AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

Sa mnogima sam pricao o a6 allroad, 2.5tdi, svi mi kazu da su se ti motori v6 2.5 veoma lose pokazali.
Za taj stari petak do skoro nisam ni znao.

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Sa mnogima sam pricao o a6 allroad, 2.5tdi, svi mi kazu da su se ti motori v6 2.5 veoma lose pokazali.
Za taj stari petak do skoro nisam ni znao.

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
Motori 2.5v6 imaju problema sa glavama,bregastom...osim onog od valjda 180ks,ali zato su 2.7tdi i 3.0tdi ludilo
 
2.5 v6 од 150 коња су имали проблем, тј. још имају проблем са брегастима највише.

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Rešeno je ali tek na motorima iz 2004 a to je i zadnja godina tog motora.Od 2005 kreću 2.7 i 3.0 ali su oni sasvim druga priča.
 
И у други модел су ишли, тј. новији. Тада су почели 2.0 тди да убацују у а6.

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Није најгори.....већ тражи одржавање по пс-у.....и код мене је тај мотор, само од 155 кс....нема бриге око брегасти или глава, али одржавање није ни мало јефтино.

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Kad zapeknu karike na benzincu sa karburatorom ,imali leka sem rastavljanja

Probaj da skines svecice, kroz otvor od njih sa spricom ubaci naftu. Ako mozes skini i poklopac ventila pa nakapaju ulja odozgo. Kljucom rucno okreni radilicu vise puta. Zatim zaverglaj, da motor izbaci naftu kroz otvore od svecica. Vrati svecice pa startuj...
 
Кад запекну то је термички процес а не хемијски.
Откуд знаш да су запекле? На уво? Само отварање ту помаже....да се види шта је стање.

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Mora ces da rasturas, jer ako karike zapekle nema drugo.

Ako resis da rasturas, sipi mesavinu od sirceta i ATF ulja u cilindar i cekaj dok projede (nikako ne probaj sa anlaserom da okrenes) samo rucno i bez sile. Posle toga obavezno "ispiranje" nekim jeftinim uljem.

Moze i da se koristi za to WD40 ili EuroDizel ili CocaCola crvena ona ima fosfornukiselinu u sebe i na nagriza aluminium i cak sta celik.
Ipak od ove druge metode preferisem prvu, jer mi se najbolje pokazala na dva jednoklipca.
 
Poslednja izmena:
Sad sam bio u Zemunu kod majstora,sve izvesnije je da se na autu začepio katalizator,jel se isplati staviti zamenski(univerzalni) ili pokušati čišćenje .Ne pada mi na pamet da dajem gomilu para za original,Kaže majstor da probam da remapiram softver hoće da javlja grešku zbog plina ali sumnjam da je to.Plin ugrađen na 2500 (sada je 188000)km verovatno je tada urađen i softver.Na brzinu pomenuo ljepljenje crne trake preko sonde nisam ga baš razumeo najbolje zbog čega.
 
@kardan koliko je sigurno cistiti maf i map senzore...postoji li sansa da se nesto desi? map koliko vidim ni ne mora da se skine sa dzeka da bi se ocistio...samo da se smakne sa grane,mada predpostavljam da bi onda i grana i egr trebali da se ociste da nebi eventualno ga odmah zaprljali...treba li onda da se skine jedna klema?
 
Sad sam bio u Zemunu kod majstora,sve izvesnije je da se na autu začepio katalizator,jel se isplati staviti zamenski(univerzalni) ili pokušati čišćenje .Ne pada mi na pamet da dajem gomilu para za original,Kaže majstor da probam da remapiram softver hoće da javlja grešku zbog plina ali sumnjam da je to.Plin ugrađen na 2500 (sada je 188000)km verovatno je tada urađen i softver.Na brzinu pomenuo ljepljenje crne trake preko sonde nisam ga baš razumeo najbolje zbog čega.

Skidaj bre to :osmeh:
 
Ja kad radim servis na autu,stalno mi majstor preventivno ocisti te senzore cistacem za kocnice,i nemam sa tim problema...samo ne smes nikako da palis dok se lepo ne osusi i ne ispari cistac...
 
Ja kad radim servis na autu,stalno mi majstor preventivno ocisti te senzore cistacem za kocnice,i nemam sa tim problema...samo ne smes nikako da palis dok se lepo ne osusi i ne ispari cistac...

Nisam nikad cistio pa kontam da verovatno ne mogu da budu sjajni bas a inace sve ok radi,upravo kao preventiva...,da kao sto mi je clan @kardan rekao da se lepo osusi sve.
 
Nazad
Vrh