Arenda- pravila, obicaji....

Ja sam juče imao u ponudi 50+ jutara po 300 eura unapred subvencije moje.
Zemlja pola dobra pola loša.
Naravno da nisam pristao jer kod nas je takva zemlja koja je dobra "vredi" i 400 eura ali loša ne vredi ni 100 eura.
 
sta reci,sad kad si platio ti 330e platice neko i 350e tako u p.m. bolje da se neobjavljuje ko koliko placa jel ce da se prime i ostali pa da traye toliko :D
Treba da se objavi ko koliko placa arendu. Evo ja cu svoju zemlju izdati za 650 eura jutro (placanje unapred) ako je neko zainteresovan
 
Pa ta zemlja mora da radja ratluk i Ki-Ki bombone da bi se isplatila , ja sam ove godine napustio 2.8 ha zbog namere vlasnika da podigne sa150 na 200e/ha.
 
Daj bre ljudi gde nalazite te cifre kod nas u okolini Surcina arende su od 50-100e max po jutru svaka cast svakome ali stvarno 650 e po jutru mnogo je.Skoro je komsija kupio jutro za 120 000 din a porez na prenos skoro osamdeset znaci maltene skuplji porez nego njiva strasno
 
Ja sam juče imao u ponudi 50+ jutara po 300 eura unapred subvencije moje.
Zemlja pola dobra pola loša.
Naravno da nisam pristao jer kod nas je takva zemlja koja je dobra "vredi" i 400 eura ali loša ne vredi ni 100 eura.

Bas me zanima ko je taj pametnjakovic koji toliko trazi? Verovatno neko ko obradjuje tu zemlju sa gubitkom da vise ne zna gde mu je glava od dugova po zadrugama pa je resio frajer da to izda u zakup i to papreno.
Sto se tice arende od 400 evra tu bi trebalo Gorane malo vise razmotriti situaciju!!! Racunaj i ulog od nekih 300 do 350 evra a i to da ove cene proizvoda ce tesko biti i naredne god.
 
Kada se vidimo reću ti ko je u pitanju.
Ima nešto zemlje u pustari i nešto na sat,iberland,viner za tu sam mislio "400 eura" doduše malo metaforički ostalo ne vredi .
No sve ukupno 300 od lanca do lanca je puno.I to unapred.Bojim se da će se naći neki pameta i onda nas sve zaje**ti.
 
ja da kazem drugarima iz debeljace , kako je skupo kod nas u crepaji oko 330,a oni meni kupuj kod nas je 400....uzeo sam nesto malo,za ostalo neka hvala....racunaju na povracaj drzave MOZDA...
 
U crepaji ide od 300 najjeftinije pa sve do 350....debeljaca cena je oko 400 evra za jutro
Samo neka rade...i placaju 350-400 eura Samo neka seju psenicu,cuo sam da ce da bude 50 din! Kako kod nas zna da rodi 25-30 po lancu,ima da namlate lovu! U Crepaji je stvar prestiza raditi puno lanaca,a kako iste uraditi nije toliko bitno! Samo svoje radim ako kupim jos 2-3 jutra vecito u narednom periodu i to je kraj!
 
Nazad
Vrh