Auspusi

Trebalo bi ih biti u svim malo bolje snabdevenim prodavnicama auto delova.Recimo u Zrenjaninu ih ima u prodavnici Optima u Miletićevoj ulici.
 
ovako napravljen auspuh od prohroma ce da traje dok je traktor i jos malo više, malo je pocrneo od temperature ali takav ostaje zauvek

2i6tya.jpg
 
Nista komplikovano ima samo jedna pregrada koja u sredini ima rupu prepaljena aparatom za varenje, izgleda kao sesir, i nije zavarena skroz nego samo na par mesta znaci dim moze da prolazi i pored zida auspuha odprilike 1-2 mm okolo celog zida, neznam jesam li dobro objasnio

---------- Poruka napisana u 23:05 ---------- Prethodna poruka je at 22:59 ----------

nista komplikovano ima samo jedna pregrada koja u sredini ima rupu prepaljena aparatom za varenje, izgleda kao sesir, i nije zavarena skroz nego samo na par mesta znaci dim moze da prolazi i pored zida auspuha odprilike 1-2 mm okolo celog zida, neznam jesam li dobro objasnio
Kako ze zove program na racunaru gde se crta? pokusao bi sa nacrtam
 
evo ovako sam ja pravio na jedan od mojih traktora cist prohrom cev fi76 i fi 70 po 2metara je bilo 7500din debljina zida je 1.5mm
402049_317086914988277_100000609144780_1040018_462078917_n.jpg
 
@ miroslav k - pitao sam te zato što i ja imam IMT 577 a sadašnji auspuh je star i dosta zahrđao. Za mene je traktor sa inox auspuhom super za vidjeti.Dodatno ga ukrašava!

Kakav je zvuk motora, dali je jači/ prodorniji ili je to sve u granicama normale.

Ja za crtanje koristim program AvencePaint - ima ga slobodno za skinut (probaj na http://www.skidajmo.com/Grafika/AvancePaint__5.0/ ili potraži neki drugi koji želiš http://www.skidajmo.com/Grafika/1/

@ Petru - pišeš fi 76 i fi 70 po 2 metra - to je 4 metra ili si to stavljao manju unutar veće tj. kako si to napravio?
Dali tvoj traktor ima turbinu na motoru?
 
ne samo cenu sam napomenuo , sam po jednu cev sam stavio ali nisu hteli manje da prodaju od 2metara ,na ovom zetoru i na rusu sam pravio posto samo na njima imam turbinu :ppozdrav:
 
@antonio
samo ovako reseno prosto ali zadovoljava

20u1myr.jpg




Stvarno jednostavno, prije sam na nekim auto-moto forumima gledao šeme izrade ali je bilo dosta komplicirano.

Trebalo je specijalnih stvari samo za tu izradu (perforirana inox cijev koja ide po sredini dalje nekakav inox filc za ovijanje - pa gdje sve to nabaviti).

Koliko te koštao takav auspuh i dali se jako grije taj doljnji dio prilikom teškog rada.

Kakve su to felge zadnjih točkova - dobro mu pristaju.
 
evo mog auspuha na sameju
samo cijev s koljenom od 90 stupnjeva
direktno od turbine
315624_264287820278276_100000911790566_795766_6984  95967_n.jpg

[video=youtube_share;XPlBtlihDLM]http://youtu.be/XPlBtlihDLM[/video]
 
Teoretski: da. Snaga će se povećati ali u toliko malom procentu da je to apsolutno zanemarljivo. Međutim, ako se stavi neadekvatan auspuh koji ima manju propusnu moć od proračunate za dati motor - snaga motora će opasti jer će deo snage morati da se potroši na savlađivanje otpora kretanju izduvnih gasova.
 
Ja sam naručio u Gocem iz Inđije za renoa.Rade sve po meri i sam biraš materijal.Pitaju za snagu traktora i ima li turbinu ili ne i po tome ti predlože promer.Dužinu biraš sam i kakav će završetak biti.
Moj je bio prohrom F68 i 1400mm i koštao je oko 1750dinara.Znači na slici se vidi koliko toliko i mislim samo na cev bez lonca.
xu0sh.jpg
 
[video=youtube_share;VtklI1NwZfs]http://youtu.be/VtklI1NwZfs[/video]


Ovde se vidi auspuh na mom traktoru star godinu i po dana, radio sam kod jednog privatnika koji radi samo auspuhe i odradio mi je po meri kakav je bio original, stavio prigusivace i za nijansu je mozda bucniji nego sto je bio original, ali to je neprimetno
 
moj same ima više snage dok je tako samo cijev,valjda orginal auspuh zaštopan bio ili tako nešto,uglavnom,bolje radi s takvim ispuhom nego da je prigušivać
 
Teoretski: da. Snaga će se povećati ali u toliko malom procentu da je to apsolutno zanemarljivo. Međutim, ako se stavi neadekvatan auspuh koji ima manju propusnu moć od proračunate za dati motor - snaga motora će opasti jer će deo snage morati da se potroši na savlađivanje otpora kretanju izduvnih gasova.
Tj hoce ako si imao ugradjen auspuh pod brojem 1 ili 3 (na slici dole) ali ako si imao pod brojem dva,tesko da ces dobiti na snazi,jer je kod takvog auspuha otpor najmanji. Ili sto kaze Atilla M to ce biti veoma malo povecanje tj neprimetno. Postoje jos neki tipovi prigusivaca u auspuhu ali sam i ovo jedva nacrtao jer mi mis brljavi.... Pokupio pticiji grip.... Kod procene snage moze da prevagne kad cujes kako reze sa cevkom mesto auspuha pa pomislis vau sad bolje vuce a ustvari isto..... To je moje misljenje,sto ne znaci da sam u pravu.
 
Nazad
Vrh