AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

Imam problema na passata b.5.5 130konja tdi, pali lampcu za esp , ima blage vibracije od 1800 do 2500obrtaja i slabije vuce. Osetno se primeti u brdu, ili na ravnom sa klimom. Na dijagnostici ne pokazuje gresku, majstor kaze kad upali dodji ali ne e pali stalno samo kod duzd voznje od 2h , stanem ugasim auto upalim on ne pali , ali posle par km opet upali. I bas tesko povlaci na tim obrtajima
 
YUGO 60. Problem je sto povremeno pali lampicu za ulje ili samo pocne da treperi lampica za ulje. Sad ja znam sta bi sve moglo da dovede do toga, ali ne mogu da budem bas siguran jer se sve to desava dosta cudno. Recimo u voznji od 5 km upali se lampica ili zatreperi 5-6 puta, a onda kad odstoji sat vremena u voznji od 15 km uopste ne upali lampicu. Pa se onda desava da je upali na kratko kod naglog kocenja, a opet se nekad to ne desava i posle vise uzastopnih kocenja. Desi se ponekad kad je hladan da je ne ugasi odmah vec svetli 2-3 sekunde, a nekad je i hladan odma ugasi. Ulje mu je na maksimumu tako da ga ima dovoljno. Imam iskustva sa par OPEL ASTRA da uvek hladne kasnije ugase lampicu za ulje, ali posle u toku voznje bez obzira na uslove nikad ne pale lampicu, cak i ne zatreperi. Tako da mi je ovo sad kod Jugica bas cudno. Jel zna neko mozda sta je u pitanju?
 
Ili je pumpa kaput ili moze biti da zica od lampice negde daje na masu...to sto kazes kada kocis,taj problem sam ja imao.
 
YUGO 60. Problem je sto povremeno pali lampicu za ulje ili samo pocne da treperi lampica za ulje. Sad ja znam sta bi sve moglo da dovede do toga, ali ne mogu da budem bas siguran jer se sve to desava dosta cudno. Recimo u voznji od 5 km upali se lampica ili zatreperi 5-6 puta, a onda kad odstoji sat vremena u voznji od 15 km uopste ne upali lampicu. Pa se onda desava da je upali na kratko kod naglog kocenja, a opet se nekad to ne desava i posle vise uzastopnih kocenja. Desi se ponekad kad je hladan da je ne ugasi odmah vec svetli 2-3 sekunde, a nekad je i hladan odma ugasi. Ulje mu je na maksimumu tako da ga ima dovoljno. Imam iskustva sa par OPEL ASTRA da uvek hladne kasnije ugase lampicu za ulje, ali posle u toku voznje bez obzira na uslove nikad ne pale lampicu, cak i ne zatreperi. Tako da mi je ovo sad kod Jugica bas cudno. Jel zna neko mozda sta je u pitanju?
Meni se slicno nesto desavalo na 101. Valjda je u pitanju bila elektricna instalacija. Tako sam je prodao.
 
YUGO 60. Problem je sto povremeno pali lampicu za ulje ili samo pocne da treperi lampica za ulje. Sad ja znam sta bi sve moglo da dovede do toga, ali ne mogu da budem bas siguran jer se sve to desava dosta cudno. Recimo u voznji od 5 km upali se lampica ili zatreperi 5-6 puta, a onda kad odstoji sat vremena u voznji od 15 km uopste ne upali lampicu. Pa se onda desava da je upali na kratko kod naglog kocenja, a opet se nekad to ne desava i posle vise uzastopnih kocenja. Desi se ponekad kad je hladan da je ne ugasi odmah vec svetli 2-3 sekunde, a nekad je i hladan odma ugasi. Ulje mu je na maksimumu tako da ga ima dovoljno. Imam iskustva sa par OPEL ASTRA da uvek hladne kasnije ugase lampicu za ulje, ali posle u toku voznje bez obzira na uslove nikad ne pale lampicu, cak i ne zatreperi. Tako da mi je ovo sad kod Jugica bas cudno. Jel zna neko mozda sta je u pitanju?
Uljna pumpa "na izdisaju"...
Menjaj dok ne bude kasno i ne ostaneš negde na putu (kao ja)...
Svi mu pričali, ovo-ono, ma teraj tako, to je tako normalno za "yugo" i tako...
Na sreću nije bio moj auto, već "tečin", isto tako se lampica palila-gasila, skoro istovetno kao kod tebe, na kraju zaribao motor i ostadosmo na putu...
Srećom, komšijska šlep služba do dežurnog majstora, a mi kući, neki s komšijom, a neki stopom...
Ne sećam se koliko ga izašla opravka s majstorskim rukama, ali znadem da nije bilo malo...
I to se desilo ove godine, u kasnu zimu...
 
Ulje i filter ulja su menjani pre oko 2500 km i filter je neki no name, ali ne znam da li za tu kilometrazu moze da zeza. Zicu sam odma gledao na automatu da nije labava, ali nije. Ako je pumpa cudi me sto se ne pali lampica uvek u istim uslovima nego bukvalno kad joj se cefne. Meni sve lici ko da su gremlini usli u njega i da se zajebabaju.
 
Nema u filteru nikakv nepovratni ventil,već običan gumeni prsten.Kod jeftinh filtera ta guma je očajnog kvaliteta i propadne već nakon par stotina km,ali to se manifestuje samo na paljenju kad auto duže odstoji pa duže drži upaljenu lampicu dok se ne napuni filter.Po motor nemaš nikakvih posledica pod uslovom da sačekaš tih par sekudni.U vožnji ako je filter loš nema teorije da se plai lampica jer pumpa sve jedno gura ulje kroz njega tako da nazad ne može.

Skini kartre i očisti ga i ujedno očisti i sito,ako se i nakon toga javi isti problem menjaj pumupu.
 
Nazad
Vrh