AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

Ni u menjacu ne sme da bude opiljaka jer menjac nije glodalica ili strug pa da stvara opiljke.

Opiljak je sirok pojam i u masinstvu se i "prasina" smatra opiljkom ali tu su ekstremno male cestice koje nisu ni vidljive golim okom.I fikozofsko je pitanja koliko se trose delovi u motoru tipa karike,zupcanici uljne pumpe stubline i ostalo i da li i koliko stvaraju opiljaka.

U prevodu ovde je bila kombinacija neodgovarajuceg ulja i loseg filtera jer ako je ovo proslo kroz filter taj isti filter treba baciti i zaboraviti na filtere tog proizvodjaca.

Mecka sa predjenih 300 i kusur hiljada ispustano ulje kroz papirni filter i opiljaka ni u tragovima,a na cepu takodje nista,jer kao sto je opste poznato na cepu kartera odvec pola veka postoji magnet koji skuplja te fine opiljke koji su toliko fini da ne postoji filter koji moze da ih pokupi,ali zato ih magnet drzi da ne kruze kroz sistem,ali jedino da ulje menjas na 100 000 uspeo bi da vidis te fine opiljke ovako na 10 000 nema teorije ako je motor zdrav.

Nazalost moras da biras dal ces na kapiju kod majstora ili otpad.
 
Ulje koje sam ispustio ima oko 3-4000km(filter original) i sipao sam wynns aditiv za ispiranje motora pre zamene.Koliko Čujem nije prvi Hyundai sa ovim problemom.Komšinica pre 5 godina uzela nov i20 sa 1.2 motorom prešao malo više od 12000,servisiran u ovlašćenom servisu i pre dva meseca primetili opiljke pri zameni i ulje bilo sivkaste boje.Epilog šteta 300000 din.(pokrila garancija),ako sam dobro razumeo menjan blok.
 
Naravno da nigde ne valjaju opiljci...ali pomenuo si i te male cestice,ispusti iz diferencijala ili menjaca i pusti da se stalozi...presvrati u drugu posudu pazeci da ne promesas i ostavi malo na dnu prvobitne posude i protrljaj prstima...malo te izuzetno fine prasine tu nebi bunilo.
 
Kupi liqui moli aditiv da utisa te hidropodizace i udaj ti to na vreme,ako si sam kupovao filtere uvalili su ti neku tesku kopiju,a ako su i delovi iz servisa onda je stvar jos jasnija.

Filter ni u ludilu ne sme da propusti ovoliki opiljak,a tek da taj opiljak zajedno sa uljem kruzi kroz motor.

Danas je potpuno neisplativo otvarti motor,pisao sam vec kako je zavrsila moja Insigniac kad je turbina napravila haos.
 
Kupi liqui moli aditiv da utisa te hidropodizace i udaj ti to na vreme,ako si sam kupovao filtere uvalili su ti neku tesku kopiju,a ako su i delovi iz servisa onda je stvar jos jasnija.

Filter ni u ludilu ne sme da propusti ovoliki opiljak,a tek da taj opiljak zajedno sa uljem kruzi kroz motor.

Danas je potpuno neisplativo otvarti motor,pisao sam vec kako je zavrsila moja Insigniac kad je turbina napravila haos.
Održavan u ovl. servisu mislim da je adratic motors,njihovi delovi i ulje (filter original Hyundai/Kia bar tako piše na njemu).Zeznuto je što nisam siguran dal su podizači ili neki od letećih ili ležećih ležajeva na radilici, mogu biti opiljci i od bolcne što ide kroz klip.Obzirom da ne troši ni gram ulja ne verujem da su karike.Ako bi to saznao lako bih odlučio kako ću dalje, jedino karter dole pa da se vidi stanje ležajeva ali retko koji majstor hoće da uzme da radi mnogo zajebancije a ne može mnogo da naplati.
 
Svako radi po ovkascenim servisima,neki svesno valjaju kopije,a neke zakidaju radnici trebuju nov filter,a uzmu prebrisu stari i vrate ga,jer vecina ni je zagleda i racuna da je ovlasceni meka i medina.

A i sam vidis da su ti sipali 5w40 sto ni u ludilu ne sme,nadji ti prvo dobrog majstora,ali znaj da ti je prodaja laksa od toga,nazalost :osmeh:
 
Svako radi po ovkascenim servisima,neki svesno valjaju kopije,a neke zakidaju radnici trebuju nov filter,a uzmu prebrisu stari i vrate ga,jer vecina ni je zagleda i racuna da je ovlasceni meka i medina.

A i sam vidis da su ti sipali 5w40 sto ni u ludilu ne sme,nadji ti prvo dobrog majstora,ali znaj da ti je prodaja laksa od toga,nazalost :osmeh:
Sve više naginjem ka tome da ide u oglase,znam jednog što radi u opel ovl. servisu i kući privatno isto radi opel vozila i ugrađuje original(stvarno original) delove pogodi gde nabavlja delove:ppozdrav:.Još malo ću da se jebavam po majstorima pa ću da odlučim.
**********************************
aca74 stigao krajem februara uzeo sam od jedne firme vozio ga komercijalista.
 
Nije to resenje da svesno uvalis nekome los motor. Jedino ako neko hoce da kupi u takvom stanju. Da mu podvalis pa posle da te kune i psuje bem ti ja te pare.
 
Pa gde najbrzi da uzmes :haha: Ako imas dobrog majstora onda rasturite ga i vidite sta je problem,pa onda odluci ali u svakom slucaju cim otvoris ides u minus.

Prodaja je najrealnija opcija i jbg tako je kako je i tebi su uvalili tako da nemoj da se libis i ti da uvalis,jer ne isplati se biti nevin u ludinci.

Po meni taj auto ima tedenciju da postane teska vencanica.
 
Ne mora da znači da je taj auto loše održavan ili da su namerno podmetali i ostavljali stare filtere,nemoj ga podsticati na takvo razmišljanje.Ne slažem se i protivan sam tome da se uvaljuje.Taj što to radi i sam dobije takvu robu ,to je tako zakon univerzuma,sve što činiš drugima , sebi radiš.
 
Pa gde najbrzi da uzmes :haha: Ako imas dobrog majstora onda rasturite ga i vidite sta je problem,pa onda odluci ali u svakom slucaju cim otvoris ides u minus.

Prodaja je najrealnija opcija i jbg tako je kako je i tebi su uvalili tako da nemoj da se libis i ti da uvalis,jer ne isplati se biti nevin u ludinci.

Po meni taj auto ima tedenciju da postane teska vencanica.
Realno da kažem dao sam male pare za auto (3100e),možda se isplati da ga sredim zavisi od kvara.
------------------------------------------
Ne budem lenj jutros pa razbucam filter, na papiru nadjem dve tri cestice metala skoro mikronske i dalje ne razumem kako nije zaustavio onaj veci komad jedino ako je pao na dno kartera pa pumpa nije poterala kroz sistem.
Dugujem svima ispravku po servisnoj knjizici sve je menjano pre 1600 km a ne 3-4000 kako sam pre napisao.
WP_20180430_12_07_11_Pro.jpg
 
Poslednja izmena:
Skupio sam nekih para i idem konkretno da kupim audi a4 ..imam ovdje u ponudi jedan sa motorom od 25 sa 114 kw.Cijena mu je oko 6500 maraka.Cujem da ti motori od 25 imaju mane,al u odnosu na ove sa kubikazom 19 su jevtiniji i do 2000 maraka pa i kad bi se desilo nesto,kontam da bi u toj razlici mogao pokriti opravke...Imal neko nesto slicno.Da..audi je 2002 godiste karavan i samo takav trazim
 
Mene su svi odvracali od tog motora, kazu kao da je jako los (prve serije V6)...
I majstori i kolege na forumu.

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Skupio sam nekih para i idem konkretno da kupim audi a4 ..imam ovdje u ponudi jedan sa motorom od 25 sa 114 kw.Cijena mu je oko 6500 maraka.Cujem da ti motori od 25 imaju mane,al u odnosu na ove sa kubikazom 19 su jevtiniji i do 2000 maraka pa i kad bi se desilo nesto,kontam da bi u toj razlici mogao pokriti opravke...Imal neko nesto slicno.Da..audi je 2002 godiste karavan i samo takav trazim
samo od 110 kw ima manu ostali ne

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
 
Мој 2.5 је 114 киловата и немам проблема са њим.....што каже колега горе, ови од 110 имају проблем са брегастима, а јачи немају...од модела '01 нема више једа као са онима претходнима.

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Nazad
Vrh