Alati i radionice

Dukej gde ima da se kupi ovaj tahometaj jer mi je jako potrebanjer mi uzimamo tu od jednog majstora i svako merenje plaćamo 500 din.
 
Evo za sta sam ja pre neki dan platio 200e

2n24rwm.jpg


izbijace sam platio oko 50e a amortizer koji ide u naletnu rudu na autoprikolicu 150e.
 
Znam da su kod nas jeftiniji. Meni su trebali na brzinu i nisam imao ni kad da trazim negde jeftinije. A kad sam bio kuci ja sam zaboravio da kupim. Inace ovi vaze za dobru marku PB to je Svajcarska marka.
 
Dukej gde ima da se kupi ovaj tahometaj jer mi je jako potrebanjer mi uzimamo tu od jednog majstora i svako merenje plaćamo 500 din.

treba ovo i meni
evo ja sam našao ovaj za 20e ali mi je mnogo daleko , za poštarinu će uzeti vjerovatno još toliko , poslao sam pitanje čovjeku pa ću vidjeti ima li kakav prevoz u mom pravcu
slika-42405-2011-07-1311216090-default.jpg
 
@ Attila M

Da li su oni integralci na prvoj slici zabodeni u stiropor? Ako jesu, pazi da nisu CMOS kola jer mogu da stardaju. Za to se koriste provodni sunđeri, a možeš i da preko stiropora staviš provodnu foliju (npr. onu kuhinjsku) i da kroz nju zabodeš te čipove.
 
@Zokidrum: Tako je, time se bavim u slobodno vreme. :)

@Dukej: ništa se ne brini, nije stiropor. A ta dva mikrokontrolera su mi služila kao zamorčići dok nisam skontao neke stvari. Sada su ionako beskorisni jer ne mogu više da ih programiram na fazon piši-briši. Trebalo je naučiti koji "register word" se mora konfigurisati tako da se omogući naknadno brisanje i ponovno programiranje.
To su inače trebali da me nauče na fakultetu, ali ...................
Sva sreća pa imam dovoljno pameti da neke stvari mogu i sam da shvatim.
 
Razvodnici svih vrsta naso sam u jednu garazu. Prvi put da vidim na jedno mesto toliko razvodnika.

2e0tukg.jpg
106zw4o.jpg


Cilindri za kocenje za prikolice. Ja kupio 2 komada kao ovaj drugi , za nasu prikolicu kogel.



2n9xa4g.jpg
 
treba ovo i meni
evo ja sam našao ovaj za 20e ali mi je mnogo daleko , za poštarinu će uzeti vjerovatno još toliko , poslao sam pitanje čovjeku pa ću vidjeti ima li kakav prevoz u mom pravcu
slika-42405-2011-07-1311216090-default.jpg

Ja sam to platio 25 eura pre par dana, prava stvar.




Uploaded with ImageShack.us
Danas kupio neki alat, pistol za spricanje i par stvari uz njega.
Jedino nije mi jasno o cemu se koristi ovo sa crvena posuda, jel netko zna?



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
 
Poslednja izmena:
Rekao bih je za nanosenje guscih stvari kao Kobit / Plastobit kao zastitu od dole na automobilu .
 
Ova crvena je za šricanje gušćih tekućina, imam, i ja ovakav set mislim da je malo lošiji od ovog plaćen 18€. Nisam ga još upotrijebio pa ne mogu reći nešto o kvaliteti. Inače je HM Müllner znači čisti amaterski alat.
 
Znaci tako, za spricanja gusti tekucine, onda je to kod meni za sada neupotreblivi alat, ja sam komplet kupio zbog pistolja za spricanja,platio sam ga 16 evra, dosad sam spricao so elektricni pistolj, ali nisam bio bas zadovoljan o njegovi rad.
Zahvalujem svima za odgovori!
 
Kazes da ovog sto sam kupio nije dobar a?
Hm, videcemo, pistolj nece spricati auta,,spricace prikolice, plugove, cisterne, i te takve stvare, koi i ne traze naku veliku finocu.
 
j sa takvim pištoljem špricam plugove i rotodrljaću prije zimskog spremanja sa rabljenim uljem,ali samo daske na plugu i crtala,tako i na rotodrljači,noževe i valjak i neke dijelove koji su još u zemlji,a kasnije sa tim istim pištoljem špricam sa naftom po cijelom plugu i cijeloj rotodrljači,taj pištolj nije samo za guste tekućine,to jest nije,bar kod mene,ja sam probao našpricavati zaštitu za pod automobila ali neče,a rjeđe tekućine bez problema špricam sa tim
 
Nazad
Vrh