Akumulatori

Koja je cena starih akumulatora kg?I jel ima neko ko prodaje staro za novo sto se akumulatora tice?
U Indjiji stare akumulatore otkupljuje prodavnica auto delova mislim da se zove"Auto shop",kada dodjes iz Čortanovaca pređeš preko centra i 200-300m prema autobuskoj stanici sa desne strane se nalazi ta radnja.Plaćali su 40 din po kg a možeš kod njih da uzmeš i novi akumulator a razliku da doplatiš.
 
Ima ta fora i kod mene misim da za jedan akumulator od traktora dobijes popust na taj sto kupujes tri hiljade dinara
 
U Vs u jednoj radnji imaju cenovnik, npr stari 45-55kw vredi 2000din, 55-65kw 2500 i tako dalje, a kupujes novi koji hoces.
 
U Indjiji stare akumulatore otkupljuje prodavnica auto delova mislim da se zove"Auto shop",kada dodjes iz Čortanovaca pređeš preko centra i 200-300m prema autobuskoj stanici sa desne strane se nalazi ta radnja.Plaćali su 40 din po kg a možeš kod njih da uzmeš i novi akumulator a razliku da doplatiš.
Hvala kolega zato sam i postavio ovo pitanje pitam niko ne zna gde je a svi znaju da postoji ta radnja,u stvari da rade odkup i hvala kolega!
 
Googlam već par dana da nađem podatke kako se obeležava datum proizvodnje na Varta akumulatoru koji imam na traktoru.
Naime, interesuje me kada je proizveden tj. koliko je star, ako je to uopšte moguće na osnovu podataka koje Vam prezentujem utvrditi s sigurnošću,jer sam ga kupovinom traktora dobio na korišćenje, u paketu...
Da znam otprilike čemu da se nadam što se tiče njegovog ostatka radnoga veka.
Da napomenem, akumulator sjajno odrađuje posao, ni za vreme protekle zime (koja ruku na srce nije bila baš neka što se tiče mraza i niskih temperatura), nije pokazivao slabost, i traktor Vladimirec T25A1 je na njega palio iz prve, što nije ni čudo, jer ova grdosija od 40 kg ima 143 Ah i 950A...
Alternator puni u granicama dozvoljenog, pa ni s te strane nemam problema, količinu kiseline, proverim s vremena na vreme, i do sada nisam imao potrebe da dosipam, kao ni da dopunjavam akumulator van traktora, tj. na ispravljaču.
Hvala unapred...:cao:
Evo slika:
17-08-141704.jpg
[/IMG]
17-08-141703.jpg
[/IMG]

Oznaka na ovoj drugoj slici je:
C5C006301 0316
672261
 
Jun 2010,kako reče đađo. Evo imaš npr ovde objašnjenje kako protumačiti kod http://cephey.ru/buyer/advices/accumulators/accumulators_15.html
Upravo tako kolega "sinisa1979"... Da sam znao kolega "dobrodol", da očekujete i objašnjenje a ne samo informaciju, napisao bih, ali zahtevalo bi vremena jer bih morao bukvalno da opišem s obzirom da nisam imao tu stranicu da pošaljem. Ali sam zato iskustava sa akumulatorima imao poprilično i pozitivnih i negativnih , što u službenim što u svojim vozilima...
 
Poslednja izmena:
Pa svakako da mi je u interesu da nešto i savladam dok u hodu postavljam pitanja, jer neću da mi neko "pokloni ribu" već da me "nauči da pecam"...
Zar nisu mogli lepo da utisnu datum ko čestiti ljudi i da to bude u prostoj formi primenjenoj svugde u svetu, već moraš da tražiš i dešifruješ kojekakve zagonetke i pitalice?
Znači definitivno smo utvrdili da je akumulator koji imam proizveden juna 2010. i da je star "samo" 4 godine, ovo zaključujem po pozitivnim iskustvima ljudi, čitajući prethodnih dana po raznim Forumima, sa ovom markom akumulatora.
U autu imam "crknutog belog konja" iz Sombora koji ne može da sastavi i dočeka ni treći rođendan, a da ne krene da štuca, odbija poslušnost i postaje nepouzdan, leteće kada naiđe zima prvom prilikom kada se na sokaku začuje: 'kumulatori, radijatori, veš mašine i sl. (volem ih jako, ::sramota:: ,pogotovo da se natežemo oko njihove plastike i korpi za kuruze = moja roba,) pa mi ovo, (za sada), pozitivno iskustvo sa Varta akumulatorom baš prija...
 
Naravno kolega "dobrodol", za sve što se pruži prilika, to treba i naučiti. Na kraju krajeva tome služimo i mi i ovaj servis...

Iskustva ljudi na forumima su različita, pa tako za jednog proizvođača možete naći i najveće pohvale ali isto tako i najgore pogrde. Činjenica je da stvari zaista stoje tako i da je kupiti dobar akumulator stvarno relativna stvar, bukvalno se svodi na sreću. Doduše ima brendova koji imaju manje odstupanja u kvalitetu od drugih, a varta je jedan od njih...

Što se tiče "sistema" kucanja datuma, ni to nije slučajno...
 
Poslednja izmena:
Da pojasnimo. Sistem je takav, da sto manje ljudi moze da desifruje kad je proziveden. Jako mali procenat ce se cimati na internetu traziti desifrovanje i preciznu informaciju. Takodje postavite se u poziciju kupca, da li biste uzeli akumulator koji je npr proizveden u maju 2012? Ja ne bih. Zto nam i ne otrkivaju datum:cao:
 
Kod nas u Srbiji većina ljudi ni nemaju naviku da provere datum proizvodnje, računajući da novi akumulator treba da bude nov. Međutim, istina je drugačije i zbog te naše nemarnosti retko ko od nas kupi akumulator koji je "regularno" u prodaji. Naime, opšte je poznato da oni najviše stradaju u zimskom periodu, ili bar tada pokažu da su loši, te je u tim mesecima najveća prodaja. Znajući to, uvoznici i trgovci tada naruče najveći broj kako bi ih imali dovoljno na lageru. E sad, oni koji su prodati, prodati su, a šta se dešava sa onima koji nisu. Naravno pretpostavljate, ostaju u magacinima i čekaju sledeću godinu, osim naravno neznatnog broja koji se proda u toplim danima. Naglasiću da ozbiljne firme jako puno računa vode o ovim stvarima i baterije kojima je istekao rok za prodaju vraćaju nazad, gde se onda vrši njihova provera, eventualno dopunjavanje i to se onda dodatno evidentira, ali nažalost ima i onih prodavaca kojima ta procedura "nije potrebna", smatrajući da je nov akumulator nov od datuma kojeg je ispisana garancija. Situacija je nešto bolja sa novijom generacijom akumulatora...
 
Imam problem sa akumulatorom na Yugu,pa ako moze mala pomoc.Akumulator je marke Tesla,star godinu dana.Kada auto stoji duze(dan-dva),nece da upali na kljuc,vec samo utanji lampice na tabli.Kada ga prikacim preko kablova na drugi automobil on upali na pola kljuca i posle toga pali normalno.Da napomenem da nije do alnasera,jer je ovo 3 na njemu i isto se desava.
 
Nešto ti vuče struju,ili ti alternator ne puni dovoljno,prvo izmeri punjenje,pa ako nije onda raskači radio ako imaš,pa prati ...
 
Merio sam punjenje,puni kako treba.Vodu sam juce dosuo,malko falilo,a radio sam malo pre raskacio,pa cu videti.Imam neki sugavi unimer i jutros koliko sam video bilo je 12 v u njemu,ali nije hteo da upali.
 
Nazad
Vrh