Alati i radionice

Pazario sam ovu brusilicu u merkuru za 12500 dinara.Posto sam radio sa starijom iskrom (mislim da je iskra-Ei Nis) intezivno skoro mesec dana odlucim se za ovu.Meni je ova ok ima lagani start spram konkurencije je odlicna mislim da je i kvalitet slican.
2013-05-21-093017.jpg
[/IMG]
2013-05-21-093028.jpg
[/IMG]
 
Tu sto sam koristio tj. pozajmio vlasnik mi rekao da je iskra ali proizvedena u Ei Nis.Mozda su iz Nisa nesto radili za njih?Ili mi je izlupetao
 
Moze li neko da da preporuku?
Kupio bih neki bolji aparat za zavarivanje.Da zavarim i tanak i debeo lim-profil,aluminijum.E sad da li da kupujem rotacioni polovni ali da gledam neki od ovih modernih invertera i MIG-MAG aparata?
 
Vidim da su polovni rotacioni oko 500 eur ali bih platio i do 800 samo da kupim nesto sto ce me sluziti dugo i sto ce vrsiti posao.Imas li neku preporuku za tip aparata.Meni se nekako najvise dopadaju oni rotacioni iako ne znam nista o njima.Cujem da lepo vare i da su jako kvalitetni ali sve je to slaba preporuka.
 
Sa rotacionim aparatom tanke limove neces da varis,a ok su rotacioni al to je davno prevazidjeno,kad ga poredis sa invertorom to je kao da poredis traktor i parnu masinu.
 
Zanima me mišljenje iskusnih varioca, šta mislite o ovom aparatu i da li se za taj novac može kupiti nešto bolje ?

http://www.varstroj-alatnicentar.com/product_info.php/products_id/272

Za novac necu da komentarisem, a kvalitet i jednostavnost rukovanja su ne prevazidjeni...
U poslednja tri dana sam stopio skoro 3 kutije elektroda (varim neku konstrukciju kod rodjaka) bez jednog jedinog lepljenja i progorevanja materijala...
Aparat je vrh, za amatersko i profi koriscenje...
 
Sa nekim da,a sa nekim ne,za aluminijum trebaju ozbiljniji aparati,zavarivanje aluminijuma je dosta komplikovano.elektrodom neke materijale ne mozes da varis,jer su tanki,a za mig postupaki treba pulni aparat sa push-pull pistoljem,i odgovarajuca zica koja je skupa pa ako to ne radis profesionalno,ne isplati se nikako.A za TIG postupak,treba takodje skup aparat,a i praksa.ako si spreman da platis oko 850e imas u B.Petrovcu firmu Proficut pa tamo kupi Alfa In pegas 160 mig syn to je 3u1 aparat ima REL,MIG i TIG postupak,i dobar je stvarno
 
Ma 850 eur nije nikakav problem.Plase me neke stvari kod ovih modernih aparata.Jedan mi varioc starok kova kaze da je vario sa rotacionim 30god bez ikakvog kvara a ovi sad novi od 10-20kg tesko da ce upeti da izguraju i deo toga.Dalje taj MIG tj. CO2 ima mi drugar i on ne moze da vari uopste ako je materijal barem malo korozivan ili ako ima farbe.Znaci treba da bude bas cisto.Ja nisam varioc ali uz sve moje masine jednostavno moram i jedan dobar aparat da imam.
 
Pa ni jedan co2 bas ne voli rdju,zato onaj 3u1 ima i elektrodu,i varis bez problema.drugar ga ima,i radi svaki dan i po terenima vec 4godine,bez problema.to nije kinez,vec ceski aparat.ukucaj samo proficut b petrovac pa ces videti aparat na njihovom sajtu.
 
Konačno stigao Welder TM 1600. Da li neko ima predlog za neku dobru automatsku masku za varenje ?


Welder%20TM1600-500x500.jpg
 
Nazad
Vrh