Atomizeri

Procentu. Cak znam ljude da idu i u vegetaciji sa manje vode i drze se procenta. Ja se bojim to da radim pa idem sa 1000l/ha uvek cim se list pojavi.
 
I ja idem po procentu, a kojim diznama radite? ja sam ima mnogo problema sa zanosenjem sa Tr zutim diznama, pa sam nabavio lecherove za vetar i dosta je bolje.

Послато са HUAWEI Y530-U00 уз помоћ Тапатока
 
Nemam atomizer ,ali mi cudno kad neko kaze da ima problema sa vetrom prilikom prskanja.. Pa zar ventilator nije tu da ,pored okretanja lista i razbijanja kapljica , oduva i hemiju gde treba ? Koliko jak vetar smeta ?
 
TR su mi dizne. @Kanacki Nije vetar svemoguc sa atomizera. Kapljice ne razbija vetar, vec pritisak sto je veci kapljice su sitnije i manej.
 
I ja idem po procentu, a kojim diznama radite? ja sam ima mnogo problema sa zanosenjem sa Tr zutim diznama, pa sam nabavio lecherove za vetar i dosta je bolje.

Послато са HUAWEI Y530-U00 уз помоћ Тапатока
Marko koje lehlerove za vetar? Ratarske IDK ili neke druge, IDK za vetar su namenjene do 3 bara,takođe imam problem sa zanošenjem,koristim lehlerove TR 4,i ubija me zanošenje pri najmanjem vetru.Manjim pritiskom smanjuje se zanošenje ali nije posao.

- - - - - - - - - -

Nemam atomizer ,ali mi cudno kad neko kaze da ima problema sa vetrom prilikom prskanja.. Pa zar ventilator nije tu da ,pored okretanja lista i razbijanja kapljica , oduva i hemiju gde treba ? Koliko jak vetar smeta ?
Kapljice su jako sitne i mali vetrić ih zanese ka kabini ,nije to puno i jako je mali procenat većina završi tamo gde treba ali kada si bez kabine smeta jako taj mali procenat..
 
Onda neideš na procenat već na punu dozu preparata koja je preporučena po hektaru ,jer se preporuke rade za 1000 lit. po hektaru,misleo sam za one koji rade sa 700 lit vode dali stavljaju naprimer ako nekog preparata ide 3lit po hektaru koliko je preporučeno ili idu na procenat pa rade sa 2,1 litar
Procentu. Cak znam ljude da idu i u vegetaciji sa manje vode i drze se procenta. Ja se bojim to da radim pa idem sa 1000l/ha uvek cim se list pojavi.
 
Mozda nisam jasno napisao. Znam ljude koji rade sa 600-800l vode i idu na procenat, sto znaci da smanjuju dozu hemije po jedinici povrsine. Ja to radim ali samo u prvim tretmanima, kasnije idem uvek sa 1000l/ha.
 
Dizne su IDK 9002 c, na zvanicnom lechlerovom sajtu kazu da im je optimum pritiska od 8-15 bara, mada njih cu koristiti samo kad moram, za prskanje bez vetra tu su TR. Bas cu probati sledeci put da povecam pritisak i brzinu kretanja, doduše malo mi je to problem jer mi je vocnjak pod nagibom, pa traktor tesko ide 1. brzom sa 450l vode u atomizeru.

Послато са HUAWEI Y530-U00 уз помоћ Тапатока
 
I meni je pod nagibom odredjeni dio parcele, meni je problem takodje sto mi atomizer vise baca na desnu nego na lijevu stranu..gledajuci iz traktora
alex.bundalo@
 
Skoro sam kupio atomizer, i sad sam primijetio da na mjestu dje je svecica, pa onaj navoj, ima po malcicu ulja, je li to opasno, i zasto izlazi ulje ? Da nije zbog svecice?
 
ja nekako drugacije radim, parcele su mi po 50 ari i 1ha,npr ako je litar nekog sredstva za 1000l vode, ja trecinu sipam u pun atomizer ili 330l, podesim pritisak da je zelenoj zoni kod mene na agronu je zeleno do 10 bari, meni nekako 7 bari najvise odgovara,prva brza i gas, u 50 ari ostane oko 5-10 tecnosti ili 2 atomizera na 1ha, mozda se nekome nece svideti moj nacin i doziranje ali ja nemam problem sa bolestima ni stetocinama ,cak mnogi dolaze kod mene za savet
 
Ja doziram preporučenu dozu za ha bez obzira na količinu vode ako piše 2 l na ha toliko istresem. Vožnjak mi je 1,2 ha tj parcela je tolika ali ima po 4 m sa strana tako da je realno oko 1 ha kojih treba zaštititi to uglavnom uradim sa 2x 440 l ,dok ne spremim vučeni.
 
Stigao konacno i moj atomizer. AM EN 400, sa visokim usmerivacima 170cm, i rucnim regulatorom iz kabine traktora...
1zguph0.jpg
 
Kolega uslikaj kako je podesen taj regulator, ja sam ga kupio, ali ga jos nisam montirao:haha: Zanima me gde ide koje crevo na razvodnik i kako je razvodnik spojen na ostatak atomizera.
 
Nazad
Vrh