Agrotehnika u soji

Odg: agrotehnika u soji

Jugos je napisao(la):
Nemam slike,dok smo spartali samo rojevi su izletali okolo.
Prskati se ne prska cekas kao dok ne odu naprave ti stetu i ti samo gledas,tamo gde su vise napali stanjili se redovi...interesantno je sto sam na toj parceli prvi put okolo prskao "oxonom" ostao mi malo u prskalici te redove nisu dirali nego ovo ostalo sam posle prskao basagranom te su napali.
sve nam je "SUPER U POLJOPRIVREDI" samo nam je jos to falilo ::lose::
 
Odg: agrotehnika u soji

mi smo pre par godina prskali kolko se secam insekticid se zvao vantex ili tako nesto, i imalo je efekta
 
Odg: agrotehnika u soji

e dok je bilo dynama bilo je sve pet gotovo je sve skidao mozda malo kiorekcije sa fokusom ultra a sad ga kod nas nema i mogu vam se pozaliti da sam ja lane istarupo 4kj soje jer nisam mogao ovrsiti, sramoto moja i moram priznati i moj veliki minus, jer ovo sto sam ovrsio 6 jutara bio je prinos od 20 metara po jutru i sve u standardu.... isao sam sa pulsarom i harmonijem i nikako nisam zadovoljan cak sam isao u u kultivaciju sto nikad prije nisam radio dok sam prskao dynamom, sta predlazete za ovogodisnju sijetvu jer planiram sijati 25 hektara i malo me strah za prskanje, i da, koliko vi bacate gnoiva i kakvog... moze i na p.p.... hvala unaprijed......
 
Odg: agrotehnika u soji

Ukoliko me secanje dobro sluzi zamena za Dinam se zove "Okson" ili tako nesto.Secam se da je apotekar hteo takvo nesto da mi prepise
 
Odg: agrotehnika u soji

sasa22 je napisao(la):
Ukoliko me secanje dobro sluzi zamena za Dinam se zove "Okson" ili tako nesto.Secam se da je apotekar hteo takvo nesto da mi prepise
da zove se oxon, moze i da se koristi uz harmony, tako se dobija veci spektar delovanja i bolji ucinak
 
Odg: agrotehnika u soji

tomybrzic! pa neznam gde si se grešio sa pulsarom,(treba dati max dozu) jer ja koristim i vrlo uspešno uradi svoje još ako ima i pepeljuge(chenopodium)+ harmony ili promony sa okvašivačem mora da reši problem , a pulsar reši i sirka naravno da se prska na vreme (odabrati pravi momenat)
 
Odg: agrotehnika u soji

ma sjeb...me sto sam odradio na vrijeme ali je nakon sat vremena pala kisa i starah me bilo ponoviti a na ostalim njivama je proslo mozda pola sata do sat dulje i to je valjalo a ovo nije, mada sam poslije sam isao fokusom za i to je bilo to a ovo je bilo boze sacuvaj, sa dynamom se znalo dogoditi da nakon pola sata malo jace padne kisa i samo bude jos bolji ucinak, i zato sam zadovoljniji bio sa dynamom neg sa ovom kombinacijom.... a sto se momena tice to znam odabrati i nikad al stvarno nikad nisam imao problema do sad..... jer dok sam radio u firmi jedan od mojih poslova je bilo i prskanje a toga se znalo godisnje nakupiti i debelo preko tisucu hektara....
 
Odg: agrotehnika u soji

Deni, da li soju prskas zemljisnim herbicidom? Kolika ti je doza po ha(pulsara i harmonija) , velicina soje i da li radis u split aplikaciji ili odjednom?
 
Odg: agrotehnika u soji

Kod mene inkorporiram treflan pre setve a posle pulsar+harmony i nema problema.Naravno tu je jos puuuno faktora koji uticu na efikasnost prskanja....
 
Odg: agrotehnika u soji

Spajki je napisao(la):
Kod mene inkorporiram treflan pre setve a posle pulsar+harmony i nema problema.Naravno tu je jos puuuno faktora koji uticu na efikasnost prskanja....
ja jos posle toga kasnije predem titanikom oko ima divljeg sirka.
 
Odg: agrotehnika u soji

Fusisilade,selekt super,galant super,fokus ultra, naravno ako je potrebno :ppozdrav:
 
Odg: agrotehnika u soji

Za sirokolisne pulsar 1,2 l/ha + 8g/ha Harmony (promony) i onda ako treba fusiled ili azil. Nemoj da se neko zezne pa uzme vitolade za sirak. Ja radio prosle godine sa njim,sranje u bojama !!!!
 
Odg: agrotehnika u soji

do sad nisam prskao soju na "crno"pree-em samo posle nicanja , al sad imaću jednu percelu gde najverovatnije moram prskati i pre nicanja ili inkorporacija jer ima puno ambrozije pulsar sam 1.2l/ha , ili 1l/ha +harmony(promony)8g/ha+okvašivač
probao sam i dozom 1.2/ha+ 8g/ha malo zaustavi porast soje posle upotrebe pulsara nemože sejati repa naredne godine činimi se da tako piše na uputstvu(nisam siguran) ja lično ne sejem repu, prskam od prve troliske pa nadalje al treba pratiti i veličinu korova
 
Odg: agrotehnika u soji

Prskam posle sejanja-pre nicanja gvardijan-prometrin bolje mi se pokazalo nego treflan inkoproriran,a površonski pulsar-harmoni,prve godine kada sam ga koristio zeznem se i kasno popršćem totalno loše uspeo i nisam ga koristio do prošle godine ali sam to uradio u idealnom terminu,prskanje je uspelo da su neki mislili da je GMO
 
Odg: agrotehnika u soji

Posto sejemo soju u monokulturi i u zadnjih 3-4 ( ili vise ) godina smo prskali sa Pulsarom vise ne smem jer se plasim da ce korovi " da se naviknu " na njega. Planiram da prskam sa PIVOT + DELTAZON kombinacijom.

pitanje: Koji odnos ta dva herbicida se najbolje pokazao?
 
Odg: agrotehnika u soji

Moja praksa;
1l deltazon (tj basagran) a za 10 dana ponovim
1l deltazon+0,2l pivot
+ nešto za divlji sirak ako ima potrebe, motiku nemam a špartam ako stižem.
Što se tiče priče da se tu ne seje repa dogodine ::lose:: , ne pije vode kod mene, jer praktikujem i repu posle soje a prinosi su podjednaki sa drugim parcelama.
2zppk5d.jpg
 
Odg: agrotehnika u soji

abro! na koji herbicid si mislio da ne ograničava plodored na pivot ili pulsar?
 
Odg: agrotehnika u soji

Deni je napisao(la):
abro! na koji herbicid si mislio da ne ograničava plodored na pivot ili pulsar?
Do 2dcl provereno da NE ograničava, mislim na pivot. Pulsar zasad nisam koristio mada dosta su mi ga savetovali, čak i za njega kruži priča da treba paziti, nisam sa njim radio pa nebi da pričam bez veze.
 
Odg: agrotehnika u soji

abro je napisao(la):
Deni je napisao(la):
abro! na koji herbicid si mislio da ne ograničava plodored na pivot ili pulsar?
Do 2dcl provereno da NE ograničava, mislim na pivot. Pulsar zasad nisam koristio mada dosta su mi ga savetovali, čak i za njega kruži priča da treba paziti, nisam sa njim radio pa nebi da pričam bez veze.
kod nas su iskustva drugacija sa pivotom, malo smeta secernoj repi... zato ga nekoristimo
 
Nazad
Vrh