Awassi ovca

Isprobavanje rano zalucivanje jagnjadi zbog mleka, ovo je samo eksperiment na 15 komada, odbijana jagnjad od majni od 1 do 10 uzrasti, posle mesec i vise dena evo rezultta,sasvim zadovoljavajuji

Daj boze zdravlja dogodine idemo sa 50-100 komada

Photo0032.jpg


- - - - - - - - - -

Jos jedan video sa ovogodisnjeg jagnjenja ovaca melzi avasi.

[video]http://s249.beta.photobucket.com/user/bokuman/media/Video0000.mp4.html[/video]
kolega bobane ovo su melezi avasi i koje jos rase?
 
Imam 10 ovaca pramenke i awasi ovna i jesenas sve muska jagnjad a smo jedna jagnjica!:osmeh:
 
у бугарској је прошле године користећи аваси за мелезене с локални овце. резултати су били лоши. повећава мало млека па се изгубио расе. F1 је боље следећи ни су. добија се ни аваси, ни локална раса. сваки добитак од млека се губи од нижа цена јагњади.
 
Nije bas do srece, kod awassi-ja vecinom svake godine su muska jagnjad oko 70%.

Donekle je to tacno kao i sa drugim rasama ukrstanje treba se praviti veoma pazljivo.

Sto se tice jaganjaca naprotiv , rezultati su odlicni kod mene je prosek za 50 dana 21 kgr.

Ove godine sam ostavio musku jagnjad za priplod od najmlecnijih ovaca koje su od 2-3 litra mleka na dan, ali te rezultate cu videti tek za par godina

- - - - - - - - - -

у бугарској је прошле године користећи аваси за мелезене с локални овце. резултати су били лоши. повећава мало млека па се изгубио расе. F1 је боље следећи ни су. добија се ни аваси, ни локална раса. сваки добитак од млека се губи од нижа цена јагњади.

Donekle je to tacno ali sa ukrstanjem ovaca treba biti pretpazljiv to vazi za sve rase.
Sto se tice jaganjaca tu nema nikakvih problema cak sto vise kod mene je za 50 dana prosek 21 kgr. Sva moja jagnjad idu za italijanski i grcki pazar do sada nisam imao problema tako da mleko je cist dobitak
 
Mogu li se u Srbiji naci za kupovinu ciste ovce ili jagnjad avassi,znaci papiri,poreklo...Ili ih mozda ima jedino u Makedoniji?
Bavim se proizvodnjom sireva pa mi to dodje zanimljivo.Sada imamo 30 kom pramenke svrljiske ali to je rekao bih univerzalna ovca.
 
Više je tema za svrljišku ovcu ali pitanje za Vojkana
Muzeš li ovce, koliko mleka imaš od njih i koliko daješ sir?
Mislim da je avasija imao neko u zapadnoj srbiji.
 
Moja sveukupna poljoprivredna paznja je zasad usmerena na govedarstvo i tih 30 ovaca su nam kao dopunsko zanimanje,nakon prodaje jagnjadi od 1. maja pocinje se sa muzom ovaca do sredine leta,nije to neka proizvodnja ali se od tog mleka dobija dobar sir koji je jako trazen.Posto sam ozbiljno zagazio u proizvodnju sira od kravljeg mleka cesto razmisljam o proizvodnji i ovcijeg sira ali nemam dovoljno mleka.Godinama pratim avassi ovcu pa mi se nekako cini pogodna za moje potrebe.Ili se mozda varam.
Sa njom bih dobio mozda mleko ali bi izgubio jagnje,u onom obliku na koji su navikli moji kupci.Od mojih 20- ak ovaca se dobija dnevno do 15l mleka odmah nakon odbijanja jagnjadi.
 
Moja sveukupna poljoprivredna paznja je zasad usmerena na govedarstvo i tih 30 ovaca su nam kao dopunsko zanimanje,nakon prodaje jagnjadi od 1. maja pocinje se sa muzom ovaca do sredine leta,nije to neka proizvodnja ali se od tog mleka dobija dobar sir koji je jako trazen.Posto sam ozbiljno zagazio u proizvodnju sira od kravljeg mleka cesto razmisljam o proizvodnji i ovcijeg sira ali nemam dovoljno mleka.Godinama pratim avassi ovcu pa mi se nekako cini pogodna za moje potrebe.Ili se mozda varam.
Sa njom bih dobio mozda mleko ali bi izgubio jagnje,u onom obliku na koji su navikli moji kupci.Od mojih 20- ak ovaca se dobija dnevno do 15l mleka odmah nakon odbijanja jagnjadi.

Pa sad trziste awassi jagnjadi sta ja znam mozda u Srbiji ce tesko ici ali sto se tice kvaliteta mesa je izvrsno, to je to razlicita su nam trzista pa ipak dobro razmisli.
 
Ma reci ti kako da ja kupim jagnjad ili ovce par komada i oformim stado?Ima li neko da prodaje,cini mi se bas da je neki institut u Kumanovu prodavao priplodnu jagnjad.
 
Mogu li se u Srbiji naci za kupovinu ciste ovce ili jagnjad avassi,znaci papiri,poreklo...Ili ih mozda ima jedino u Makedoniji?
Bavim se proizvodnjom sireva pa mi to dodje zanimljivo.Sada imamo 30 kom pramenke svrljiske ali to je rekao bih univerzalna ovca.

Javi se za savete na PP, Ja imam AWASSI eltu.....

- - - - - - - - - -

Pa sad trziste awassi jagnjadi sta ja znam mozda u Srbiji ce tesko ici ali sto se tice kvaliteta mesa je izvrsno, to je to razlicita su nam trzista pa ipak dobro razmisli.

Bokumane, ja sam postigao da AWASSI ovnove koje sam kupio u KUMANOVU KAO ELITU sa 50 kg doteram na 95 i povećam visinu za 15cm.......
 
Може ли нека прелиминарна фотка те сајамске робе :)
Музеш ли и до колико грла си дошао? Шта би са оним мелезима, аваси х сјеничка? :ppozdrav: па да видимо те лепотице на новосадском сајму уживо.
 
Javi se za savete na PP, Ja imam AWASSI eltu.....



Bokumane, ja sam postigao da AWASSI ovnove koje sam kupio u KUMANOVU KAO ELITU sa 50 kg doteram na 95 i povećam visinu za 15cm.......


Neznam sta si kupio ni kod koga, to za visinu neshvatam bas objasni, ja sam 2006 i 2007 imao awassi opvnove od 110-125 kg i budala prodao to 2009 godine za 150 evra.



- - - - - - - - - -
 
Kupio ih od Meridian Centra - Marjana Gievskog
A što se tiče visine i težine, bolja i kvalitetnija hrana je u Šumadiji nego oko Kumanova..... Uz svo poštovanje Kumanovskog kraja kojeg po dobru pamtim i odlično poznajem jer sam proveo u vojsci bivše SFRJ 15 meseci u Kumanovu.....

- - - - - - - - - -

2my3o78.jpg
[/IMG]
Mali Awassi melez sa majkom Sjeničkom prvorotkom, klampave tamo braon uši i zadebljan repić pri vrhu, na rođenju 3,25 kg.... Sva jagnjad su ojagnjena kao jedinci i od pet ovaca 4 meleza su muški... SAMO jedna devojčica za eksperiment sa količinom mleka i to kad poraste, a to je za godinu dana i nije reprezentativan uzorak....Da ih je bar tri ženske...

- - - - - - - - - -

106m3ph.jpg
[/IMG]
Mali melezi awassiji sa majkama u boksevima za jagnjenje.........
 
Daj bre neke dobre slike gde sve vidi ovde se bas skoro nista ne vidi.
Na kraju krajeva fenotipski nista nije vazno najvaznije od svega kod meleza je da koliko mleka ce dati ostalo sve nebitno.

Jeste da Sumadija daleko ima vise hrane od kuamnovskog kraja ali tesko tim ovcama koje se gaje samo od pase, ja od Decembra do srdinom Aprila dajem jako puno stalske hrane ali zato jako i puno mleka muzem samo od pase nista

nazalost kod avasija vecinom su muska jagnjad evo vec 5-6 godina za redom vecina su muska.
Ove godine sam opstavio oko 60 komada za priplod od najboljih ovaca ali bas od one ovce sa 2-3 litra mleka su bila skora sva nuska jagnjad, slikacu ovih dana podmladak i postaviti fotke.
 
Javi se za savete na PP, Ja imam AWASSI eltu.....

- - - - - - - - - -



Bokumane, ja sam postigao da AWASSI ovnove koje sam kupio u KUMANOVU KAO ELITU sa 50 kg doteram na 95 i povećam visinu za 15cm.......

pisala sam na PP ali nisam dobila odgovor mozda je pun inbox, volela bih da se cujemo, pa se nadam kontaktu, unapred hvala.

- - - - - - - - - -

Mogu li se u Srbiji naci za kupovinu ciste ovce ili jagnjad avassi,znaci papiri,poreklo...Ili ih mozda ima jedino u Makedoniji?
Bavim se proizvodnjom sireva pa mi to dodje zanimljivo.Sada imamo 30 kom pramenke svrljiske ali to je rekao bih univerzalna ovca.

srbija nema sporazum za stoku sa makedonijom, tako da je uvoz isplativ za veci broj ovaca, sto niko nece da proda naravno, troskovi karantina, papira i carinjena su po meni preveliki da bi se isplatilo za manji broj. moje misljenje, ako je neko uspeo da uradi suprotno neka me prosvetli.
 
Bobane-Bokumene,deder ti ispeci jedno janje od tvojih avasi meleza i pozovi .....

Pod svakakvu odgovornost mogu da kazem da je meso ukusnije od bilo kojeg, ima malo loja u repu, masno nije normalno kao sa svim vrstama, , ali pored svih recimo losih stvari oko repa mleko daju 2-3 puta vise od domacih ovaca itd, ja sam prezadovoljan e sad kao i svaka rasa ima svoje vrline i mane
 
Nazad
Vrh