Atomizeri

Čekaj malo,kako neće dvopolni ja sam ga stavio na moravin nosač.U one originsl mesingane može lehler TR ali mora mslo šira gumica i po jedns bakarna platnica tanka da ne ode cela dizna kroz otvor. Ja ssm ove montirao. http://kosmospromet.com/?product=1651-dupli-rasprskivac-arag-pa-mesing Ako hoćeš mogu ovih dana slilikati mislim da se ona cev sa navojima za nosače dizni polukružna mora malo unazad pometiti ako se dobro sećam.
Pa druže kod mene ne može ili ima neki fazon nemam pojma.Dugačko je telo dvopolnog nosača dizne i nemam prostora da ga navijem na izlaznu cev od grane atomizera!!!,ako me razumeš šta hoću da ti kažem.Slikaj ako možeš i hoćeš to što si napisao da bih znao šta mi činiti.A i ne razumem ako kupujem samo diznu kakvu gumicu i bakarnu platnu i gde ih postaviti.Nisam do sada ništa menjao na tim starim diznama pa mi je sve nepoznato.Hvala unapred.:ppozdrav:
 
Treba ceo nosač pomeriti malo da bi bilo mesta za dvopolni nosač a slikaču ti kako sam ja stavio dizne lehlerove u standardni nosač.Čim stignem biće slike ako zaboravim podseti me.
 
Jucin http://poljoinfo.com/showthread.php?1463-Motorna-prskalica-Atomizer/page57
Promašio sam temu ako moderatori ne prebace idi tamo i čitaj.
Hvala druže na objašnjenju i slikama.Vidim da ti imaš i obične nosače sa Lehlerovim diznama a i dvopolni nosač sa Lehlerovom diznom ?Znači dali je bolje da kupim dvopolni nosač kao tvoj i dve Lehlerove dizne posebno(crvenu i žutu )jer nosač kao tvoj se isporučuje sa keramičkim pločicama,ili onaj mesingani sa već tim diznama?Koliko vode trošiš sa crvenim a koliko sa žutim diznama ako ih koristiš,i kojom brzinom radiš,(ja imam oldtajmer traktor IMT -533).Čime bi moglo da se očisti bure sa unutrašnje strane ,ustvari samo onaj deo gde treba da se vide mere za količinu čorbe u buretu.Eto za sada toliko ako nisam suviše dosadan tj.radoznao,pozdrav.
 
Bure ti je najbolje očistiti sa NaOH ili narodski živom sodom,sve oragansko ide ko iz šale,zatim HCl ili nekom drugom kiselinom da ode neorganska materija ,kamenac itd.
Nikako zajedno jel baza+kiselina daju so+vodu.
Što se tiče dizni kupiš one koje ti odgovaraja ja imam nekoliko setova ova crvena je trenutno bila na njemu.
Moj voćarac je garant malo veći oldajmer od tvog ima 44 godine.Utrošak podesim telefon tj koristim lehlerovu aplikacija i gps brzinometar nema greške.Uslov da je ispravan razvodnik i manometar.
 
Kolege jel zna neko nesto o ovim Arag Hci diznama za atomizere?! Prodaje ih isto Cosmos promet...
 
Najprije da se izvinim, htio sam da budem fin i da potražim nešto o atomizeru koji ima i ratarsku granu ali me strah da mi mladost ne prodje. potrebna mi je ta kombinacija za prskanje tresnje+jagode pa da ne kupujem dvije masine. Da li ima neko iskustva? Definitivno nošeni. Interesuje me ko proizvodi to, čini mi se da sada ima i agromehanika, ima li mana što je 2u1, cijena i još koja sitnica?

Hvala iskusnima.
 
Ovo pitanje možda nije za ovde al ajd,dali neko poznaje ili je od tog čoveka kupovao nešto od rezervnih delova za atomizere,čovek je iz Kraljeva po imenu Marjan ja imam ponudu od njega za nosače dizni znači polovna roba marke Albuz,po povoljnoj ceni.Ako neko ima iskustva sa njim molio bih da se javi da mi ta njegova povoljna cena ne ispadne paprena.​Hvala unapred,pozz
 
Ovo pitanje možda nije za ovde al ajd,dali neko poznaje ili je od tog čoveka kupovao nešto od rezervnih delova za atomizere,čovek je iz Kraljeva po imenu Marjan ja imam ponudu od njega za nosače dizni znači polovna roba marke Albuz,po povoljnoj ceni.Ako neko ima iskustva sa njim molio bih da se javi da mi ta njegova povoljna cena ne ispadne paprena.​Hvala unapred,pozz
Kupi novo, to je uvek najjeftinije...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Ja sam predao ali po onom konkursu do 40 godina i dobio sam novac, i to unapred oko nove godine. Naravno kupio sam atomizer nakon toga i opravdao.
 
Po onome sto su nam dragi sluzbenici iz m.p.s.v kazali pre nekog vremena. Svi zahtevi koji su poslati prosle god,ukoliko su uredni bice isplacena sredstva,cak i onima koji su vec obavili investiciju u medjuvremenu a nije im do tog trenutka odobren zahtev...krovna uredba je zavrsena,sad...videcemo sta ce biti.
 
Koliko sam pričao sa ljudima, te pare su dobili samo nekolicina politički odabranih. Neki od njih su zaista i kupili mašine a neki su samo uzeli pare, i ako žive u centru centra grada i nemaju dodira sa poljoprivredom...
 
Koliko sam pričao sa ljudima, te pare su dobili samo nekolicina politički odabranih. Neki od njih su zaista i kupili mašine a neki su samo uzeli pare, i ako žive u centru centra grada i nemaju dodira sa poljoprivredom...
Prosto nije tacno to sto si napisao. Niko nije mogao da uzme pare a da nema gazdinstvo i da nije opravdao investiciju. To su budalastine...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh