Alati i radionice

Koliko su "originalni" ovi originalni binzel polikablovi po oglasima? Hocu da kupim pa nalazim od 50e do 150e varijante do 200a 3m duzine. Ovaj moj je vec gotov jer zapinje trokira pa ne mogu da odrzim stabilan luk
 
3.800 din
006ede6413a2a4b01fa1d2db8486f0a4.jpg


Poslano sa mog Lead 3S koristeći Tapatalk
 
Uzeo sam pre nekoliko meseci ovakav komplet. Brusilica radi bez greske, a busilica je bila na servisu, i posto tu uglavnom nema sta da se popravi dobio sam novu. Misljenja sam da za ovu cenu i dve god garancije ovaj komplet vredi.
 
Uzeo sam pre nekoliko meseci ovakav komplet. Brusilica radi bez greske, a busilica je bila na servisu, i posto tu uglavnom nema sta da se popravi dobio sam novu. Misljenja sam da za ovu cenu i dve god garancije ovaj komplet vredi.
Brusilice večinom duže traju jer se manje sile. I sa jeftino brusilicom možeš da prerežeš isti komad čelika kao sa skupljom, ako imaš malo osjećaja. Sa bušilicama je problem pogotovo ako se buši beton kad je treba stisnuti, tada ove jeftine brzo odu. I ja sam neki dan kupio jednu bušilicu na buvljaku, stara iskra , teška 7,8 kg, 400 w i 800 obrataja za 15 €. Radi stvarno dobro i nakon toliko godina glava joj ne baca ni mm , to se pogotovo ividi kad bušiš metal
 
Bušilicu naj više uništi bušenje drveta burgijom za metal. Misli čovjek ma bušim drvo šta tu ima teško, i ne osjeti koliki je otpor.
 
Jedna stvarno kvalitetna ,jaka i zapuštena mašina.Namučio sam se da je rastavim i očistim.Sve je bilo zarđano.Prva mašina kojoj nisam futer uspeo da skinem na klasičan način nego sam morao da je rastavim .Bošova profesionalna mašina od 14,4 v ali sam joj stavio bateriju od 12 v.
 
Brusilice večinom duže traju jer se manje sile. I sa jeftino brusilicom možeš da prerežeš isti komad čelika kao sa skupljom, ako imaš malo osjećaja. Sa bušilicama je problem pogotovo ako se buši beton kad je treba stisnuti, tada ove jeftine brzo odu. I ja sam neki dan kupio jednu bušilicu na buvljaku, stara iskra , teška 7,8 kg, 400 w i 800 obrataja za 15 €. Radi stvarno dobro i nakon toliko godina glava joj ne baca ni mm , to se pogotovo ividi kad bušiš metal

Moje iskustvo sa brusilicama je da se ne treba stedeti sa snagom. Neka ona ima vati pod haubom sto vise. Naci neki kompromis velicine tezine i snage.
Prakticni razlog je sto imam bosch od 650w i metabo od 1400. Ovaj metabo je ljudozder a bogme je i tezak. Reze i jedna i druga al razlika je sto mi na metabu tanki kamen traje duze a i vise presecem sa njim nego ista kombinacija sa bosch. Isprva nisam obracao paznju al kasnije sam sve vise uporedjivao. Metabo stalno koristim a na boschu je lepeza za brusenje. 100 po 100 i isplati razliku a i nema mi goreg kad usred posla moram da idem da pazarim kamenje
 
Ako se ne varam neko bese pisao da ima brusilicu kao sa slike:
U pitanju je METABO 1900 W.
Sad mene zanima koju plocu ona treba da nosi jer na njoj ne mogu da rastumacim sta pise? Imao sam par 230 mm i seko normalno, ali posle kupim neku drugu i ona vibrira i uvija se. Bacim tu pa uzmem nekoliko razlicitih i opet ista prica. Nemoguce je da secem. Stavim neku 180 mm i sece normalno. Sta je tu u pitanju i kako je pre sekla sa 230 mm, a sad nece?
 
Ovako po obliku brusilice reklo bi se da ona nosi 180 mm ploče i 8500 okretaja. Vjerovatno je na brusilici nešo desbalansu. To se na većoj ploči prije primjeti. Dok se s manjim promjerom ploče to manje osjeti. I ja imam jednu iskru brusilicu od 2000 w, onanosi 180 mm ploče u orginalu. Stavljao sam i 230 ploče i nisam imao nikakavih problema.
 
Za plocu 230mm nesme niposto biti vise od 6500-7000obrtaja a za tu srednju plocu 180mm ide oko 8000-8500obrtaja
Verovatno je ta ploca sto si pre koristio bila 3-3,5mm debljine

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Ja sam prvo pomislio kad sam potrosio te ploce 230 mm i preso na drugu da ona nije u redu. Posle pomislim mozda brusilica ima lufta, ali nema. Kad je pustim u rad bez ploce bas je mirna i sa plocom 180 mm. Kad stavim 230 mm vec kao da se iseti i na prazno da nesto nije kako treba. Stitnik je za 230 mm, tako sam je kupio polovnu. Te prve ploce sto sam koristio su bile tanke, secam se jer sam jedva stezao, a i ove sad isto. Znaci nema govora da su bile debele pa da je zato dobro radila. Moguce da je mnogo brza, a one ploce su verovatno bile kvalitetne pa su podnosile. Najgrdje sto se ne secam koje su bile da opet kupim iste. Ovako sa 180 mm plocom nije poso.
 
Nazad
Vrh