ASOCIJACIJA POLjOPRIVREDNIKA SRBIJE

Zato jer u suprotnom bi pare otišle na drugu stranu npr . vlasnicima zemlje a ne onima ko obrađuje .......
 
Nemogu nikako da vam objasnim , pokusao sam vise puta al neki bi zeleli demokratiju pod milosevicem al.......
Objasnite vi meni suprotno a ja cu da vas demantujem .
@ N.A.
Tvoje domacinstvo ne placa PIO i nedaj boze desise nesrecan slucaj , i jedan clan zaglavi u bolnici 90 dana , sta bi tad radio .
(ja sam siguran da bi trcao da uplatis pio jer takva lecenja znaju kostati i preko 500 000 a taj kes retko ko ima)
 
@Rale83 deda je legalno u PIO penziji baba ce naslediti njegovu,mama radi i tu smo osigurani i sad mi samo recite sto ja da dam pola subvencija drzavi na sta ??
 
@Rale83 deda je legalno u PIO penziji baba ce naslediti njegovu,mama radi i tu smo osigurani i sad mi samo recite sto ja da dam pola subvencija drzavi na sta ??

E onda zato da bi se drzava zastitila da osoba X nebi isla na birou rada ili smanjila stopu nezaposlenosti , moj brat ima socijano sa biroa a radi u firmi neprijavljen jer je veca plata i zemlju daje u arendu jer mu se neisplati uloziti pare u masine a nekrije da bi rado uzeo i subvencije jer on placa porez na tu povrsinu
 
nemozes ni socijalnu pomoc da dobijes .
I jos moj brat je putem biroa izdejstvovao pomoc u vidu decijeg dodatka za oba deteta duze od 5 godina
N.A. videh komentar
Pa njemu je cilj da uzme sve vise a drzava od takvih mora da se brani , to je zamene isto sto i kradja
 
Ti sad poceo o birou i decijim dodacima....

Reci mi zasto konkretno 1 obradjn hektar onog ko plati PIO treba da bude subvencionisan,a onaj ko obradi hektar i ne plati PIO on ne treba da dobije subvencije ?
 
Zato sto onaj koji placa PIO verovatno da radi zemlju i nemoze koristiti druge fondove A onaj koji ne placa , nezna se dal radi i dal koristi druge vidove pomoci
 
Sto se tice decijeg dodatka, mislim da ide za osiguranike preko poljoprivrede samo ako imas manje od 1ha po clanu porodice.
A sto se tice placanja PIO ( ne zdravstvenog) mislim da bi trebao biti na dobrovoljnoj bazi, pa ko hoce penziju vecu nego sto je ova danasnja poljoprivredna, neka uplacuje naspram svojih mogucnosti.
Sa ovakvim PIO sistemom nas seljak ne uziva u penziji, nego je prinudjen da radi do smrti.
 
Rale nemoj se ljutiti ali ovo sto pises postaje smesno,znam dosta ljudi koji rade i sve u fullu preko posla,primanja,firme a zemlju registruju na neku babu i samo je formalno na njoj jel to tebi onda merodavno ??
 
Ti sad poceo o birou i decijim dodacima....

Reci mi zasto konkretno 1 obradjn hektar onog ko plati PIO treba da bude subvencionisan,a onaj ko obradi hektar i ne plati PIO on ne treba da dobije subvencije ?

pogresno si me svatio nisam se ja odnosio na subvencije samo sam pojasnio stvari u vezi pio i socijalno ja sam u ranijim postovima naveo u vezi subvencije da treba da dobiju svi osim oni kao miskovic nicovic i koji su kupili poljoprivedne zadruge
 
Nazad
Vrh