AS Hibridi kukuruza

Koje AS hibride planirate da sejete?


  • Ukupno glasača
    221
U komsijinoj prodavnici.No necu 100% da tvrdim,al' ujutro cu odgonetnuti misteriju.
A i zasto ti nije jasno?
Mislis da nemoze biti drugacije?As 62 je sitnije seme.
 
U komsijinoj prodavnici.No necu 100% da tvrdim,al' ujutro cu odgonetnuti misteriju.
A i zasto ti nije jasno?
Mislis da nemoze biti drugacije?As 62 je sitnije seme.
Sve moze biti drugacije ali nisam cuo nikog da se nije zalio na seme As 72 i 62 kolko je bilo sitno. Kod mene je bilo isti ku...c ili 72 ili 62. Muci me samo to odnosno ne moze mi biti jasno kako je moguce da od takvog semena izadje tako dobar i prinosan kukuruz kao sto ga hvale?? Uostalom videcemo ako Bog da i to.
 
Kod mene je vrećica As72 imala 7.65kg sa 30000zrna a koliko sam primetio i NS 6010 je takođe sitan ko i as 72 ( čak sam čuo da je to navodno isti hibrid) , a što se tiče krupnoće semene na prinos mislim da to nema nikakve veze pošto sam pre nekoliko godina sejao na istoj njivi NS6010 i neki od ZP ,kod NS je bilo jako sitno seme u odnosu na ZP a klipovi kukuruza su bili podjednaki.
 
Kod mene sjeme nije bilo posebno sitno, ali svo redom klije kao ludo, danas opet malo obilazio, za dan-dva već će ih biti napolju. Što se sitnine sjemena tiče, prošle godine sam za silažu sijao Pionirov hibrid Florencia, sjeme je bilo jednostavno nenormalno sitno, jedva sam ga posijao sa pločama "osmicama" (to su najmanje za OLT mehanički sijačicu). Uprkos tome što je zrno nije ličilo ninašta, sa 4000m2 površine sam dobio izmedju 25 i 30 tona veoma, veoma kvalitetne silaže pune zrna (nikao je strašno gust, bukvalno nije bilo moguće ući u njivu od nenormalne gustine,a njiva bila djavolski nadjubrena stajnjakom). Dakle, veličina sjemena ne mora ništa da znači, bitan je kvalitet.

Opet kazem, probao sam na vise od 50 mjesta na različitim mjestima na svim njivama na kojima sam sijao, svako zrno AS72 koje sam iskopao radi punom parom, pustilo je i korijen i jaku, debelu klicu i ide svom snagom nagore. Isto sam nalazio i kod krupnih zrna kao i od onih jako sitnih. Nijednu jedinu nisam našao "mrtvu". Mislim da je to sasvim dobar uzorak koji dovoljno tačno opisuje stanje.
 
Ja sam sejao as72 i vrece od 30000 su bili oko 8 kg.Kolega koji mi je sejao je rekao da seme ima bas odgovarajucu velicinu,ne prekrupna ne presitna,a za dalje cemo videti.Bogami imace priliku da se pokaze,odmah vec kod nicanja,kod nas su dosta losi uslovi,zemlja je jako suva....
 
To nemora ništa da znači... jedna partija se kalibrira, pa ima sitnije i krupnije, i bolje je da to prodaju posebno nego da u jednoj vreći imaš i sitno i krupno, pa da nemožeš da podesiš sejalicu...
 
Sejao sam AS-72 prvi put ove godine na nekih 6 Kj,masa 30.000 zrna je bila 8,2 kg(Frakcija 6,5-8,35 mm),mada mi je nesto tu sumnjivo posto je bilo izbušenog zrna od žiška iako je deklaracija vazila do
30.06.2011:sta::sta:. Posejano 12.04. ali jos nisam obilazio njive...
Videcemo kakav ce biti ,inace i NS 640 je imao istu masu ali za 25.000 zrna(Frakcija 8,5-11 mm).
 
@Peet
U poslednja četri posta razglabate o veličini zrna, imate li utisak da ljudima kuckate po živcima. Zašto ste uopšte sejali ako Vam je nešto sumnjivo?
 
@ZK
Tako je.
U poslednje vreme clanovi foruma su gori od 5-godisnjaka,nabure se za makar cega kad im kazes nesto sto im nije po volji!
 
Kod mene isto as 72 imalo sitno seme ali zato sam mogao jako lepo da posejem sa mehanickom sejalicom.Frakcija semena od 6.5-8.5.sejan 11 aprila i vec ima izniklih za dan dva ce sve da nikne,ima ogromnu energiju klijanja,sad kakva ce biti videcemo.
 
Zato se sejalice šteluju,mada je za secerke bolje kada je seme jednako ali i za to ima leka
 
@Peet
U poslednja četri posta razglabate o veličini zrna, imate li utisak da ljudima kuckate po živcima. Zašto ste uopšte sejali ako Vam je nešto sumnjivo?
A tebi zivci tanki? Pa valjda mogu istaci moje misljenje o tome. A kupio sam taj hibrid i posejao ga zato sto sam se naslusao prica kako je jako dobar hibrid.
Stvarno ne mogu da shvatim kad u jednoj temi se polemise jedino o tome a ne ide se u off pa opet ne valja jer nekome ide po zivcima, o cemu bi trebalo pisati?
 
Joj pa Pionirom B23 imao pre 2-3 godine vrece od 25mk po 5,5 kg sito seme jedared,pa nikne bude gust ko cetka i na kraju dobar.Nema to nikakve veze...
 
A tebi zivci tanki? Pa valjda mogu istaci moje misljenje o tome. A kupio sam taj hibrid i posejao ga zato sto sam se naslusao prica kako je jako dobar hibrid.
Stvarno ne mogu da shvatim kad u jednoj temi se polemise jedino o tome a ne ide se u off pa opet ne valja jer nekome ide po zivcima, o cemu bi trebalo pisati?
Naravno da svako imao pravo na svoje misljenje,al' zasto nesto u koje nisi siguran,osudjivati vec na propast?
 
pa to ti je kao i u pravosuđu postoje dva sistema :

1.kriv si dok ne dokažeš da si nevin
2. nevin si dok ti ne dokažu krivicu

u ovom slučaju AS treba da se dokaže i kod mog ratnog druga Peet::spreman na sve::
 
Nazad
Vrh