Alati i radionice

Пробао сам четворку електроду у једном цугу целу да спржим,једино се клешта масе мало грејала па сам ставијо друга боља (месингана) исад се не греју.
чим су стављени каблово од 18 квадрата сигурно да није за професионалну употребу, ал' може да послужи колико мени треба да невучем овог "стокилаша" по дворишту.
Mig ради коректно,колико се ја разумем (не баш много) у заваривање.
 
On je razumeo i lepo je napisao, nego ti nisi razumeo sarkazam. :D

To što ima tanje kablove ne znači da je amaterski aparat. To znači da su štedeli na tom njihovom polugvozdenom bakru i da je prevara očigledna . Amaterski je i zeleni Bosch, ali nema tanke kablove.
Zamisli kopiju Arana a na pumpi priključci 3/4" Pa me ubedi da je tu isti učinak kao Aran samo nije bas za Non stop rad.
Ja sam odavno kupio u Woby House neki Gude CO2. Klasičan je, sa trafoom, nešto kao Varstroj a koštao me tada oko 240€ sa manometrom i regulatorom. On je amaterski, i to niža klasa amaterskih ali ima sve sertifikate tako da manje brinem da mi se desi neka eksplozija dok varim.
Invertorski nisu bas za dugogodišnje stajanje. Imaju elektrolite koji se vremenom suše i propadaju a trajanje im zavisi od proizvođača. Današnji elektroliti znaju da propadnu i posle 3-4godine stajanja u fioci. Nekadašnji su trajali i po 30god. Inverterski su dobri samo za onog koji svakodnevno radi sa njim.

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kolega, nisi ga razumio. Kaze da je Kzubr invertorski i co2 u jednom, ne govori za onu gromadu da je invertor... I ja sam tako razumio kao i ti, procitaj jos jednom i sve ce biti jasno.

Jesam i to iz prve...takve velike aparate kao ovaj na slici,kod nas zovu sporet,smederevac...ja sam mislio na kzubr..svi misle da ako je malih gabarita,velicine punjaca akumulatora,da je odmah inverter.
 
dejja
"On je amaterski, i to niža klasa amaterskih ali ima sve sertifikate tako da manje brinem da mi se desi neka eksplozija dok varim."
Зато смо ту на форуму да нешто научимо,молим те објасни шта може да се деси да знам или да припазим да се не деси.


jbrtka
Два питања:
-Шта је у ствари онда овај апарат!?
-Дали мени у сеоском дворишту меже да послужи да понекад заварим по нешто!?
 
Kompletirao okasto-okaste ključeve po Vašim preporukama i nabavio zaista kvalitetne za neverovatne (skoro) 3 crvene!!!
Od 6 do 32 plus jedan 30-32...
Ukupno 13 ključeva...
Na Vašaru u Rumi...
Prva fotografija je pre sređivanja, čišćenja i glancanja a druga je, naravno, posle...
Najbolje sam prošao za ovaj veliki 27-32 Unior, GANC NOV, neogreban i nedirnut, ko iz radnje, a platio ga 400 dinara, i što je najneverovatnije, nisam se ni cenkao!!!
Čova imao samo te 27-32 i veće i raznih marki...
Upitah ga jel su to njegovi ključevi, kaže, mrtav-'ladan, pa naravno...
Da su tvoji, brale, ne bi ih ti ovako poklanjao, mislio ja u sebi...
Taj "prodavac" bio u samom kraju Vašara, u Rupačama Ciganskim, on zadnji, pa iza njega ledina....
Samo je ključeve i prodavao, na zemlji i nekoj ponjavi...
Sad mi krivo što ne kupih još koji, mogao sam ga kome pokloniti ili prodati po nabavnoj ceni!!!:ppozdrav:

20170703_121507.jpg


20170703_190626.jpg

Izvinjavam se sto citiram ceo post ali moram.
Zna li neko koja je marka kljuceva sa trouglastom oznakom sa slike. Imam set okasto vilastih zakvih i neunistivi su.
 
Isto sto i sve ostalo sto kinezi prodaju na nasem trzistu.
Moze da zavari,ali kad odradi 4,ili 5 elektroda on se pregreje,to se nemoze nazvati zavarivanje,pa sam si napisao,da su posle jedne elektrode otisla kljesta...po meni boja opcija neki stari trafo varstroj..
 
Koristi uvek kabal sa uzemljenjem jer sam viđao kod Kineza da pukne filterski kondenzatorčić prema masi i odvede fazu na kućište te izbaci sklopka. Kažem otvarao sam ga i video da je elektronika projektovana za aparate do 160A ako ima sve tranzistore na hladnjaku. Obično ga uštede za par tranzistora i par dioda. Džekove ne stavljaju na ploči već leme žice direktno i lepe ih plastikom Itd...

Ovo je makina od drugara. On je 250A a veći je od veš mašine. Ovaj gornji deo za CO2 je veličine skoro pa kao varstroj 160 CO2

a2b22f030cce4dfbef181f32ca55cdf9.jpg

a62108f4a8137ec2e306f09878a0c194.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sad sam zumirao tablicu sa moje slike. Ipak je 220A. Uglavnom vari sa žicom 1,2mm pošto nju najlakše nađe. Ako pritisne malo duže, iskaču mu limitatori od 20A u strujomeru. Priključak mu je 20A pa mu to baš stvara problem. Sa njim navari oštećenu osovinu na kombajnu ф60 i posle strugarske obrade skoro da ne može da se prepozna da je navarivana.
I ovaj je težak. Troje moramo da ga izguramo iz podzemne garaže ako treba vani. Vidim da oba imaju debele alke za dizalicu. Jbrtka, ako možeš uslikaj tablicu sa njega?

9c9782b3d22879ad2eea791ad548ea3c.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ako je od pomoci Nemacki su. Marku ne znam, a i sam imam nekoliko komada tog alata.

Ја имам виласте и равне окасте. Купљени су од Пољака крајем 80-тих. Све што су они тада продавали било је произведено у Пољској, па мислим да је и алат њихов, а и завршна обрада је таква (помало груба), да пре указује на источну соц. производњу. Квалитет мислим да је у рангу са УНИОР или ТАНГ (врло солидан). Успео сам да сломијем окасти 32 тек када је са друге стране била цев од 1м и кусур.
 
Ја имам виласте и равне окасте. Купљени су од Пољака крајем 80-тих. Све што су они тада продавали било је произведено у Пољској, па мислим да је и алат њихов, а и завршна обрада је таква (помало груба), да пре указује на источну соц. производњу. Квалитет мислим да је у рангу са УНИОР или ТАНГ (врло солидан). Успео сам да сломијем окасти 32 тек када је са друге стране била цев од 1м и кусур.





Kolega ne znam da li si u pravu sto se zemlje porekla tice. Moji su '80-ih godina kupili komplet nasadnih kljuceva koji nosi ovaj trouglasti zig. Od tog celog kompleta ostala mi je samo kutija, kurbla, i poneka "gedora". Unutar kutije se nalazi originalna nalepnica na nemackom. Slike su malo losijeg kvaliteta ali se vidi poenta.


seNVar0.jpg


- - - - - - - - - -

Nalepnica unutar kutije. Ako je potrebno mogu uslikati digitalnim aparatom sutra.





YUxVf0D.jpg


- - - - - - - - - -

Kurbla iz tog kompleta.




T2JWP1u.jpg


- - - - - - - - - -

Danas stiglo pojacanje. Italijanski Forant 9 kg. Na slici nedostaje jos S1 pp apararat koji stoji na manjem traktoru.



OPwxdZH.jpg
 
Hvala Vladj...
Evo i povratne informacije koja će nekome značiti...
Prodavci bukvalno odahnu kada prodaju takav ključ i daju ga za 100-150 dinara jeftinuje nego što bi prodali isti takav ALI neke poznate marke, recimo, Gedore ili Hazet...
Nemaju pojma šta prodaju i misle da je manje kvalitetan, a upravo zbog te njegove grube završne obrade...
Ova dva moja su, mirne duše mogu reći, skoro pa neupotrebljavana, samo su bili malko korodirali, ali ništa što se nije dalo srediti, čista kozmetika, funkcionalnost i upotrebljivost ne manjka...
Znači, da sam ranije ovo znao, pre kupovine, mogao sam tražiti samo ovog Nemačkog proizvođača, i komotno kompletirati ceo set okasto okastih od jednog proizvođaća i iste marke, i kako se sada ispostavilo, bio bi i više nego kvalitetan...
Znaću ubuduće, a i Vi...
 
Браво Владј :ppozdrav:, разлог више да не треба избегавати троугао. Ја сам пар пута, да надоместим изгубљени кључ, бирао овог произвођача а и трговци лакше спусте цену. Све које сам купио су били у лепшем стању него мој изгубљени. Ево један који се често користи (12-13), мало је офуцан, скинуло се никловано на крајевима али се не да
 
Kolega ne znam da li si u pravu sto se zemlje porekla tice. Moji su '80-ih godina kupili komplet nasadnih kljuceva koji nosi ovaj trouglasti zig. Od tog celog kompleta ostala mi je samo kutija, kurbla, i poneka "gedora". Unutar kutije se nalazi originalna nalepnica na nemackom. Slike su malo losijeg kvaliteta ali se vidi poenta.
Ako su Nemačke ,tada su iz DDR (Istočna Nemačka).
 
Kakvog su kvaliteta DDR ključevi? Ne ovi sa trouglom, već uopšteno, često viđam na pijacama ključeve na kojima pored marke piše i DDR.
 
Svaki vašar u Rumi kupim po neki polovan ključ, šrafciger i sl. ali i tome je skočila cena da se više ne isplati
prošli vašar sam na dve tezge vratio šta sam odabrao zbog nerealne cene a nisam sitničar i nije mi žao da platim ono što mi se svidi
 
MONTOYA
Apsolutno potpisujem tvoj Post jer i moje je iskustvo upravo, sa proteklog Vašara, takvo...
Pitam pošto su mu ključevi, veli 200 dinara ovi "manji", ajd' de, i ovo mi je puno, al' možda i nađem koji mi trebaju a u dobrom su stanju, iskopam, ali bukvalno, iz gomile masnih, zarđalih i prljavih, dva komada, Gedore, 10-11 i 12-13, pružam mu 400 dinara, on mi kaže, daj samo da vidim te ključeve, ja mu udovoljim, a on mrtav-ladan mi kaže, e ti su ti po 2.5 eura!!!
Počinjem da se raspravljam, i to malo glasnije, ne j... taj živu silu, OK, nek ti trunu dalje, meni za te pare ne trebaju, ej, kaže, ajde, već kad sam odmakao korak-dva, daću ti ih za 250 dinara...
Ma i onih 200 s početka mi je puno, ako hoćeš za 300 obadva!!!
Velim mu ja...
Počinje da me vređa, a ja sad mrtav-ladan, jer znam da od kupovine ključeva kod ovog ser....nje, nema ništa, kažem, daću ti 350 za oba, zadnja ponuda, i pružam mu ruku...
Popi....eo je!!!
Čak i da je pristao za 350, opet ih ne bih uzeo, kad je takvo đubre...
Pustio bih mu ruku, bacio ključeve na zemlju, i rekao mu, uzdravlje!!!
I to nije pripadnik nacionalne manjine, od koga već očekujem takvo "ponašanje" i ne iznenađuje me, već neko odomaćeno g...no, pristiglo ko zna u koje vreme, a iz bivših nam, bratskih Republika, voljene nam Juge, jer gadno navrće govorom i ponašanjem na tu stranu...
Odem dalje i već za 10-tak minuta naiđem na dva komada traženih i bez (previše) cenkanja ih kupim za 150 dindži po komadu...
Od pripadnika nacionalne manjine, uz obavezno (manje) cenkanje, tražio 200, dao sam mu 150, pristane 'oma, zadovoljan on, a i ja, i još mi i ruku pružio i rekao u zdravlju da me služi...
Eto mojih Vašarskih doživljaja, a povodom protekle nabavke potrebnog mi alata...
 
Pa covjek ako radi sa kljucevima i alatom zna vrijednost ,,gedora,,,pa normalno da ce ti i zacijenut skuplje....
 
Nazad
Vrh