AS Hibridi kukuruza

Koje AS hibride planirate da sejete?


  • Ukupno glasača
    221
AS62 posejan 6. aprila a frakcija je bila od 6,35-10,5mm a sjeme je proizvedeno 2009.g. sve na rizik a na kraju je ponikao solidno,
nije jos nikako tretiran herbicidima

2mgqhjc.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:
Danas sam posadio AS72
seme je sitno,nikakvo,sturo....sta li ce biti od njega ko zna
Nisam bas nesto odusevljen...videcemo na jesen
danas obilazio..... treci list uveliko svi jednaki izgleda da ima veliku energiju klijanja i ujednacen je daleko bolje izgleda nego LUCE a seme je kod Lucea bilo lepo veliko a AS 72 zali Boze svakako i vrh klipa i sredina
zemlja uredno pripremljena ,zimsko oranje dakle vlage dole ima
rezime sve u svemu zasada ODLICAN 5 ( minus ) da ga ne ureknem :)
 
Ja sam juce obisao neke parcele gde sam posejao as-72 i sve jednako niklo i jako lepo raste,plasio sam se sto je bilo jako sitno seme al eto mogu reci da je savrsen za sad.
 
Ove godine od ASovih hibrida sejani 55, 62 i 72 i sve pohvale za nicanje i napredovanje kukuruza. Ovo su slike AS 72 koji je sejan 6. aprila i za sad odlično napreduje, ima abutilona koji se probija ali za par dana ima okršaj sa dikambom i terbisom u kome nema nikakve šanse. Sejem samo domaće hibride i za sad je AS u dobroj prednosti nad konkurencijom.

 
Evo ga AS -54 ,posejan na vreme
P5010108.JPG
.Nešto sam posejao prošle nedelje a ima još 8 kj da sejem.Opredelio sam se za njega pošto nisam znao kada će moći da se seje a dosta je jeftiniji od ostalih hibrida.
 
I meni izgleda gusto(mladji su zahtevali ovakav sklop) ,sejan je na 20 cm.Zemlja je I klasa ,spremna za povrće ali je došlo do izmene plana pa je sada kukuruz.
 
Na mladjima svet ostaje, sklop je za AS 54 odličan. Ove godine imam ogled sa AS hibridima i preporuka promotera je bila 19cm, normalno uz punu agrotehniku.
 
Mene je odusevio as 72,nikao je vise od 90 posto,ja prezadovoljan,ove godine 4 jutra sam posejao,sledece oko 10 samo on...
 
Pa rodice isto jer as nema gen da ostane mali klip kao kod pionira ako je malo redje posejan.Ja u mom ataru cesce od 22 ne sejem ni pionire jer nemamo puno kise.A i sami promoteri se ograde pa kazu " Za malo losije uslove gajenja 10% redje a za dobre 10% gusce". Sve sam isprobao i ne gresim ali za moj kraj,mozda kod vas pada kisa vise ali kod mene od 2 aprila 2 kise do sada.
 
@srdjuanzuorz
Trebalo je da naglasite da se navedene konstatacije odnose na Vaš kraj. Tih 5 do 8 hiljada biljaka ne mogu biti višak ako su posejene u zemlju sa optimalnom količinom hraniva i vode.
 
Nazad
Vrh