Akumulatori

Ma sad kad promenim necu ni da gasim pumpu ima da radi 24/7 365 dana.
 
Uzmi ovako, pretvarač je 200W, pumpa je oko 80W, znači teoretski bi mogao da tera još dve obične sijalice od 60W.
Не би могло теоретски толико јер не треба занемарити потрошњу претварача, а ни он не ради „за џаба“.
Treba mi samo za pumpu od grejanja i jednu eventualno povremeno drugu sijalicu... akumulator je od 140ah
Ово што кажеш да ћеш користити акумулатор је најбоље јер ће га одржавати у „кондицији“...ако нема нестанка струје дуже време, симулирај нестанак да мало ради.

Када купујеш, припази мало на те мале претвараче...нису нешто. Ја сам купио претварач који израђују за ту намену (фирма која се бакће са централним грејањем) и служи одлично (али није онај „џепни“ предвиђен за неке мале акумулаторе) и коштао је 120 евра. У једном моменту је „стао“. Већ сам имао мождани удар, па нисам могао сам да га претресам, а нашао сам да се једна жица откачила...послао сам га мојим стручњацима у фирму да га мало „претресу“ и само је био тај квар. Проверени су и сви остали „лемови“ све остало...

Али...моја жена се направила паметна и оде да купи други (без икаквог договора). Наравно, купила је тај са малим батеријама који шаље импулсе на пумпу (и пишти к'о нездрав:) за сваки импулс – када сам га користио за инкубатор који стоји у дневној соби, полудео сам од тог звука). За неке кратке прекиде може послужити, али за дуже не ваља.

Проблем су слаби акумулатори а ако би се на то повезао јачи, напунио би га мало сутра...тако да се може уништити и акумулатор.
 
Нама је донео човек из фирме која је продавала опрему и који су радили централно (чак нисам ни сигуран да је толико плаћен, колико сам написао...од ових мојих нема користи јер они не памте ни шта је било прошле године, а они су „водили“ посао око увођења грејања...ја сам само био „инвеститор“:)).

Да ли је као и овај на линку, не знам. Можеш их звати и распитати се за услове. Свакако питај да лије аутоматизован при пуњењу акумулатора (провери обавезно). И питај се како се понаша при пуњењу акумулатора већег капацитета (да ли ће бити проблема ако користиш већи акумулатор, јер углавном се користе мањи).

Колико видим на овом сајту, они то шаљу.

Ако неко има искуства са овим типом претварача, нека напише каква су му искуства. Код нас шљака 14 година (последње 2 не јер је убачен котао на пелет – онај на чврста горива је остао на свом месту па ако затреба, ту је8-)).

https://borikplus.rs/proizvodi/inve...nje/pretvarac-napona-mik-500-bez-akumulatora/
 
Da li je bolje staviti jedan ili dva akumulatora na 892? Izgleda da su pre mene nesto budzili i prespojili da bude jedan, 12v 140ah 850a, poprilicno los jer nije hteo juce ujutru da upali, morao sam da ga dopunjujem 2 puta...tacnije, verovatno je pred crkavanjem, nije ni minus cak bio. Menjao bih ga, koja velicina ide ako ostaje jedan? Ili je bolje staviti dva?
 
Ja sam izbacio dva, i ubacio po jedan, u jednom traktoru od 120 u drugom od 140 ampera, i metnuo brze alnasere...
E hvala ti! Ajde da te pitam, da li si ostavio fabricki da pali grejac ili si prespojio da ti palis grejac iz kabine na dugme kao za svetlo? Cini mi se da ni ne pali grejac, ne vidim na tabli nigde
 
Meni su ti grejači često crkavali, i nemam ih ispravne već 15 ili 20 godina.. Ni ne planiram, ne palim traktore na velikim minusima, sem yto-a, al on ima drugi sistem, ko na kolima, po jedan brzi grejač na svakom cilindru..
 


Novi i stari....
Stari je proizveden u Januaru 2015 i još uvek služi, ali iz pozitivnog iskustva s njim kupih ponovo jer je "čuveni" Exide iz Maja 2017. "pandrknuo" načisto, pa da ga zameni..
Videćemo koliko će nov trajati i izdržati. ..
 
Ја данас купио неки Ромбат 149а за Рујана иначе до скоро га је палио акумулатор из Ниве 65а. Цена ситница 16350дин.наводно акцијска па смо гледали на компу редовна је око 23000 дин.
 
Ja sam jos uvijek zaglavio sa onim transformatorskim iskrinim punjacem od 10A , pa ovo sa linka sto pise 2A i 4A mi izgleda malo , odnosno malo ces se nacekati da napuni akumulator od 100Ah.
 
Imam iz Lidla sličnog s 4 A strujom punjenja. Akumulator od 74 Ah ne napuni do kraja cijeli dan. Problem je što je opasno puštati punjač bez nadzora, uključen preko noći, nego treba opet nastaviti drugo jutro (ako se ne treba vozilo).
 
Акумулатор од комбајна 180ах пуњен и држи око 12-5...12-7 али на комбајну ни да завергла чак сам пробао са још једним од 90ах и неће...мада јесенас сам ујутру морао да га ставим на пуњач пре паљења.Шта мислите јел липсо🤣
 
Nazad
Vrh