Arenda- pravila, obicaji....

Skoro mi ponudjeno po 300e/kj . Cena arende i cene naseg rada i zarade postaju obrnuto proporcionalne, i jedna se krece ka nebu, a druga preti da probije zemlju i izadje tamo negde kod kine.
 
Pa cija je ta zemlja, drzavna? Jel to bila neka licitacija?
privatna zemlja,covek prodao u industriskoj zoni zemlju pa kupio tih 120h da ima da radi...

- - - - - - - - - -

Matic@ Neki covek iz Beske je uzeo tih 120h,a sto se tice libelule oni su se jedne godine zaleteli i dali 20000+ din za hektar i opekli se,sada samo po pocetnoj uzimaju,zato sto je to krs od zemlje ove godine je samo bilo zita na tim zemljama 22-23 metra zita,kukuruz,suncokret soja jedno veliko nista....
 
To je uzeo Djole iz Beske,tu sam zemlju ja gledao ali......eeee pa bacaa nezna on sta je Asanja,misli da je to Beska gde ferdza drugom ore...
 
marko22@ uzima kada ima prilike....
Nikola Ilic@ smesno je pricati za tu cenu bilo sta.Tu ima bar 5 doljaca u njivi i vec sada posle ove kise,ima traktor da upada i grebe kao lud,+ okolo suma i divlje svinje koje haos prave....
 
uzima samo drzavno,privatno nista.....Izlicitira zemlju,a sada da li u opstini plati to niko ne zna,u nasoj drzavi sve je moguce,vodi se kao da je sve placeno.
 
Ne razumem kako neko moze da dozvoli da mu gazda dize cenu arende svake godine,jel vi pravite ugovore sa naznacenom cenom i trajanjem zakupa?Ja na svaki ugovor to stavim i nedam vise ni kilu od te cene do isteka ugovora,a posle isteka ugovora se moze pricati o novoj ceni.Trazili su i meni pola subvencija,ali ja nedam i pretim tuzbom ako mi otkaze zakup pre isteka ugovora.Subvencije pripadaju onom ko obradjuje zemlju i nemojte to davati,jel ce danas biti subvencije a kasnije i polovina roda sa te njive.
 
Ja sam jednog sto mi je nudio po 300e/kj poslao kod konkurencije. Nemam nameru da se prepucavam sa tim cenama.
 
Ja sam juče pogodio 2 jutra ledine koja nije rađena 5 godina za 200kila kukuruza po kj....
 
Kod mene poludeli plaćaju preko 350 € za kj pa čak sam čuo da neko traži i 450 za kj .
 
Da se ispravim, prethodni post sam mislio na zemlju u bačkoj, s' one strane Tise može naći i jeftinije, ali je srazmerno toliko i lošija zemlja....
 
Nazad
Vrh