je ne okacim za 539 , 533 gubi snagu sa njom

Na svaka 3 4 metra ispadne bala kad je otpustim , a kad je stegnuta na svakih 7 8 m al nemozes da ih dignes preko 5 reda , malo su i vlazne deteline
 
Danas sam probao presu. Ucinak joj je 1000 bala deteline za 3-sata. Vuce je univerzal prvom brzom. Tako radi posto je majstor Levak remontovao. Drugi majstori mi trazili 500evra, a majstor Levak je celu pretresao za 250. Steta sto nas je napustio na forumu. Inace presa je RIVIERRE CASALIS KR 50 G.:bravo:
 
Pitanje za kolege kakvi su delovi ovih iz Indjije bio sam na sajmu imaju delove za sve balirke samo ako su kvalitetni. Inace sajam je malo slabiji nego prethodnih godina moje misljenje manje izlagaca mehanizacije kao i ostalog.
 
Ja sam juce izbalirao 300 bala, ali mi je jedan vezac odresio oko 25 bala. Zaveze cvor na jednom kraju vanile, a drugi ispadne. U pitanju je Claas Markant 50

To je mnogo odvezanih bala. Meni juce ni jedna u oko 1000 bala. To sto ti ima cvor na jednom kraju trebalo bi da ti je labav drzac kanapa pa kad treba petljac da uhvati ono jedan ispusti. Bar je takav slucaj kod mene.
 
@matic
Moguce da je i to , ali ako je drzac kanapa na pogresnom mestu to nece pomoci. Ja imao takvu situaciju nedavno, dotezi petljac ono i dalje isto, na kraju je problem bio u drzacu.
 
Nazad
Vrh