ASOCIJACIJA POLjOPRIVREDNIKA SRBIJE

jel ti u tvojoj racunici zaradjujes 400e cisto mesecno :haha:
 
ima ikod nas koji daju i po 700 do 800 al ove godine nema da da jer je slabo rodilo pa ce da mu da sledece i na kraju mu oduzme i ostao na o:haha:
 
A ima i onih koji uzmu drzavnu zemlju,potanjiraju i poseju bilo kakvu psenicu sto skinu pokrije trosak a zive od subvencija !!
Kod takvih i dalje vazi ono pravilo "Ne rode rodne,vec mnoge".

Kao prvo mnogo x malo je opet mnogo, to ces nauciti iz Osnova ekonomije kod profesora Pejanovica :osmeh:
Sremac, ja ne podrzavam te i takve sto zemlju rade lose ali u mojoj oklini se sva drzavna zemlja vrlo dobro radi i obradjuje i usevi izgledaju odlicno.
Drugo, nije rec samo o drzavnoj zemlji jer nje posle restitucije (kad se jednog lepog dana desi) verovatno nece ni ostati. Nisu veliki poljoprivrednici problem ove drzave i ove poljoprivrede (pri tom ne mislim na one velike konglomerate od po nekoliko desetina hiljada hektara vec na one koji rade 200, 300 ili 500 ha)
 
@NA
Sa Pio-m ili bez je nesto drugo a Da su svi jednako dobijali subvencije to vec nije istina. Uostalom nisam za to da se mora biti u sistemu- Pio pretplatnik- ali ako su to trazili kao uslov ne vidim zbog cega ima ljubomore ili neznam sta kod drugih, a najvise kod onih zaposlenih. Kod mene konkretno niko nije zaposlen, Cale je bio Pio pretplatnik 24 god sad sam ja. Problem svako gleda iz svog ugla a da mu dobro ispadne, svi bi vukli sa svih strana a to malo teze ide.
 
Vodilo se na njemu sad se ne vodi,nema potrebe.
E sad smo stigli opet tu. Zato ti aludiras da se moze i bez subvencija. Ako nisi prebacio zemlju u drugo gaz. koje placa Pio onda ne trebas reci da se moze i bez subvencija jer ima mnogo domacinstva koje nemaju drugi priliv novca sem od poljoprivrede i mnogo im znace te subvencije. Konkretno u mom domacinstvu gde od 75 kj zemlje skolujem jednog sina na fakultetu a drugi sad zavrsava 8 razreda. Bez odmora vec sam zaboravio odkad. Tako da opet naglasavam da uz silne troskove i velikog ulaganja u poljoprivredi itekako su neophodne subvencije.
 
A sta Vi mislite da mene skoluje komsija ??
Ne vucem ja na vodenicu da u opste nema subvencija vec da bude svima isto i tu dolazimo da bi moj cale i mogao nekako da plati da hoce,ali gledam komsije cesu se za zamenu ulja u traktorima a ne da plate PIO 500e nemaju ljudi odakle da pocnu i to je velik problem.
 
A sta Vi mislite da mene skoluje komsija ??
Ne vucem ja na vodenicu da u opste nema subvencija vec da bude svima isto i tu dolazimo da bi moj cale i mogao nekako da plati da hoce,ali gledam komsije cesu se za zamenu ulja u traktorima a ne da plate PIO 500e nemaju ljudi odakle da pocnu i to je velik problem.
Opet kazem da i ja sam za to da ne uslovljavaju sa Pio-m. Jer kad zakljucimo da je penzija od 8000 din onda sta reci. Sta njih zanima dali ja zelim imati penziju ili ne. Ali ako to traze onda hoce neko priznati ili ne ali nekome ako radi vise onda se isplati platiti i Pio zarad dobitka subvencija.
A sto se tice Pio i da ne bude uslov opet nece svima biti isto jer ko sto sam rekao neko radi vise zemlje neko manje, nekome vece subvencije nekome manje, a nezadovoljnima opet nece biti u redu i opet nece imati dovoljno.
Imati je relativna stvar. Nekome i ono malo je dovoljno a nekome nikad nije dovoljno.
 
Sve sam komentare pročitao i samo ću reći da ste svi potpuno u pravu.Uopšte se nema šta dodati.
Ali samo da napomenem da je sramota šta uradiše sa sektorom za ruralni razvoj i ljudima iz njega.Taman je sve to počelo da ljudski funkcioniše i daje efekte.
 
Neka oni daju svima isto pa kako ko radi toliko će imati.
Koliko bi ti Kiš recimo sada bio u plusu da si dobio subvencije u zadnje 2 godine a radio si kako si najbolje znao i umeo,ja bi recimo bio duži za oko 2 500E (ne mogu sa se setim koliko je bilo pretprošle godine),za nas male to je velika para kao nekome 25000.Neka oni zarade više jer više i imaju i uopšte na te nisam ljubomoran ,ja sam zadovoljan ovim što trenutno imam
 
:udri:Bas me cudi kako u Sapcu nisu ukinuli nego u Karlovcima bas,mora da je to bila ,,teska,, odluka.
 
Nazad
Vrh