Akumulatori

@Boban

Kakvim to instrumentom mjeriš kapacitet.

Zašto nisi odmah prilikom kupovine izmjerio kapacitet?

Imam profesionalni Bosch tester akumulatora ukucas u njega performanse akumulatora ( sa deklaracije amperazu po kom standardu i i sve po redu i za par sekundi sve ti lepo izmeri i ako zelis i odstampa)Nisam ga poneo u kupovinu jer sam do sad sa Exide akumulatorima imao odlicna iskustva, u toj prodavnici radi moj prijatelj i dugogodisnji saradnik al eto za sve postoji prvi put.
Nije mi zgodan za nosenje jer je poprilicno gabaritan i to je vise stacionarna sprava iz Bosch labaratorije koja je cudnim putevima gospodnjim meni dopala....:osmeh:Inace cena ove sprave je strahovita dakle uopste nije namenjena za obicne smrtnike i manje servise.
Inace ovaj uredjaj ne ostecuje niti prazni akumulatore ima sopstveno napajanje i soficistiranu tehniku i svakojaki softver za provere akumulatora raznih tipova i standarda >pola funkcija i ne znam da upotrebim urdjaj nije poput onih starudija sa viljuskama i grejacima ovo je prava stvar visoke tehnologije i cene i ama bas nikad nije omanula.Cesto me iz prodavnice pozivaju da pomognem kod reklamacija posto uredjaj moze da proveri i punjenje i stanje alternatora, ispravnost dioda , opterecenje instalacije pikove i jos mnogo toga.
 
Poslednja izmena:
To je ono o čemu smo pričali. Exide je sigurno dobar brend ali se malo prodavao i kraće vreme bio lagerovan.
Sada se (zbog cene) naručuju veće količine koje su duže u magacinu i to više nije to.
Iako Ca-Ca može da se skladišti i punu godinu ipak ni taj tip nije više 100% u redu ako je više od 6 meseci na policama bez dopunjavanja (profesionalnog, koga trgovci, čak ni veći nemaju).
Osim toga skladištenje na ovako niskim temperaturama (negrejani magacini) iscrpeće čak i akumulator u dobrom stanju.
Na žalost, još jednom je dokazano: nema brenda koji je na "brdovitom Balkanu" preživeo sistem poslovanja ("da komšiji crkne krava" ili " nema profita dok nekog ne zaj...").
Kupujte pre svega "TAZE" akumulator pa tek onda brend (ovaj ili onaj).
Uostalom, novi zakon o zaštiti potrošača je zaštitio zapravo trgovce, više im ništa ne možeš, osim tužbe a kakvo nam je sudstvo, bolje je da igraš loto nego da se nadaš da ćeš svoja prava ostvariti.
 
Pa najbolje :haha: da svi probaju ispitati akumulatore kod kupovine,sa tim đavolem, i onda deseti kupac dođe i kupi sjeban akumulator, koji je urnisan u prodavnici!
Da ja prodajem akumulatore(a ne prodajem), ja to nebi dozvolio, da mi kurta i murta petlja u radnji oko akumulatora i prespaja polove!
Jednostavno nije uredu, gledajući na druge kupce!
To ti je isto kao da si otvorio neku flašu pića, probaš ga i okusiš, vidiš da ti neodgovara pa vratiš na nazad policu...
A to što akumulator od nekog proizvođača lošiji, ili nevalja...to je druga priča

Pogrešno si protumačio moj post ...ili ti sve shvatiš potencijalno kao zajeb!

Pročitaj šta si napisao ,,i onda deseti kupac dođe i kupi sjeban akumulator,, - ako bi netko to i radio ( mjerio ili dopustio mjerenje/ispitivanje u prodavaonici) cilj bi bio da se nađe takav akumulator i nebude prodan.

Ipak je riječ o brendu (Exide) koji ima svoju cijenu a to podrazumjeva da mora imati i kvalitet tj. mjerenjem samo pokazati to što je napisano na deklaraciji.

Pozdrav iz ledene Slavonije...
 
pozz ljudi evo ja upravo kupio TOPLA akumulator od 75 ampera za golf 4...kazu da je ponajbolji na trzistu u Republici Srpskoj,nadam se da ce me dobro posluziti...inace je slovenske proizvodnje....a do sada sam imao VARTIN na njemu i trajao je 5 godina,i nije bio na ispravljacu do pre mesec dana,kada sam morao da prikljucim..ali nema ih ovde da se kupe,a taj je kupljen u nemackoj...
 
Koju si TOPLU uzeo crvenu ili crnu? Obadvije su dobre samo je crna predviđena za dizel motore. ja sam imao crvenu toplu 90 Ah trajala 5. 6 g, sad sam opet uzeo TOPLU pa nek traje kao i prethodni bit ću jako zadovoljan.
 
Akumulatori dopunjeni smesteni na temperaturu oko +5

efqc1u.jpg
 
Danas prvi put posle ove jake zime palio auto,a on nema snage za verglanje,kada sam ga napunio upalih bez muke,akomulator je neki zelatinski,i ovo mu je bio prvi put da nije upalio dizelasa.
 
imao sam exide u kolima i trajao je jedva 2g, jedan autoelektricar mi je pricao da su samo oni prvi exide akumulatori bili dobri a ovo novo i ostalo sve njesra ,tako da bolji je black horse ili bosh nego suv exide,sve je to nahvaljeno i skupo
 
pozdrav ljudi,ja uzmem vesnu i u kola i u traktor,stari su oko 7 meseci,taktor na minusu okrene triput i mrtav. ovaj u kolima ako nepalim 7 dana u garazi mora da dopunim,VESNA JE SRANJE BR 1, to ne uzimajte nikako.
toplu sam imo sve pohvale,al se zeznuh sto nemase trenutno i uzeh ovu đubrad, jedan sam poslo u servis.
 
Imao sam Exide u kolima 5 godina, pa sam kupio Black Horse...umro je posle dve godine.Sad sam ponovo uzeo Exide i pali auto na -20, dizelaš star 14 godina...stoji na ulici.Samo treba kupovati direktno u Temerinu.Tamo sam platio 8 170 din od 74Ah, a isti takav u N.Sadu u prodavnici 10 500 din.
 
ovako imam vise pitanja dali na imt 539 moze akumulator od 110 ampera 12v i 1000a marka je ciak a kosta 85oo din,i dali ste culi za tu marku pise italija zemlja porekla i akumulator puma 100 ampera ima oznaku 800a to su ukrajinski akumulatori i kosta 7700 din;dal da kupim il jok....fala na saradnji
 
Koliko sam ja dosad izcitao o akumulatorima uvek je bolje malo jaci nego slabiji, ako imas mesta da ga stavis. Ja sam na 558 doradio nosac i kupujem jedan od 143 ampera umesto dva x po 55. Samo nikad vise somborski. On ako sastavi trecu godinu to je premija, uglavnom crkne cim prodje garancija a i u garanciji mnoge ljude zeza, nema startnu moc i tesko vergla kao da je daleko slabiji od onog sto pise na njemu. Radim uz prodavnicu gde ima servis akumulatora i ima mnogo reklamacija i jos vise nepriznatih reklamacija kad nisu probile celije a akumulator stalno prazan i na vozilima gde elektricar proveri instalaciju.
 
Nazad
Vrh