Aku makaze za orezivanje vinove loze i voća

Још увек орезујемо сами.
Овде комшије претходне године мислим да су плаћали око 30е надницу за резача.
Мањак радне снаге ће бити у следећих пар година велики проблем.
Обим посла ћемо прилагодити расположивој радној снази нема нам друге.
 
Чим пре време дозволи.
Нпр ове године је било пар лепих дана пре божића било је и до +15 степени .
Искористили смо их за резање шљиве , данас је било далеко лошије време но тада јако ветровито
 
Imam Stocker 30 model od pre mesec i po dana. Rezali smo jabuku na m9. Utisci su dobri. Rezaci se mnogo manje umaraju. Baterije traju 3 sata svaka, kada se ne staje. Planiram za dogodine jedne Arvipo. Sa dvoje makaza planiramo 4ha rezati.
 
Хвала колега Бојчетићу.
Ја сам захваљујући твојим саветима поручио е 25 очекујем их наредних дана.
Хвала на контактима. Да ли су Arvipo са батеријом на самимам маказама или је батерија за појасом?
Da sam bliže , ja bih dosao da ti pomognem.
Мируј и уживај провозај се један круг Гондолом за мене.
 
Хвала .
Нешто постављање слика не иде како треба .
Први леп дан -акција.
Који модел фрезе пипалице је твоја , негде си постављао слике на форуму како ради.
 
Хвала .
Нешто постављање слика не иде како треба .
Први леп дан -акција.
Који модел фрезе пипалице је твоја , негде си постављао слике на форуму како ради.
Nemam ja frezu pipalicu, tanjiraču imam Spedo.
I mislim da je bolja varijanta od freze, brže se radi, može suvlja zemlja, imaš zagrtanje i bolje podnosi kamen.
 
Нова или половна купљена?
Треба ми неко решење за обраду око чокота.
 
Polovna kod onog lika iz okoline Prokuplja, dosta voćarskih stvari ima po oglasima. 100000 beše. Ja sam zadovoljan, imao sam malo muku dok sam je pozicionirao, kad se sklopi na nekoliko cm dodje do zadnjeg točka a kad se rasklopi baš je blizu prednjeg, moralo tako zbog širine traktora i reda u vinogradu. Mislim da je za vinograd najbolja varijanta ta bočna, nema gledanja pozadi i brzo možeš da reaguješ, dok one sa rukom sa strane kod mene ne bi stale u red. I još ti ostaje pozadi slobodno za nekimdrugi priključak.
Izvinjavam se na off~u.
 
Jedno pitanje za korisnike aku makaza ili bilo kojih elektricnih makaza..dali podmazujete makaze i sa cim? Kad sam skinuo plastiku preko prenosa bila je neka bela mast..
 
Уз моје аку маказе сам добио кључ, инбус , брус за оштрење бочицу и тубу течности.
Вероватно је једно од та два намењено за подмазивање.

Иначе маказе јуче испробане у крушки данас у младом винограду.
У крушки више од 3,5 сата батерија радила.
У винограду данас било можда и дуже радила једна до пола један . Друга се није потпуно испразнила до краја радног дана.
Да напоменем ради се о винограду у трећој години из главе остављано од 3 - 5 лоза , најбољу данас остављао остале орезане као и сав канап којим је везивано.
 
Nazad
Vrh