Arenda- pravila, obicaji....

Kod nas je ovih dana probijen rekord.
1700kg psenice po kj.Subvencije zakupcu.
Do pre neki dan je bilo 1500kg.
 
Pa da su krompir, luk, kupus i paprika od zlata mnogo je. Posto je onda jutro zemlje kod vas?
U krsturu imaju neka svoja pravila. Ako sadis papriku, onda je skuplja arenda, ako su ratarske kulture onda je jeftinije :D Muko moja...

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Pa da su krompir, luk, kupus i paprika od zlata mnogo je. Posto je onda jutro zemlje kod vas?
U krsturu imaju neka svoja pravila. Ako sadis papriku, onda je skuplja arenda, ako su ratarske kulture onda je jeftinije :D Muko moja...

Послато са U8815 користећи Тапаток 2

6-8500e jutro zemlje, to ti je normalno kod nas ko hoce da radi arendu od 300-400e,a po 250e jako slabo..
 
Zamolio bih cenjenog clana KisRoberta da izvede racunicu za toliku cenu arende. Da li zakupcu ostane makar slama ?
 
Poslednja izmena:
Zakup 300 eura je oko 36000 RSD, a to je oko 900 kg soje u nekoj normalnoj, prosječnoj da kažemo, kalkulaciji. Na to treba dodati još oko 6000 din za gorivo i isto toliko za hemiju. Ako se poseje svojih 50ak kg to je još 2000 din. Bez vestackog djubriva u zbiru je to nekih 50000, to je oped oko 1200-1300 kg soje. Na ovo sve se mora dodati i otplata kredita, ili nekog uloga jer ni traktor, a ni Kombajn nije pao s neba, osim ako neko nije sve to dobio na tacni. U ovakvoj godini gde prosječni rod neće biti puno veći od zbirne sume ispada da ce se raditi za tek koju kilu ciste soje. Ovde ima pozitivne računice, ali se pleše na oštrici žileta i može biti svašta. Soju uzimam kao reper jer je do sad uvek bila najisplativija.
 
Kiss pitao sam tebe jer si ti okacio tu informaciju. Verovatno ste u kuci , familiji , drustvu komentarisali tu cenu. Verovatno ste izvodili i matematiku kao clan Paorpaor iz tog razloga sam pitao. MOzda vi tamo sejete neke druge kulture ili je nesto trece u pitanju. Nisam mislio nista ruzno postavivsi ovo pitanje. Izvinjavam se ako sam nekog uvredio ovim direktnim pitanjem.
 
Prosto pitanje sam postavio pre nekoliko meseci ljudima koji placaju arendu 200-250e po kj.....Ljudi koliko zaradjujete po jutru...ostao je samo muk...ne mogu da shvatim to dam za arendu 200e po kj a zaradim isto toliko ili manje po kj kako t moze imo ti 2 kj i li 202?
 
Ima zarade cim se toliko placa.
A, znaš onu staru pesmu "ili ja (ti u ovom slučaju) ne znam(s) da Ljubiš, ili to drgi bolje znaju"
 
Juce kod nas na licitaciji crkvene zemlje pocetna bila 150E iako su rekli da ce biti 130, u subotu uvece promenili misljenje. Jedan zainteresovan(covek koji i sada radi) i pristade budala na tu cenu. Mi se svi krstili i cudili sta radi. Videcemo po koliko ce da ide ostala zemlja u selu.
 
Za te pare se vise isplati dati u arendu nego raditi, ali bukvalno...i to samo na osnovu troskova proizvodnje, a da ne pricamo o kupovini masina, radu....
 
Nazad
Vrh