Atomizeri

Naj bolje je njih kontaktirati pa vidjeti da li imaju zastupnika
 
Da, 3kw je za nošeni, razumemo se. Inače kako BANE reče za par hektara je nošeni sasvim dovoljan, tj. sve do 5-6 hektara nošeni završava posao. Leško atomizere nisam nikad video kod nas, a i cena nije baš mala, tj. za tu cenu (i nižu) se i kod nas mogu kupiti svakojaki nošeni sa usmerivačima, a Comet pumpa nije ništa novo.
 
5-6ha resava 539 sa 400l atomizerom. Meni je sledece sezone na oko 7.5ha koje treba da prskam (sto svoje sto usluzno) i postaje tesko stici. Ove godine smo jedva stizali jer izmedju dve kise treba sve poraditi. Nadam se malko povoljnijoj godini u 2017 sa vise duzih perioda bez padavina da se provucem jos jednu godinu sa nosenim:osmeh:

p.s. Maj mi je najzahtevniji. Poklopi mi se prskanje ratarskih useva, usluzno prskanje ratarskih useva i 3 tipa voca.
 
mi radimo sa imt 542 i agromehanika atomizer 44oL , nosi ga ok jedan deo puta do vinograda je uzbrdo i teze se ide, al opet spusti se nisko i bez tegova ide,a recimo komsija prska breskvu sa 539 i istim atomizerom mora taj uspon da ide u rikverc sto mi bas nije prakticno al ok...
 
Da, 3kw je za nošeni, razumemo se. Inače kako BANE reče za par hektara je nošeni sasvim dovoljan, tj. sve do 5-6 hektara nošeni završava posao. Leško atomizere nisam nikad video kod nas, a i cena nije baš mala, tj. za tu cenu (i nižu) se i kod nas mogu kupiti svakojaki nošeni sa usmerivačima, a Comet pumpa nije ništa novo.

Cijena je veca ako se gleda u odnosu na recimo Agromehaniku sa standardnom opremom, ali ako pogledamo na tako reci ful opremu koja se moze ugraditi, znaci usmjerivac sa 16 dizni i lopaticama za usmjeravanje vjetra koje od ovih jeftinijih nema ni jedan i elektro ventili koji takodje puno znace
Ja o tome pricam, da cijena nije pretjerana za to sve.
A nisam ni rekao da je Comet pumpa nesto novo, ali sigurno nije svejedno da li je na atomizeru neka lijeva pumpa ili Comet, barem ja tako mislim
 
Ja imam fergu i atomizer agromehnika 330l po meni idealna kombinacija ko ima manju površinu, pošto ima brda, bočnog nagiba mislim da je to za njega maksimum u takvim uslovima. Takođe imam na kraju 3 reda baš dosta brda i bočnog nagiba, pa kad je pun i mokro zna proklizati. To pršćem na kraju kad ostane 100 litara u atomizeru. Za veće površine gdje ima brda bez duplaka je samo patnja, pogotovo kad se malo okiša.

Evo i slika moje kombinacije.
 
Pozdrav svima, jel ima neko iskustva sa upotrebom atomizera u zasadu borovnice? Planiram nabavku ovih dana pa mi je savet dobrodosao

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Pozdrav svima, pa evo da se phvalim i ja imam agromehaniku ENU-400 (sa usmjerivačima) moje je iskustvo odlično i slobodno ga svima preporučam, imam i daljinsko upravljanje iz kabine što je prava stvar, iz iskustva nemora se gasit kardan samo zatvoriš ventil i u radu se okrećeš,sredstvo se stalno mješa i ima stalan vjetar, ulaskom u novi red samo otvoriš i teraj dalje bez stajanja
imam ga nekoliko godina i nemam nikakvih problema(sad je i atestiran) Napravio sam i nadogradnju na njemu, napravio sam nosač i zakačim grane od 10m i špricam kukuruz i žito (samo mora da se smanji pritisak na pumpi i ventilu
kad radi atomizer radni tlak treba da bude oko 12bar a kad je ratarsa grana na njemu 3-4bar

- - - - - - - - - -

Posadio sam aroniju i nju ću atomizerom samo sa po dvije bočne dizne, jer je niska, tako ist i borovnica
 
Ne jer u radu ti moraju biti uključene mješalice, i kad zatvoriš ventil pustiš gas i okrećeš se u leru da ti pane pritisak na 6 bara a u novom redu daješ gas otvaraš ventil a radni pritisak je 12 bara
 
Meni na poneku diznu pomalo pušta i poslije promijene svih gumica i membrana. Ja ne smanjujem gas pa je možda tu problem ali smatram da ne bi trebao biti.
 
imam i daljinsko upravljanje iz kabine što je prava stvar
Je su li elektro ventili kupljeni kao dodatna oprema ili je nesto naknadno ugradjivano.
Htje bih sebi ugraditi elektor ventile, djelom zbog gasenja kardana, ali naj vise zbog gasenja strana jer imamo dosta nejednakih redova pa onda bezveze jedna stana taj dio prsce u prazno.
A nisam jos uspio naci neke adekvatne da bi mogao pripasati.
 
Ja na Agromehaniki imam mehaničko brebacivanje iz kabine leva -desna strana dobijeno je uz atomizer mada mislim da nebi trebalo da bude skup razdelnik a on je crevima povezan sa atomizerom, i jako je dobra stvar za prvi i zadnji red i za te nejednake redove.
 
Imam normalno taj mehanicki razdjelnik, ali nemam kud bas adekvatno da ga ubacim u kabinu a da ju nesjecemo. Sada gasimo kardan posto se zgodno pali i gasi, ali da bi promjenuo stranu moram otvarati sajbu
 
Moja daljinska kontrola je isto sa crijevom koje uvlačim u kabinu ispod šajbe, crijeva provučem i na desnom blatrobranu imam nosač za ventil gdje zakačim, dole sam prorezo rupu da mogu provući crijeva a prekrio sam je sa gumom i kontrola je otvoreno zatvoreno, ljeva strana, desna strana, a na ventilatoru mogu štelati jačinu vjetra

- - - - - - - - - -

Je su li elektro ventili kupljeni kao dodatna oprema ili je nesto naknadno ugradjivano.
Htje bih sebi ugraditi elektor ventile, djelom zbog gasenja kardana, ali naj vise zbog gasenja strana jer imamo dosta nejednakih redova pa onda bezveze jedna stana taj dio prsce u prazno.
A nisam jos uspio naci neke adekvatne da bi mogao pripasati.
Elektro daljinska kontrola je dostaskuplja a mehanička je sasvim ok

- - - - - - - - - -

Meni na poneku diznu pomalo pušta i poslije promijene svih gumica i membrana. Ja ne smanjujem gas pa je možda tu problem ali smatram da ne bi trebao biti.
Moraš smanjiti radni pritisak a akoti curi kad je zatvoreno onda ti puštaju ventili pritisak na dizne

- - - - - - - - - -

Video agromehanika enu400
https://www.youtube.com/watch?v=3ToB25qUJ7Q
 
Pod daljinska kontrla, sam mislo da imas pravu bezicnu kontrolu, sa elektro ventilima, kao sto i imaju neke prskalice, ali je naj cesce dodatna oprema
 
Sva elektronika je dodatna oprema, 1 elektro ventil je oko100E a upravljačka jedinica oko 500 što je mnogo skupo a ova mehanička je meni prva liga jer ti je ista funkcija otvaraš ljevu i desnu stranu,mehanička je pa je jednostavna za upotrebu dok je elektro osjetljiva, elekro ventili mogu blokirat kad izgube dobar kontakt,a ako se ne pazi na pritisk može ih probit i eto ti trošak
 
Stigla masina, posle 3 meseca od uplate.
Nisam porucio direktno od fabrike, vec od njihovog dilera.

att_zpsf2rh3mho.jpg
 
Bravo Kanacki neka te sluzi... neznam dali si vec pisao ali cena... i vidim da imas te usmerivace koliko su oni doplaceni u odnosu na cenu i jos jednom nek je sa srecom kupovina:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh