Alati i radionice

Dobro je,ali samo kao privremeno resenje,i odmah auto da se proda.pre 2 nedelje sam upravo zbog pokidanih navoja na 2 dizne,menjao glavu,radili smo i ove inserte(heli coil)i ni to nije nesto izdrzalo..
Izvini ali tu ne bih se slozio. kada se sa helicoil odradi kako treba tu ne mrda nista.
Naravno kada se koristi orginal helicoil ili zamenska marka sto ima sertifikat.
 
Kardan, imam isti ovakav Wolfcraftov vinkl. Zapravo je manjih dimenzija. Dobra je stvar, dobra ideja.

- - - - - - - - - -

Progledao sam :osmeh:




Svidelo mi se odmah cim sam ga video. Kolko samo brze mogu na daske i letve da markiram sta hocu. Ideja im je super.

Masku imam i ja takvu od Speedglas dobjio uz aparat... Odlicna je , kao nebo i zemlja sprem one stare sto radila bez baterije.
Tacno vidim gde vodim elektrodu ili brener sa zicom. Radi i na TIG sa vrlo malo malom amprezom 10-15a
 
stigla prinova
1_tmb_50337921_IMG_20171108_112700.jpg
1_tmb_50337921_IMG_20171108_112726.jpg
1_tmb_50337921_IMG_20171108_112645.jpg
 
Vasovac,dobar aparat komsija ima takav vario sam sa njim,lepo vari.

Meni je u planu sada kupovina aparata budzet mi je do nekih 400e max. Dvoumim se da li da uzmem co2 ili invektora. Sa co2 nisma nikada vario.
 
Meni je u planu sada kupovina aparata budzet mi je do nekih 400e max. Dvoumim se da li da uzmem co2 ili invektora. Sa co2 nisma nikada vario.
Kupi CO2 Nema vise obijanja sljake sa varova, a sta se varenja tice nije sveto pismo ako znas da varis sa elektrodom ovde mesto elektrode ide zica iz pistolja. Malo treniranja i ice ko po loju. Zavisi i od koliko Ampera je co2.
 
Baća ako planiraš nov Co2 aparat za 400 e nemaš ništa da valja.U stvari imaš Varstroj Varmig 1600 za te pare ali nije za ozbiljnije radove+moraš kupiti i bocu.Ako ćeš polovan imaš da biraš za te pare ali su uglavnom jači u ponudi.
 
U planu je nov. Tako sam i ja mislio da je 400€ malo za nov osrednjeg kvaliteta co2. Dok za 400e mislim da se moze kupiti zadovoljavajuci invektor. Sledece nedelje cu krenuti u razgledanje pa cu videti sta se nudi...
 
Ma ne buni me nista posebno vec sam citao da ljudi nisu zadovoljni. Ne bas ovom kao tvojom. Sad sam obratio paznju i ako se ne varam moze da se podesava nivo zatamnjenja? One najjeftinije sam otpisao. Ako nije tajna koliko ova kosta i gde ima da se kupi?

Da, može da se podešava nivo zatamljenja. Ja sam bio u dilemi, da li da uzmem neku od jeftinijih maski (do 50, 60e) ili nešto ozbiljnije, zato što sam čuo da ljudi nisu zadovoljni sa tim jeftinijima. Ova maska je 3M Speedglas 100V, cena joj je preko 150e

LINK

LINK
 
Znam, imam jedan već dve godine i nema toga što mu se otelo da nemoze da zavari izgoreo je brdo elektroda i nikada nije upalio lampicu od pregrevanja, trebao mi je još jedan i ni trenutka nisam razmišljao da kupim neki drugi. Neznam koliko je ampera,piše 400 ,monofazni je pa toliko nema sigurno,ali za 3,25 elektrodu netreba staviti više od 235 na potenciometru super je razliva ,a ima do 400 pa sami prosudite jačinu aparata
Vasovac,dobar aparat komsija ima takav vario sam sa njim,lepo vari.

Meni je u planu sada kupovina aparata budzet mi je do nekih 400e max. Dvoumim se da li da uzmem co2 ili invektora. Sa co2 nisma nikada vario.
 
Ako tražiš novu masku, moj ti je savet da pozoveš ove firme:

Trezor Volga

GM inzenjering

Oni su distributeri 3M i ostalih brendova zaštitne opreme. Na drugom linku imaš i katalog 3M Speedglas serije (ima tu modela 9000, 9100 itd). Postoje modeli sa većim vidnim poljem, sa dovodom kiseonika itd. Oni prodaju i rezervne delove za maske. Recimo, zamenski filter (srce maske-elektronika/optika) na mojoj masci je 100e. Ali dobra stvar je što može da se zameni. Za mene, jedan od znakova kvaliteta je kad se mašina pokvari, da se može popraviti i da se mogu nabaviti delovi za nju. A ne da je baciš u kantu.
 
Stigli danas adapteri za udarni odvijac,valja jos i komplet udarnih kljuceva nabaviti.Komplet adaptera 3/4" na 1/2" na 3/8" me kostao 8 dolara,vjerovatno nije neki kvalitet ali za moje potrebe ce posluziti.
3590ef8bb9cad4233b88c26170d42123.jpg


Sent from my A6 using Tapatalk
 
Znam, imam jedan već dve godine i nema toga što mu se otelo da nemoze da zavari izgoreo je brdo elektroda i nikada nije upalio lampicu od pregrevanja, trebao mi je još jedan i ni trenutka nisam razmišljao da kupim neki drugi. Neznam koliko je ampera,piše 400 ,monofazni je pa toliko nema sigurno,ali za 3,25 elektrodu netreba staviti više od 235 na potenciometru super je razliva ,a ima do 400 pa sami prosudite jačinu aparata
od koga si kupio aparat i koja je cena?
 
Nazad
Vrh