Alati i radionice

Ja sam je platio 1000 dinara. Koristim ove patrone za mast. Hteo sam da uzmem Fadip-ovu, nova u Rumi je 1700-1800 dinara najjeftinije što sam video.
Nije puno. Kako ti se cini kvalitet? Meni deluju bolje od Fadipa, bar ove moje.
Zar ti nije jeftinije da kupis mst u kantici i samo punis nego ovako sa ovom tubom? Ja da tako radim, na mast bi dao ogromne pare. Ovako kantica i puni:osmeh:.
 
Da li moze dvosmerni cilindar da se prepravi u jednosmerni blindiranjem gornjeg otvora?
Ne znam dal je pitanje na pravom mestu

Послато са LG-H815 уз помоћ Тапатока

Ne smiješ ga zablindirati! Stavi neko platno preko i učvrsti tako jer vazdur mora da ulazi i izlazi kako se klip uvlači i izvlači. Ako ga zablindiraš unutra će ostati zrak koji može da napravi veliki problem kad se sabije - ajd što će da se grije već što može da ubije nekoga. Takodje će da pravi i vakum kada bude išao na drugu stranu. Dakle moraš to zatvoriti tako da zrak neometano može da prolazi.
 
Nije puno. Kako ti se cini kvalitet? Meni deluju bolje od Fadipa, bar ove moje.
Zar ti nije jeftinije da kupis mst u kantici i samo punis nego ovako sa ovom tubom? Ja da tako radim, na mast bi dao ogromne pare. Ovako kantica i puni:osmeh:.

Nove ovakve Pressol mazalice su oko 20e. I ova moja je nova skroz, ima čak i utisnuto Made in Germany. :osmeh:
Mislim da su u rangu sa sadašnjim Fadipovim mazalicama (ograđujem se, tako mi je Fadip delovao na oko). A i jedna i druga su za klasu ispod starih Fadip-ovih mazalica (jednu takvu imam).

Nisu skupi ni ovi patroni (400 gr - do 170,180 dinara Viskol Li tot mast.). Nikad nisam uspeo da se ne umažem skroz kad punim mazalicu iz kantice, haos bude... Niti mogu da je napunim celu kao sa ovim tubama. A i ne znam nikoga da je rešio jedno i drugo.
Ovo je mnogo kulturnije rešenje.
 
Poslednja izmena:
Imaš ih u radnjama gde drže ulje, maziva. Obično ih zature negde jer ljudi ih ne koriste. Dosta majstora sa kojima sam pričao i ne zna da mazalice mogu tako da se pune. Ponavljam, kulturnije je, ne usvinjiš se.

Konkretno, ove patrone sam uzeo u Juselu. Uzeo sam i grafitnu mast (mazalica gore će da bude samo za nju)

http://www.jusel.com/proizvodjaci.php?pageno=3&id=274

Pogrešio sam, radi ih Dinara OIL. Mada to i nije toliko bitno jer su ove tovatne masti takoreći otpad u proizvodnji i preradi nafte.

http://www.dinaraoil.com/prolist.php?vrsta=4&podvrsta=1

Mast u tubama pakuje i FAM, NIS... ali nisam ih nigde našao. To su pakovanja od 400gr, Euro kartuše. Našao sam Mobil, Total ali oni su poskupi...
 
Ja takodje, odavno koristim kartuse za mazalice, nije neka razlika u ceni a daleko je brze ,prakticnije i cistije.
Ko koristi dosta masti, najbolje da se sluzi radionickom mazalicom.
 
Nedavno je bilo priče o nezgodama i zaštitnoj opremi. Ovo su antifoni koje sam pazario - Peltor Optime II.




Pošto imam i zaštitni šumarski komplet od iste marke, ovi antifoni mogu i tu da se prebace. Bitni su samo nosači koji su isti. Uskoro će mi stići i zaštitni šlem sa vizirom od pleksiglasa, za sada su tu antifoni. Veoma su kvaliteni, lagani, imaju ventilacione kanale i meke, gumene oslonce oko ušiju (mogu da se zamene).



Ovo je serija Optime antifona. Od žutih (Optime I) do crvenih (Optime III - sa najvećom zaštitom).



Jedan par ovih crvenih antifona je višak, greškom je naručen i biće na prodaju. Ako je neko zainteresovan neka se javi.

Koja je cena?
 
Ja takodje, odavno koristim kartuse za mazalice, nije neka razlika u ceni a daleko je brze ,prakticnije i cistije.
Ko koristi dosta masti, najbolje da se sluzi radionickom mazalicom.
I ja bi najradije garaznu, ali trenutno nismo u mogucnosti. Nemam garazu iradionicu, a nije je bas lako vuci po avliji:haha:.
Da li se te kartuse mogu kupii na komad? Gledam Mobil i slicni em su preskupi em nema na komad vec samo ceo karton...
a kad kupujm mast, gledam samoda se je sto vise elaticna, a to najbolje vidim kad kupim u kantici.
 
I ja bi najradije garaznu, ali trenutno nismo u mogucnosti. Nemam garazu iradionicu, a nije je bas lako vuci po avliji:haha:.
Da li se te kartuse mogu kupii na komad? Gledam Mobil i slicni em su preskupi em nema na komad vec samo ceo karton...
a kad kupujm mast, gledam samoda se je sto vise elaticna, a to najbolje vidim kad kupim u kantici.

Ako mislis na onu fadipovu garaznu mazalicu,bolje je nemoj kupovati. Bacices pare,ja imam dve i stoje mi na tavanu. Samo lud covek moze da smisli da mast ide prirodnim tokom dole pa da je mazalica uvlaci,leti i nekako,ako stoji na suncu a u jesen samo je treses o beton,ali slaba vajda. :osmeh:
 
Kod kolege FADIP garazna mazalica radi vec sigurnih 20 godina ako ne i vise. Crijevo je napravio toliko za nju da ju prilikom podmazivanja kombajna ne mora nikud pomicati a koliko mi se cini da se mazalica nadruka zrakom i da zrak tjera mast kad se podmazuje(cak ima i rucnu pumpu za zrak namontiranu na sebe), nikakav slobodni pad, to nema ni u crticu.
 
Ovo sam fotografisao u jednoj garazi u Svajcarsku samo za ovu temu.




w0tfa0.jpg
a4v1h3.jpg
21504ud.jpg
 
Ta poluga je za polužne ključeve .Klasčni ključevi nsu konstruisani za takvu polugu,mada je ponekad koristimo.
Poluga je za ovakve ključeve.
 
Nema vece srece kad "nabodem" okasti na vilasti pa se sa svojih 150kg objesim na tu kompoziciju a vilasti samo okruzi oko sarafa...

Vilaste kljuceve izbjegavam u sirokom luku ako treba nesto tesko dotegnuti ili otegnuti. Kud je alat takav kakav je a nisu ni sarafi sto su nekad bili. Okasti je zakon samo ako ima mjesta za njega.
 
I ja sam se danas ponovio sa elektroinstalaterskim alatom. :) U pitanju je magnetna libela za nivelisanje priključnica. :) Naručio sam preko e-baya od jednog prodavca iz Litvanije. Kontam da sam prošao jeftinije nego da sam kupio u Srbiji (11 Evra sa sve poštanskim troškovima. Nije bilo posebnih carinskih troškova. Trebalo mu je tačno tri nedelje da stigne).





Odmah je dobio zaštitu od habanja :D



 
Poslednja izmena:
I ja sam se danas ponovio sa elektroinstalaterskim alatom. :) U pitanju je magnetna libela za nivelisanje priključnica. :) Naručio sam preko e-baya od jednog prodavca iz Litvanije. Kontam da sam prošao jeftinije nego da sam kupio u Srbiji (11 Evra sa sve poštanskim troškovima. Nije bilo posebnih carinskih troškova. Trebalo mu je tačno tri nedelje da stigne).





Odmah je dobio zaštitu od habanja :D



Gde i koliko para? Ovo bi calu dobro doslo kadradi instalacije:osmeh:
 
Nazad
Vrh