Alati i radionice

Trazio sam danas u gvozdjaru kod mene, ali nemaju trenutno te za prohrom. Kupio sam ponovo 180 mm, ali od drugog proizvodjaca i sa njima isto sece bez problema. Tacno je ona za ploce 180 pa se zato uvijaju ove od 230 slabijeg kvaliteta.
 
Kakva su vam iskustva sa krunama za metal. Ja sam uzeo jednu za probu od makita 20 mm da vidim da li će neka obična bušilica moći da izbuši metal debljine 8 mm
 
A pajsere koliko si platio, ako moze da se zna? :osmeh::ppozdrav:
Naravno da moze, svih 4 sam platio ukupno 80Eur.
053a2fe6425a05faeddaa4212f3e561c.jpg
98ee315416a911ddf9435451bf404074.jpg
28b0da186e2d4ee8fb1c4a3db746b4f8.jpg


- - - - - - - - - -

Gde bi mogao dobru dizalicu povoćjno uzeti vec imam rogove od ovih starih samo upustaju i zezaju.

Najbolje po meni kada naletis po vasarima ili na KP'u na Compac Danska dizalice jako su dobre i ima semerinzi da se kupe fabricki ako zatreba.
 
Ja sam pre neku godinu na KP naleteo na neku dizalicu 20 ili 25 tona. Izgleda onako kao baloncici za ulje. Klip joj izlazi na jednoj strani, a sa druge strane ima rucicu za nosenje. Zelene je boje, ali ne znam ko je proizvodjac. Ima jedan covek ovde takvu godinama i znam da je mnogo dobra. Medjutim dok sam se ja razmisljao neko je kupio.
 
Kakvi su Unior torexi? Uzeo sam neke kineske meksi su od plastike, bukvalno neupotrebljivi.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Gde kupiti orjginal gedore unior

Послато са Smartphone6.1 уз помоћ Тапатока
 
Ljudi ima li ko da zna kako se odvrce ili skida ovaj noz sa elektromotora koji se nalazi na sjeckalici za granje?
c63952b14dfeffb91b26da024a0f13d1.jpg
101d62fb04ce7345640ed3ab1beceb39.jpg


Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Napravis drzac za taj disk spram te dve rupe od malo debljeg flaha moze. Vijcima ga osiguras a u sredini izbusis rupu malko vecu od vijka koji ces da uvrces u navrtku a u sredini zavaris tu navrtku i u nju polako uvrces vijak. Gledaj da je vijak u kvalitetu ako je osovina elektromotora sa unutrasnjim navojem onda ispod vijka podbaci navrtku kao podmetac a manju od promera vijka da u najsirem delu jednaka sa precnikom osovine. Vijak obavezno srubi da ide u konus.
Ljudski receno - napravi radapciger
 
Da testiram svoje znanje a vi ispravite sta treba:
Klesta: Knipex, Irwin, Toptul, Bahco
Srafcigeri: Wera, Wiha, Hazet.
Kljucevi: Hazet, Gedore, Dowidat, Unior (stari), Belzer, Facom, Rahsol, Tang.
Ostale dobre marke: Stanley, Elora, Reca, Beta, Rico, Connex, Wisent, Festa.
Mislim na evro brendove.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Hteo sam i Stahlwille da ubacim ali sam u momentu pisanja zaboravio.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Nazad
Vrh